Siemens uvádí revoluční novinku na český trh – radiové moduly EnOcean

Společnost Siemens, divize Komunikace, přichází na český trh s revoluční technologií EnOcean, která otevírá nové možnosti v oblasti bezdrátové komunikace na omezenou vzdálenost. Produkty EnOcean lze díky extrémně nízké spotřebě napájet z alternativních zdrojů (solární panel, piezoelektrický měnič), a proto nepotřebují baterie ani jiné externí zdroje.
Siemens uvádí revoluční novinku na český trh – radiové moduly EnOcean

Technologií EnOcean jsou vybaveny kompaktní radiové moduly, které garantují spolehlivost a ekonomický bezdrátový přenos signálů bez nutnosti použití baterií nebo externího zdroje. V praxi to znamená, že tyto komponenty mohou fungovat díky přírodní energii, která je dostupná všude kolem nás.

 

Produkty společnosti EnOcean jsou rozděleny do tří skupin - vysílače, přijímače a obousměrné moduly. Vysílače a přijímače EnOcean jsou kompaktní moduly, které mohou být kombinovány se specifickými napájecími obvody zákazníků. Tyto moduly umožňují jednosměrný radiový přenos řídících signálů nebo stavových informací na vzdálenost srovnatelnou s dosahem bezšňůrových telefonů. S využitím těchto modulů  lze realizovat aplikace jako např. ovládání osvětlení nebo pohonů. Obousměrné radiové moduly umožňující příjem i vysílání dat rozšiřují možnosti využití těchto zařízení i pro složitější aplikace.

 

Vývoj technologie EnOcean se řídil jednoduchými a jasnými požadavky – moduly musí být napájeny z převodníků využívajících dostupné energie, např. u spínačů mechanickou energií, teplotní čidla rozdílem teplot prostředí, vibrační čidla vibrační energií, polohová čidla pohybovou energií, světelná čidla světelnou energií apod.

 

„Tato jedinečná technologie byla vyvinuta ve výzkumném oddělení Siemens při spolupráci odborníků z různých oborů jako jsou materiálové inženýrství, ultranízkoodběrová elektronika či rádiová technologie a snímače,“ uvedl Pavel Maruna, obchodní manažer pro oblast bezdrátových modulů společnosti Siemens.

 

Více informací spolu s fotografiemi naleznete na http://www.siemens.cz/wm nebo na http://www.enocean.com/

 

 

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací. Siemens je jediným subjektem na trhu, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio, od zařízení pro koncové uživatele po komplexní síťové infrastruktury pro podniky a operátory, včetně souvisejících služeb. Siemens, divize Komunikace, je předním světovým inovátorem v oblasti konvergovaných technologií, produktů a služeb pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2004 (skončil 30. září) měla tato divize se 60.000 zaměstnanci obrat kolem 17 miliard EUR.

Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.siemens.cz/com.

 

 

Společnost EnOcean GmbH se sídlem v Oberhachingu u Mnichova byla založena v roce 2001 jako dceřiná společnost Siemens AG. Financování zajišťují Wellington Partners, 3i, enjoyventure Management, Siemens Venture Capital a Baytech Venture. Revoluční řešení bez baterií je základem technologií, které EnOcean GmbH nabízí. Produkty na bázi této technologie, zejména jednoduše integrované radiové moduly bez nutnosti údržby, jsou nabízeny systémovým integrátorům po celém světě. Koncové produkty, které EnOcean bez baterií či drátů umožnila, jsou používány v celém spektru segmentů trhu, například v automatizaci budov, průmyslové výrobě a automobilovém průmyslu. V současné době zaměstnává EnOcean GmbH 23 lidí. Společnost získala za svou celosvětově jedinečnou technologii v červnu 2002 Bavorskou cenu za inovaci. Prvními produkty obsahujícími technologii EnOcean byly instalační spínače od firmy PEHA, které jsou speciálními elektrickými prodejci nabízeny od poloviny roku 2003.

 

Váš názor Další článek: HP, Czech On Line mají nové šéfy, Telecom nového člena představenstva

Témata článku: Radius, Gmbh, Radiová komunikace, Pohybová energie, Rádiové spektrum, Světelný rok


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky