Siemens Business Services vyvíjí řešení v oblasti rozšířené reality

Siemens Business Services (SBS), rakouská rafinérská společnost OMV a výrobce domácích spotřebičů Miele společně vyvíjejí řešení v oblasti tzv. „rozšířené reality” (RR). Tato řešení doplňují skutečný obraz prostředí informacemi, které jsou překrývány na displeji fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Pro letošní světový fotbalový šampionát je na trhu hra na principu rozšířené reality, určená pro mobilní telefony s vestavěnou digitální kamerou.
Siemens Business Services vyvíjí řešení v oblasti rozšířené reality

Pokud v průběhu konání letošního světového šampionátu ve fotbale uvidíte, jak na autobusové zastávce lidé sledující displej svého mobilního telefonu stojí s napřaženou nohou ke střelbě a pak najednou s výkřikem „gól” vyskočí do vzduchu, můžete si být jisti, že trpí fotbalovou horečkou nebo mají v telefonu nejnovější RR aplikaci od společnosti SBS. Aplikace vychází z dílny C-LAB, moderní laboratoře pro vývoj softwaru společnosti Siemens Business Services a padernbornské univerzity. Ve hře „Kick Real” (www.kickreal.de) hrají uživatelé mobilních telefonů při nácviku pokutových kopů vlastníma nohama. Míč, hřiště i branka jsou virtuální, ale hráč střílí sám. Mobilní telefon s vestavěnou kamerou si namíří na nohu a propojí skutečné  prostředí s digitálním fotbalovým trávníkem. Stojí doslova jednou nohou v digitálním světě.  S hrou se počítá také jako s reklamním médiem ve spojení s nadcházejícím světovým šampionátem.

V rámci výzkumného projektu Evropské unie C-Lab spolupracovala s rakouskou společností OMV na vývoji pilotního projektu pro instruktáž techniků. Cílem aplikace bylo poskytnout pracovníkům v terénu nejdůležitější údaje o průmyslovém zařízení, které mají na starosti, tak, aby mohli rychle provést případné opravy. Místo dlouhého studia komplikovaných příruček pracovníci jednoduše závadu vyfotografují. Fotoaparát je integrován v PDA nebo osobním počítači do ruky, který snímek radiovým signálem zašle na centrální server, kde je porovnán se stavebními plány celého systému. V odpovědi na zprávu dostane technik nákresy plánů nebo pokyny k opravě poškozeného dílu. Ve zkušebním provozu se prokázala řada možností této technologie a v současné době je příslušné řešení připraveno k uvedení na trh.

To rovněž platí pro další výzkumný projekt řešený společnostmi SBS a Miele. Ty vytvořily pilotní systém, který prodejci na mobilním telefonu umožňuje zobrazit údaje a varianty skutečného výrobku – prostřednictvím textu a grafických nebo 3D prvků. Výsledkem je kvalitnější informování zákazníka. Během okamžiku je možné snímek skutečného výrobku v prodejním místě překrýt zobrazením jiného čelního panelu, odlišných ovládacích prvků nebo jiného barevného provedení.

Obrazovou dokumentaci naleznete zde:
http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p=cfi1330853l1mno1349594ps4u2z3
http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p=cfi1330853l1mno1349614ps4u2z3
http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p=cfi1330853l1mno1349615ps4u2z3


Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci - od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2005 (skončil 30. září) tržeb ve výši 5,37 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 903 miliónů Kč mezi největší systémové integrátory. Příslušnost k předním IT společnostem byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services jako TOP systémového integrátora roku 2005. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs.siemens.cz.

Témata článku: Mobilní hra, Dlouhý snímek, Skutečná odpověď, Miele

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje