Síť světové třídy pro letiště světové třídy

Praha – 10. května 2006 – Společnost Dimension Data se podílí na jednom z největších stavebních projektů v Jižní Austrálii, na výstavbě nového terminálu letiště Adelaide. Poskytovatel řešení a služeb IT Dimension Data ve spolupráci s letištěm implementuje infrastrukturu datové sítě, která zvládne vyřídit 3000 cestujících za hodinu, podpoří 42 odbavovacích přepážek a 34 obchodů. Na implementaci navazují služby řízené údržby a monitorování, které zajistí maximální zabezpečení, dostupnost, plánování kapacity a zálohování.
Síť světové třídy pro letiště světové třídy

Infrastruktura je založena na technologii gigabitového ethernetu, která umožňuje provozovat v jediné integrované IP síti hlasové aplikace, video a datové služby. Letiště Adelaide zvolilo tuto technologii, aby zabezpečilo infrastrukturu na dlouho do budoucna a vytvořilo platformu pro postupné zavádění dalších služeb.

 

„Vybudováním sítě s bezdrátovou podporou jsme vytvořili podmínky pro budoucí nasazení mobilních zařízení jako kapesních počítačů a bezdrátových telefonních přístrojů,“ řekl Roland Chia, obchodní ředitel australské pobočky společnosti Dimension Data pro služby konektivity. „Letišti Adelaide to umožní zavádět řadu nově vyvíjených mobilních aplikací a technologií a také nabízet stejné možnosti klíčovým partnerům na terminálu.“

 

Jedinečným faktorem infrastruktury tohoto letiště je to, že se jedná o společně užívaný terminál. Pro společnost Adelaide Airport Limited (AAL) bylo důležité uchovat si kontrolu nad celým prostorem terminálu na rozdíl od jiných letišť v Austrálii, kde je vlastnictví rozděleno mezi různé přepravce a dodavatele. AAL bude vlastnit celou síť a pronajímat ji leteckým přepravcům a dalším stranám. Při budování infrastruktury se společnosti Dimension Data podařilo úspěšně zvládnout spolupráci se šesti různými dodavateli společné sítě. Každý z nich měl jinou úlohu od odbavování zavazadel a zabezpečovacích systémů až po systém pozemního navádění letadel v rámci terminálu.

 

Společnost AAL vlastní nejen celou síť, ale také její služby. Kromě přímého monitorování a správy páteřní sítě, což zahrnuje více než 70 klíčových zařízení, bude Dimension Data pro AAL zajišťovat také řešení všech požadavků třetích stran. Bude dbát na to, aby všechny problémy se systémy třetích stran – včetně eskalace a řešení chyb – byly řešeny podle předem definovaného a určeného procesu. Dohody o úrovni služby (SLA) garantují plný přehled a efektivní řešení problémů a AAL si udrží kontrolu nad všemi provozy letiště včetně služeb IT.

 

„O schopnostech společnosti Dimension Data dodat řešení můžu říci, že jsou velmi dobré. Jednak dokáže pohotově reagovat, ale především spoustu věcí předvídá. Dopředu si rozmysleli, co bude pro nás nejlepší, místo aby čekali, než se objeví nějaká zásadní překážka,“ řekl John McArdle, ředitel podnikových vztahů, Adelaide Airport Ltd.

 

„Například když Dimension Data vybírala páteřní síť pro nasazení, zavedla podstatně dokonalejší páteř, než jsme původně plánovali, a s lepší technologií. Již se nám to bohatě vyplatilo, protože když už většina infrastruktury stojí, můžeme bezdrátovou síť * zavést mnohem rychleji a s nižšími náklady. Plánování společnosti Dimension Data mělo hlavu a patu,“ uzavřel McArdle.

 

 

* POZNÁMKA: Bezdrátové internetové připojení v tuto chvíli cestujícím a návštěvníkům letiště Adelaide bezplatně poskytuje společnost Internode a také plánuje nabízet bezdrátovou službu obchodníkům. Tato služba je zcela nezávislá na síťové infrastruktuře AAL.

 

O společnosti Dimension Data

Dimension Data (LSE:DDT) jako poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT pomáhá klientům plánovat, budovat a podporovat jejich infrastruktury IT. S využitím své odbornosti v oblasti sítí, zabezpečení, operačních prostředí, úložných řešení, technologií kontaktních center a schopností v oblasti poradenství, integrace a řízených služeb vytváří řešení přizpůsobená potřebám klientů.

 

O letišti Adelaide

Letiště Adelaide, provozované společností Adelaide Airport Limited (AAL), je v současné době čtvrtým největším vnitrostátním a šestým největším mezinárodním letištěm v Austrálii. Společnost AAL koupila provozní nájmy letišť Adelaide a Parafield v květnu 1998 a bude obě letiště provozovat dalších 50 let s možností prodloužení smlouvy o dalších 49 let. Adelaide je letecká brána do Jižní Austrálie. Ve finančním roce 2003-2004 odbavilo více než 4,9 miliónu cestujících a zaznamenalo tržby 63 milióny dolarů.

 

Témata článku: Video, Nájem, Austrálie, FR, Terminál, Airport, Adelaide, Roland, Austrálie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje