Siemens Business Services modernizuje centrální databázi německého Spolkového úřadu práce

Společnost Siemens Business Services provedla migraci centrální databáze německého Spolkového úřadu práce z technologie Informix na Oracle. Jedná se o největší migraci svého druhu v Evropě. Nový systém nyní používá zhruba 120 000 uživatelů na všech pracovních úřadech.
Siemens Business Services modernizuje centrální databázi německého Spolkového úřadu práce

Databáze je stěžejním prvkem fungování Spolkového úřadu práce. Běží na ní nejdůležitější aplikace a jsou v ní uložena data všech klientů úřadu. Denně s ní pracuje zhruba 120 000 uživatelů. Klíčovým aspektem je proto zabezpečení: redundantní systémy chrání provoz databáze před poruchou, zatímco zvláštní mechanismy zálohování a obnovení zajišťují její vysokou dostupnost.

Pojetí migrace a provozu vytvořil Siemens ve spolupráci s oddělením IT Spolkového úřadu práce. Siemens  také vyškolil vývojáře a administrátory úřadu v oblasti používání nového softwaru a zajišťuje podporu provozu. Software běží na serverech Fujitsu Siemens Computers.

Migrací na Oracle 9.2 Real Application Cluster získal Spolkový úřad práce vysoce dostupnou clusterovou databázi pro své klíčové procedury a díky tomu je schopen poskytovat svým uživatelům a klientům nepřetržité služby.

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci - od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2004 (skončil 30. září) tržeb ve výši 4,7 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 842 miliónů Kč mezi pět největších systémových integrátorů. Příslušnost k předním IT společnostem byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services jako TOP systémový integrátor roku 2004. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs.siemens.cz.

Témata článku: Software, Migrace, Odborná znalost, Siemens, Klíčový prvek, Úřad

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje