Šifrátory SafeNet dosáhly výkonu 10 Gbit/sec

Americká společnost SafeNet uvedla na trh řadu šifrátorů pro optické sítě SONET a SDH (Synchronous Optical Networks, Synchronous Digital Hierarchy)
Šifrátory SafeNet dosáhly výkonu 10 Gbit/sec

Distribuce prvních kusů již započala. Rychlosti odpovídají definicím OC3, OC12, OC48 a OC192, tj. od 155 Mbps až po 10 Gbps. Správa všech typů šifrátorů je centrální a je prováděna ze SafeEnterprise Security Management Center (SMC). SMC, jako jediný takový produkt na trhu, tak pokrývá na jedné přehledné platformě správu všech typů WAN a LAN šifrátorů (ATM, Frame Relay, Link, IPSec) a softwarových klientů IPSec.

 

Sítě SONET tvoří nyní cca 70 % všech nově budovaných optických sítí (důvodem je spolehlivost a nízká režie). Nové šifrátory SafeNet SONET/SDH jsou pro aplikace trasparentní a nezvyšují zátěž linky (např. na rozdíl od IPSec, kde může dojít k nárůstu zátěže až o 40 %). Jsou podporovány krátké / střední i dlouhé vzdálenosti SONET tj. 2 km/ 15 km/ 40 km.

 

Symetrická šifra používá algoritmus AES, výměna klíčů každého spojení je plně automatická přičemž autentizace je založena na PKI (X509 certifikáty). Řízení z SMC je prováděno pomocí SNMPv3 ze SMC (autentizace, šifrovaný přenos konfiguračních dat). Zařízení jsou navržena podle požadavků certifikace FIPS140-2 a Common Criteria EAL 4.

 

SafeNet je specialistou na zabezpečení přenosů dat ve veřejných i privátních sítích pomocí šifrování. Je jediným světovým dodavatelem technologií, včetně enkrypcí, pro celé spektrum aplikací od virtuálních zabezpečených sítí (VPN) přes WAN až po vzdálený přístup koncových uživatelů. Mezi jejími odběrateli jsou vlády, armády, tajné služby řady států, více než 1500 bank a mnoho výrobců informačních technologií. Počet koncových uživatelů, které chrání systémy SafeNet, ve světě přesáhl 25 miliónů.

 

Autorizovaným distributorem SafeNet je v ČR pražská firma Gesto Communications (www.gestocomm.cz). Dodala její výrobky řadě organizací, včetně státních úřadů a finančních ústavů. Především jsou nasazeny v celorepublikových sítích, kde chrání bezpečnost bankovních dat a transakcí a citlivá osobní data velkého počtu osob.

 

Kontakt: ředitel Gesto Communications Jiří Línek, (+420) 271 735 344, jiri.linek@gestocomm.cz . 

 

 

Váš názor Další článek: Online přednáška: Od trpasličích galaxií k velkorozměrové struktuře všehomíra

Témata článku: Bezpečnost, Sonet, Optické spektrum, Relay, Krátká vzdálenost, Střední vzdálenost


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky