Siemens oznámil prodej divize PRS společnosti Fujitsu Siemens Computers

S účinností od 1. dubna 2006 převezme firma Fujitsu Siemens Computers BV divizi Produkt Related Services (PRS) společnosti Siemens Business Services (SBS). Smlouva o prodeji byla podepsána dnes. Finanční podmínky prodeje nebyly zveřejněny. Prodej divize PRS je součástí plánované reorganizace oboru IT. Siemens Business Services se nyní bude plně soustředit na poskytování IT služeb na poli outsourcingu a na inovativní IT služby. Prodej musí být schválen antimonopolním úřadem.
Siemens oznámil prodej divize PRS společnosti Fujitsu Siemens Computers

Prodej divize PRS, jejíž obrat v loňském obchodním roce (skončil k 30. září 2005) činil 1,3 miliard eur, se celosvětově dotkne 5000 pracovníků, 54 z nich pracuje v české pobočce SBS. Divize PRS bude v rámci Fujitsu Siemens Computers integrována jako celek a bude tvořit základ nové servisní divize.

 

Společnost SBS se nyní bude soustředit na dvě hlavní oblasti své činnosti tvořící jádro celé skupiny: Operation Related Services a Solutions. Ty se v obchodním roce 2005 podílely na tržbách společnosti z více než tří čtvrtin. Celkové tržby společnosti SBS činila 5,4 miliard eur.

 

„Jsme velmi potěšeni, že jsme pro naši divizi Product Related Services našli toho správného partnera. Strategickým cílem firmy Fujitsu Siemens Computers je trvale posilovat portfolio v této oblasti,“ řekl dr. Klaus Kleinfeld, prezident a CEO koncernu Siemens. Akvizicí PRS podle Kleinfelda společnost Fujitsu Siemens Computers reaguje na trendy v oblasti obchodu IT, a bude tak schopna nabízet hardware a s tím spojené služby z jednoho zdroje. „SBS se nyní plně zaměří na přeměnu a rozvoj svých klíčových činností“, dodal Kleinfeld. V budoucnu bude SBS spolupracovat s Fujitsu Siemens Computers nebo s jinými partnery a společně budou v rámci svých outsourcingových a ostatních projektů nabízet produktově orientované služby.

 

 

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci - od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2005 (skončil 30. září) tržeb ve výši 5,37 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 903 miliónů Kč mezi největší systémové integrátory. Příslušnost k předním IT společnostem byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services jako TOP systémového integrátora roku 2005. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs.siemens.cz.

 

 

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické koncerny. Jako jediná firma na světě pokrývá prakticky celou oblast elektrotechniky a elektroniky. Působí ve více než 190 zemích a zaměstnává 430.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle individuálních potřeb zákazníků. V obchodním roce 2003/2004 (skončil 30. září 2004) firma Siemens dosáhla obratu přes 75,2 miliard EUR (US GAAP).

Zastoupení společnosti Siemens AG v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 13.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2003/2004 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 46 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.

Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Témata článku: Hardware, Siemens

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje