Šifrovaný DVD disk zabrání neoprávněnému přístupu k uloženým datům

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Šifrovaný DVD disk zabrání neoprávněnému přístupu k uloženým datům

Nový SecureSave DVD od Verbatimu je zapisovatelné DVD, které ukládá a zároveň chrání soubory prostřednictvím softwarového 256-bitového AES šifrování. Data lze na disk bezpečně uložit a přenášet s vědomím, že k jeho obsahu není možné bez oprávnění přistoupit. Balení 5 DVD je již k dostání v obchodech za 159 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Disk, který je určen pro soukromé i profesionální použití, ocení každý uživatel, který nechce, aby se jeho citlivá data dostala do nepovolaných rukou. Existuje mnoho druhů takových dat, např. finanční data, design nových produktů, plány, fotografie, smlouvy či seznamy jmen a adres – prakticky veškeré informace, které lze považovat za osobní či důvěrné. V posledních letech byly noviny plné příkladů zneužití ztracených či odcizených dat, z nichž k některým došlo například v poštovním styku.

SecureSave DVD používá softwarové 256-bitové AES šifrování, které zabraňuje neoprávněnému přístupu k uloženým datům prostřednictvím povinného zadání hesla. Každé DVD-R pojme až 4,5 GB dat a software předinstalovaný na DVD se automaticky spustí při vložení disku do mechaniky. Díky tomu je celý proces vypálení a zašifrování dat na DVD velmi jednoduchý. SecureSave DVD rovněž podporuje zápis více sekcí, takže celou kapacitu 4,5 GB můžete zaplnit postupně.

“Náš SecureSave DVD je ideálním řešením pro uživatele, kteří by chtěli svým přátelům či obchodním partnerům posílat citlivá data a nemuseli se přitom obávat jejich možné ztráty v poštovním styku,“ vysvětluje Torsten Leye, Marketing Manager Optical, Verbatim EUMEA.

Podle konzultační společnosti Santa Clara Consulting Group je Verbatim světovou jedničkou v oblasti optických médií s největším podílem prodejů na globálním trhu zapisovatelných CD a DVD disků již čtyři roky v řadě (2005–2008).

ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Témata článku: Verbatim, Santa Clara, Citlivý uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší