Síla internetu v boji proti celosvětové pandemii HIV/AIDS

20. listopadu 2003
Microsoft mění .NET strategii
Tiscali pokračuje ve své nepřetržité podpoře projektu „46664 – Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS”
Síla internetu v boji proti celosvětové pandemii HIV/AIDS

Tiscali pokračuje ve své nepřetržité podpoře projektu „46664 – Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS”. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí o celosvětové pandemii HIV/AIDS a shromáždit finanční prostředky pro Nadaci Nelsona Mandely. Za tímto účelem 46664 odhaluje exkluzivní obsah pro stránky www.46664.com, provozované společností Tiscali, které obsahují chatovací místnosti s významnými umělci, možnost stáhnout si exkluzivní hudební skladby a mnoho dalších nových prvků.

 

Cagliari/Londýn, 19. listopadu 2003. Povzbuzena nadšeným přijetím projektu „46664 – Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS“, který byl dřívějším prezidentem Nelsonem Mandelou zahájen 21. října v Londýně, od mezinárodního publika, pokračuje společnost Tiscali ve své podpoře této zcela nové hudební iniciativy. Dnes na www.46664.com odhaluje další fázi on-line prvku této kampaně, která bude kulminovat – ale ne končit – internetovým přenosem 46664 - Koncertu ve spolupráci s pořadem MTV Staying Alive v sobotu, 29. listopadu, na stadionu Green Point v jihoafrickém Kapském Městě.

 

Mezi populárními umělci z celého světa, kteří vystoupí živě na stadiónu Green Point v Kapském Městě, budou Anastacia, Angelique Kidjo, Baaba Maal, Beyoncè, Bono, Eurythmics, Jimmy Cliff, Johnny Clegg, Moloko, Ms. Dynamite, Paul Oakenfold, Peter Gabriel, Queen, The Corrs, Youssou N’dour, Yusuf Islam (alias Cat Stevens) a  Zucchero.

 

Stránky www.46664.com byly koncipovány a vytvořeny jako způsob, jak zapojit všechny uživatele Internetu z celého světa, každého jeho vlastní cestou, do boje proti HIV/AIDS. HIV/AIDS již není pouze nemoc, ale otázka lidských práv: boj za právo lidí na život. Tato bitva je vedena na dvou frontách: zvýšení povědomosti o kolosálním rozsahu této tragédie a opatření finančních zdrojů pro podporu preventivních a diagnostických programů a to především v Africe. Jen v Africe, si AIDS dosud vyžádal 17 milionů obětí – více než všechny války a nemoci, které postihly Evropu – a každý den zabije 6 500 lidí a nakazí dalších 9 500, včetně 1 400 novorozenců.

 

Uvítání návštěvníků na www.46664.com je velmi speciální vstupenkou, která jim umožní vstoupit hlavní branou do světa solidarity: rychlý, jednoduchý a efektivní nástroj, kterým mohou návštěvníci pozvat své přátele, aby se připojili ke kampani 46664 pouhým přeposláním „46664 vstupenky“ na jejich e-mailové adresy. V dalších dnech, tak jak se bude 46664 - Koncert blížit, bude  představena celá řada on-line iniciativ, které udělají z těchto stránek vzrušující místo, které stojí za to ho navštívit a tím zároveň podpořit boj proti AIDS s využitím neuvěřitelného potenciálu Internetu šířit informace.

 

Stránky 46664.com nabízejí spoustu skvělé hudby a mnoho prvotřídních světových umělců, kteří se spojili v podpoře projektu 46664. V sekci „Hudba“ si návštěvníci již nyní mohou stáhnout některé ze skladeb napsaných a hraných výhradně v rámci „46664 – Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS“. Nyní jsou on-line skladby 46664 Long Walk to Freedom od Dava Stewarta, Bona a Youssoua N’Doura; People od Jimmyho Cliffa a Stinga a Amandla od skupiny Queen a zpěvačky Anastacie. Zakrátko bude katalog obsahovat skladby 46664 od Micka Jonese; Whole Life od Paula McCartneyho a Dava Stewarta; Invincible Hope od Briana Maye, Rogera Taylora a Nelsona Mandely a mnohem více dalších. Každá píseň bude ke stažení za cenu od 0,99 Euro do 9,99 Euro. Každé Euro bude aktivním příspěvkem na pomoc v boji proti AIDS.

 

www.46664.com je rovněž místem setkání, díky on-line chatům týdne, které se konají vždy v pátek, ve 14:00 hod. greenwichského času. Těchto chatů se již zúčastnili takoví hosté jako Dave Stewart, Roger Taylor a Brian May. Jména umělců, kteří budou hlavními hvězdami dalších chatů, zjistí uživatelé Internetu na oficiální domovské stránce www.46664.com. Také Peter Gabriel brzy zahájí na těchto stránkách speciální fórum, ve kterém bude on-line odpovídat na všechny otázky uživatelů.

 

A to zdaleka není všechno. Od 20. listopadu až do koncertu, dne 29. listopadu, budou mít návštěvníci sekce “Diary” (deník) exkluzivní možnost každý den sledovat video záznam zkoušek na koncert, konaných v Londýně a New Yorku a záběry zkoušek ze zákulisí v Kapském Městě. Budou tak moci spatřit speciální příspěvky zúčastněných umělců jako jsou Paul McCartney, Annie Lennox, Dave Stewart, Brian May, Ms Dynamite a Beyoncè.

 

Stránka „Media” (média) nabízí ke stažení báječné fotografie všech umělců pro vytvoření ultra-skvělé tapety pro obrazovku počítače.. „Shop” (obchod) je již také oficiálně otevřen a exkluzivně prodává originální 46664 skladby tehdy a tak, jak jsou k dispozici a také trička 46664.

 

V neposlední řadě, v sekci „Donation” (dary), budou moci návštěvníci z celého světa přispívat on-line nebo si zde najít místní telefonní číslo, aby mohli přispět telefonicky. Poté, co vytočí číslo pro 46664, uslyší vzkaz se slovy podpory od jedné z mnoha celebrit jako jsou Bill Clinton, David Bowie nebo Robert de Niro. Pak uslyší jednu ze skladeb napsanou výhradně pro 46664 a pak mohou přispět.

 

„46664 – Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS“ potřebuje veškerou možnou podporu. V tomto duchu má společnost Tiscali, výhradní on-line distributor 46664 - Koncertu ve spolupráci s pořadem MTV Staying Alive, zájem podělit se o tento živý webový přenos s každým operátorem, který disponuje dostatečným technologickým vybavením, aby mohl tuto nabídku přijmout. Tragédie nezměrného rozměru si vyžaduje veškerou sílu, kterou jsme schopni shromáždit. Toto je pozvání všem operátorům Internetu ke spojení sil a k  podpoře tohoto boje, ze všech bojů nejdůležitějších, formou jednoduché a základní distribuční smlouvy s Tiscali.

 

 

Věnuj 1 minutu svého života pro zastavení AIDS. Vytočte nyní MíSTNí telefonní číslo (viz sekce "Donation"), abyste se připojili k Celosvětové petici a připojte se k Internetu, abyste mohli na www.46664.com přispět.    

 

O 46664 - Věnuj 1 minutu svého života AIDS

 

·      Inspirována vizí a vedením Nelsona Mandely, se zrodila kampaň 46664, aby zvýšila povědomí o celosvětové pandemii HIV/AIDS a aby získala finanční prostředky pro Jihoafrickou republiku, kdy výtěžky z ní získává Nadace Nelsona Mandely. Cílem této iniciativy je stát se tou největší výzvou pro akci proti AIDS v historii.

 

·      Kampaň 46664 je spoluprací hudebníků, celebrit, vizuálních umělců, hudebního průmyslu, médií, firem a nevládních organizací, která nemá obdoby.

 

·      Výkonnými producenty 46664  - Koncertu jsou Jim Beach (manažer skupiny Queen) a JF Cecillon (předseda představenstva a generální ředitel Music Matrix a výkonný partner Fleming Media). Společnost Fleming Media byla založena na začátku roku 2003 a jejími zakladateli je rodina Flemingů, JF Cecillon a JP Sacau. Má zasvěcený tým pro rozvoj práv intelektuálního vlastnictví v mediálním sektoru.

 

·      Tato kampaň, která má mnoho tváří, kombinuje představení zcela nové hudby na Internetu a prostřednictvím telefonu s koncertem a vydáváním CD a DVD. Globálními mediálními partnery 46664 je pořad MTV Staying Alive a Tiscali. Globálními partnery akce jsou Coca-Cola, BBC World Service, FedEx, Virgin Atlantic, SABC a Fleming Media Group. Lokálními partnery jsou BMW, Nissan a Sheraton Hotels.

 

·      V hudebním průmyslu bude nejdříve hudba z kampaně dostupná exkluzivně přes telefonní linky a na Webu – www.46664.com – kde si bude možné stáhnout exkluzivní skladby umělců, účastnících se 46664. Lidé mohou také volat na prémiovou telefonní linku – ve Velké Británii 09060 1 46664 – výtěžky z níž jdou na konto Nadace Nelsona Mandely. Místní telefonní čísla určená pro dalších osmnáct zemí od USA po Austrálii lze nalézt na webových stránkách.

 

·      Mezi celebrity účastnící se vzkazy se slovy podpory na telefonních linkách patří Bill Clinton, David Bowie, Oprah Winfrey, Robert De Niro, Pink, Shakira a Britney Spears.

 

 

O 46664 - Koncertu

 

·         46664 - Koncert se koná v sobotu, 29. listopadu, na stadionu Green Point v jihoafrickém Kapském Městě. Mezi umělce, kteří na něm vystoupí, patří Anastacia, Annie Lennox, Baaba Maal, Beyonce, Bono, Dave Stewart, Jimmy Cliff, Johnny Clegg, Ms Dynamite, Queen, Paul Oakenfold s Shifty Shell Shock a TC, Peter Gabriel, The Corrs a Zucchero. Mezi jihoafrické umělce patří Watershed, Ladysmith Black Mombaza, Youssou N`dour, Yvonne Chaka Chaka, Bongo Maffin,  Danny K, Zola a Ready D.

 

·         MTV bude 46664 - Koncert přenášet celosvětově jako 90-minutový speciál a to v Den boje proti AIDS a nabízí přenosová práva na tuto akci volně a zdarma všem televizím a rádiím, tak aby potenciální velikost publika byla 2 miliardy lidí. Cílem je z této akce učinit nejdistribuovanější program týkající se HIV/AIDS v historii a my vyzýváme všechny televize a rádia, aby se připojily k této kampani tím, že budou tento koncert přenášet.

 

·         SABC bude 46664 - Koncert přenášet živě. Evropská unie pro rozhlasové a televizní vysílání jej bude distribuovat do 52 zemí a Asijská unie pro rozhlasové a televizní vysílání jej bude distribuovat do 28 zemí. BBC bude rádiem přenášet tento koncert jako speciální vysílání ve 13 světových jazycích 152 milionům potenciálním posluchačům ve 37 zemích.

 

·         V březnu 2004 bude vydáno DVD 46664 – Koncert společně s CD a bude obsahovat živé skladby z koncertu a nové skladby/příspěvky od umělců 50 Cent, Anastasia, Bono, Beyonce, Johnny Clegg, Ms Dynamite, Paul McCartney, The Neptunes, Paul Oakenfold, Queen, Dave Stewart, Timbaland a již zemřelý Joe Strummer.

 

 

 

O HIV/AIDS v Africe:

 

·      V Africe je momentálně, kvůli AIDS, 11 milionů sirotků– pokud nyní nepodnikneme okamžitou akci, na konci desetiletí jich bude minimálně 25 milionů.

 

·      Ze 30 milionů postižených Afričanů jich v blízké budoucnosti zemře 4,1 milionu, pokud nezískají přístup k dosažitelné léčbě. Pouze 50 000 Afričanů v současnosti užívá anti-retrovirální léky (ARV).

 

·      Kofi Annan, generální tajemník Organizace spojených národů, požádal o minimálně 10 miliard USD ročně pro boj s AIDS ve světě – v minulém roce vynaložilo mezinárodní společenství méně než polovinu této částky. Do roku 2005 bude třeba minimálně 15 miliard USD.

 

·      Celosvětová zdravotnická organizace vyzvala, aby 3 milionům lidí v těch nejchudších zemích byly do roku 2005 nasazeny život zachraňující anti-retroviální léky. To nebude možné, pokud na základě naléhavé potřeby nebude k dispozici mnohem více peněz a mnohem levnější léky

 

Celosvětový fond pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii potřebuje na příští rok 3 miliardy USD, aby mohl finančně zajistit život zachraňující programy v Africe a dalších chudých regionech. V současnosti je od dárcovských zemí přislíbeno méně než 900 milionů USD. V loňském roce vynaložila Evropa a Amerika v tomto regionu 3,6 miliardy USD na celosvětový boj proti AIDS. Evropa utratila 11 miliard USD za zmrzlinu. Amerika utratila 8 miliard USD za kosmetiku.

 

Váš názor Další článek: Microsoft mění .NET strategii

Témata článku: Celebrity, Queen, Symbol, Gabriel, Peter Gabriel, Dave, Paul McCartney, Font, Alive, Mandela, Aids, Jimmy, Afrika, Paul, Bono, Nelson Mandela


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky