Siemens Business Services představí svá řešení na veletrhu CeBIT

Společnost Siemens Business Services (SBS) představí na letošním veletrhu CeBIT, který se uskuteční od 9. do 15. března, svá nejnovější řešení pro poskytovatele finančních služeb, veřejný sektor a zpracovatelský průmysl. Řešení umožňují optimalizaci procesů, poskytování dokonalejší zákaznické podpory a lepší služby občanům. SBS dále představí novinky z oblasti vývoje technologie RFID, možnosti zvyšování ochrany dat pomocí řešení PKI a předvede fungování systému pro odbavování cestujících na letišti prostřednictvím mobilního telefonu. Prezentace společnosti SBS bude umístěna v hale 26, na výstavním místě A31.
Siemens Business Services představí svá řešení na veletrhu CeBIT

Bankovnictví a pojišťovnictví
Společnosti nabízející pojištění automobilů ocení tzv. PAYD řešení (placení pojistného na základě ujetých kilometrů), které využívá satelitní a mobilní technologie. Systém stanoví výši pojistného podle chování pojištěnce v silničním provozu. V oblasti přístupu k bankovním službám více komunikačními kanály představuje společnost SBS řešení využívající telefonní bankovnictví a call centra. Řešení zpřístupňuje data připojeným informačním systémům a finančním institucím umožňuje poskytovat zákazníkům efektivnější podporu s ohledem na služby, které využívají.

Dvě řešení společnosti SBS se soustřeďují na optimalizaci procesů v bankovnictví a pojišťovnictví. Industrializace napomáhá k větší standardizaci a upevnění procesů v odděleních, která nepřichází do přímého kontaktu se zákazníkem. Výsledkem je vyšší efektivita práce, nižší náklady a větší spokojenost zákazníků. Podobně je pomůckou ke stálému zlepšování procesů také systém Six Sigma, jehož cílem je dosažení bezchybnosti při finančních transakcích nebo reklamačním řízení a snížení časové náročnosti u jednotlivých procesů. Siemens společně se svým významným partnerem, společností SAP, pomáhá poskytovatelům finančních služeb s integrací nebo změnou klíčových bankovních systémů a jejich provozem.

Veřejný sektor
„Zákaznické informační centrum“ je platformou, která státním úřadům pomáhá poskytovat občanům kompetentní odpovědi na jejich dotazy. Ve spojení s call centry, hlasovými portály a informačními databázemi umožňuje státním úřadům snížit provozní náklady a zároveň poskytovat lepší služby občanům. V provozu jsou již call centra v Bonnu, Kolíně nad Rýnem a Ludwigsburgu.

V laboratoři se zaměřením na elektronizaci státní správy společnost SBS vyvíjí a v reálných podmínkách testuje aplikace určené pro veřejný sektor. Řešení, jako je systém správy formulářů nebo zpracovávání elektronických dokumentů, umožňují státním orgánům modernizovat svou strukturu a optimalizovat procesy.

„Středisko integrovaného záchranného systému“ společnosti SBS zajišťuje příjem a předávání informací policii, hasičům i rychlé záchranné službě v reálném čase tak, aby mohly tyto složky v případě potřeby zasáhnout co nejrychleji.

Pro vyšší bezpečnost je tu technologie RFID (identifikace pomocí vysokofrekvenčního signálu). SBS předvede na veletrhu také možnosti využití technologie RFID ve zdravotnictví. Společnost rovněž představí platformu „řízeného vzdělávání”, kterou již využívá město Unna pod názvem „Unit21”. Toto řešení propojuje všechna školská zařízení ve městě navzájem a také s centrálním datovým centrem. Učitelé při výuce využívají přenosné počítače a obsah hodin je dostupný na internetu.

Automobilový a zpracovatelský průmysl
Společnost Siemens Business Services bude pomocí integrovaných systémů pro řízení výroby (MES) a plánování podnikových zdrojů (ERP) prezentovat možnosti získávání aktuálních a správných dat, sloužících pro lepší rozhodování.

Návštěvníci veletrhu se dozví, jak s pomocí radiové komunikace integrovat výrobní procesy do aplikací SAP. Transparentní výrobní kontroly na bázi technologie RFID umožňují včas objednat chybějící materiál, což výrazně snižuje objem rozpracované práce.

Pro malé a středně velké dodavatele strojírenského a automobilového průmyslu připravila společnost SBS modulární balíček služeb s názvem SMB (malé a střední podniky), vycházející z osvědčených postupů a procesů. Tato softwarová řešení bude SBS předvádět právě na veletrhu CeBIT.

Další nabídka se bude týkat harmonizace a konsolidace různých informačních prostředí s využitím aplikací SAP Next Generation.

„Služby budoucnosti” je balíček služeb pro segment obráběcích a průmyslových systémů, přinášející podnikům vyšší ziskovost a výkonnější provoz. Na veletrhu bude SBS prezentovat  interaktivní aplikaci systém vizualizace výrobku, která konsoliduje všechny důležité údaje o výrobku z různých systémů a umožňuje pracovníkům provádět animace složitých pracovních procesů přímo na obrazovce počítače. Systém pro rozeznávání hlasu předvede na příkladu společnosti TÜV Süd Auto Service GmbH, kde servisní technik diktuje výsledné údaje o technické prohlídce vozidla do mikrofonu a ty jsou následně přeneseny do tištěné zprávy.

„Středisko podpory řízení aplikací” standardizuje IT procesy na základě databáze informací o infrastruktuře informačních systémů ITIL a poskytuje síťové propojení a centrální řízení služeb. Stupeň, povaha a doba využívaných služeb je sjednávána smluvně.

Siemens Business Services také nabízí koncepce řízení životního cyklu informačních technologií, od poradenství a zavádění služeb až po údržbu zařízení a jeho likvidaci. Tento systém podnikům poskytuje více údajů o vlastní infrastruktuře informačních systémů a jejich nákladech.

Bezpečnost
Nebezpečí odcizení osobních přístupových nebo identifikačních karet je v současné době velmi vysoké . Riziko lze snižovat díky nejmodernějším bezpečnostním technologiím. Siemens Business Services v této oblasti nabízí různá efektivní řešení, například využití veřejného klíče (PKI), odbavování pasažérů letištního provozu pomocí otisků prstů či vzájemné sdílení dat v identifikačních dokladech.

Obchod budoucnosti skupiny Metro Group s technologií RFID bude k vidění v hale č. 6, výstavní místo E50.
Vedle různých aplikací technologie RFID společnost Siemens na veletrhu představí portfolio služeb pro zajištění celého logistického řetězce – od služeb pro jednotlivé produkty a systémy až po realizaci celých projektů. S technologií RFID může výroba i logistika fungovat rychleji a efektivněji.

Podrobnější údaje o projektu města Unna „Unit21” naleznete na adrese www.unit21.de

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci - od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2005 (skončil 30. září) tržeb ve výši 5,37 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 903 miliónů Kč mezi největší systémové integrátory. Příslušnost k předním IT společnostem byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services jako TOP systémového integrátora roku 2005. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs.siemens.cz.

Váš názor Další článek: AMD očekává největší růst trhu v Indii

Témata článku: Bezpečnost, Radius, Interaktivní prohlídka, Sigma, Servisní prohlídka, Centrální oblast, Jednotlivá města, Automobilový průmysl, Reálná aplikace, Siemens, Jednotlivé řešení, Největší obrazovka, Státní podnik, RFID, Radiová komunikace, Reálné využití, Různé systémy, Veřejná služba, Jednotlivá transakce, Bonn, Největší nebezpečí, Satelitní karty


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky