Síť Iridium získává v České republice první zákazníky

Nedlouho po té, kdy společnost Iridium zahájila činnost svého lokálního zastoupení v Praze, uzavřela kontrakty se dvěmi autorizovanými distributory v Čechách a jedním na Slovensku.
Síť Iridium získává v České republice první zákazníky
Nedlouho po té, kdy společnost Iridium zahájila činnost svého lokálního zastoupení v Praze, uzavřela kontrakty se dvěmi autorizovanými distributory v Čechách a jedním na Slovensku. V České republice byla v současné době podepsána smlouva se společnostmi Cellular Star a Radiocom. Kritériem pro výběr vhodných partnerů byla především dlouholetá zkušenost v telekomunikacích, úroveň servisních a záručních služeb a následné péče o zákazníka. Distributoři budou nabízet kompletní portfolio služeb Iridium včetně Iridium SIM karet. Tím se liší od roamingových partnerů.

Autorizovaní distributoři společnosti Iridium nabízí svým zákazníkům všechny modely satelitních telefonů, SIM karty Iridium, servisní služby, zaškolení, zapůjčování telefonů, registraci, národní podporu a podporuje všechny programy, které poskytuje společnost Iridium. SIM karta Iridium umožňuje přímé napojení do satelitní sítě Iridium bez roamingových poplatků.

Pro podporu zahájení prodeje poskytuje společnost Iridium do konce roku 1999 SIM karty bez aktivačního poplatku a měsíčního paušálu.

Akciová společnost Cellular Star je největší nezávislý distributor mobilní komunikační techniky v naší republice a prodejcem společnosti Eurotel i RadioMobil. Tuto pozici získal intenzivní prací se zákazníky a velmi širokým sortimentem. Má rovněž velmi dobrou pozici v oblasti komunikačních řešení pro průmysl.

„K rozhodnutí podepsat distributorskou smlouvu se společností Cellular Star nás vedla jejich dlouholetá zkušenost se satelitní komunikací a s dodávkami komplexních komunikačních řešení pro specifické podmínky v průmyslových odvětvích,“ řekl Robert Fridrich.

„Vždy jsme se snažili nabízet nejprogresivnější výrobky a technologie v oblasti bezdrátové komunikace. Partnerství se společností Iridium je klíčovou součástí naší strategie pro místní trh. Navíc pro nás, jako distributora Motoroly, je to naprosto přirozený krok,“ říká Alessandro Alagia, ředitel společnosti Cellular Star. „Iridium přináší nám i naším zákazníkům neocenitelnou možnost být neustále ve spojení s okolním světě, kdekoliv na zeměkouli,“ dodal pan Alagia.

Společnost Radiocom je jedním z největších prodejců mobilní komunikační techniky v České republice. Vyjímečné postavení si vydobyla i dlouhodobou bezchybnou podporou zákazníků a zaměřením na významné klienty. V současné době je společnost Radiocom největším prodejcem společnosti Eurotel.

„Jeden z faktorů, který rozhodl pro podepsání dohody se společností Radiocom je její dokonalé pochopení smyslu uživatelské podpory,“ řekl Robert Fridrich, Country Manager společnosti Iridium pro Českou a Slovenskou republiku a dodal: „Radiocom považujeme za ideálního dodavatele pro výrobky s vysokou užitnou hodnotou, protože je schopen poskytnout svým zákazníkům uživatelskou podporu na vysoké úrovni.“

Iridium je bezesporu technický div, který ale při pohledu na naši globalizující se planetu zabezpečuje velice přirozenou službu. Iridium má příchuť ultimativního mobilního telefonu, a proto ho Radiocom, v rámci bezmezného úsilí o zajištění komplexního servisu ve věcech mobilních, musí být schopen zákazníkům poskytnout,“ řekl Ludvík Hůrka, ředitel společnosti Radiocom.

Program celosvětové hardwarové podpory
Ztráta a odcizení Při oznámení ztráty anebo odcizení satelitního telefonu je na žádost autorizovaného distributora kdekoliv na světě okamžitě deaktivován satelitní telefon a zákazník obdrží náhradu se stejným číslem jaký měl telefon původní.

Porucha Pokud dojde k poruše nového telefonu do 7 dnů od zakoupení je přístroj automaticky vyměněn. V případě poruchy telefonu po této lhůtě je přístroj opraven a doručen zpět uživateli do 7 dnů. Distributor nabízí rovněž zápůjčku telefonu.

K dispozici jsou rovněž testovací telefony pro novináře.

Iridium se 1. listopadu 1998 stala první světovou globální satelitní telefonní a pagingovou společností. Síť 66 nízkooběžných satelitů spolu se stávajícími pozemními celulárními systémy umožňuje zákazníkům komunikovat po celé zeměkouli. Iridium World Communications, Ltd. (NASDAQ:IRID) je společnost zajišťující realizaci veřejných investic společnosti Iridium LLC.

Diskuze (1) Další článek: Chcete mít předpřipravenou tiskárnu?

Témata článku: Testovací SIM, Porucha, Autorizovaný servis, Největší smysl, Star, Okolní svět, Iridium, Satelitní karty, Cellular, Robert


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky