Siemens a Gores Group partnery Siemens Enterprise Communications

Siemens a Gores Group partnery firmy Siemens Enterprise Communications
Siemens a Gores Group partnery Siemens Enterprise Communications

Společný podnik se 49% procentním podílem pro Siemens – Celkové investice k financování dalšího růstu 350 milionů eur – Součástí společného podniku budou další dvě firmy Gores Group: Enterasys a SER Solutions

Společnost Siemens vybrala partnera pro svou firmu Siemens Enterprise Communications. Stala se jím americká investiční firma The Gores Group, která získá 51% podíl v Siemens Enterprise Communications.„Hledali jsme příležitost k rozšíření našich aktivit v oblasti podnikových sítí a komunikace; partnerství se Siemens přesně odpovídá našim představám,“ poznamenal Alec Gores, zakladatel a předseda představenstva Gores. Siemens si ve společném podniku ponechá 49% podíl.

„Pokračujeme v soustřeďování našeho portfolia do třech klíčových odvětví, kterými jsou Energie, Průmysl a Zdravotnictví. Firmu Gores vnímáme jako velice zkušeného partnera v oblasti technologií a telekomunikací, který posílí náš společný podnik o dvě další firmy – Enterasys a SER Solutions. Jsme přesvědčeni, že tento krok v dlouhodobém horizontu prospěje našim zaměstnancům i zákazníkům. Jak jsme již oznámili v únoru, financování převáděných aktivit je plně zajištěno,“ uvedl Joe Kaeser, finanční ředitel koncernu Siemens. Podařilo se nám dosáhnout výrazného pokroku v již dříve ohlášeném procesu reorganizace Siemens Enterprise Communications a vytvořit tak jasné výchozí pozice pro založení společného podniku s Gores Group. Předpokládaný termín definitivního uzavření smlouvy je konec fiskálního roku společnosti Siemens, což je 30. září 2008, v případě souhlasu příslušných regulačních orgánů.

Gores a Siemens plánují investovat do společného podniku zhruba 350 milionů eur. Tato částka nezahrnuje výdaje na výzkum a vývoj ani další výdaje související s běžným provozem. Investice budou využity k uvedení inovativních produktů Siemens Enterprise Communications na trh, k akvizici dalších technologických platforem s cílem využít výkonnou distribuční organizaci Siemens Enterprise Communications, i k další expanzi atransformaci směrem od dodávání hardwaru k poskytování softwaru a služeb.

Firma Gores, která se zaměřuje na rozvoj růstu podniků, disponuje značnými manažerskými schopnostmi v oblasti technologií a telekomunikací. Dokázala rychle restrukturalizovat firmy, prodělávající zásadní strukturální změny, a vytvořit z nich úspěšné samostatné firmy či je úspěšně začlenit do portfolia jiných firem. Firma Gores má rozsáhlé zkušenosti i v Evropě, kde během několika posledních let provedla několik investic.

Po založení společného podniku budou aktivity Siemens Enterprise Communications doplněny a posíleny o dva subjekty ze současného portfolia firem Gores Group – Enterasys, poskytovatel řešení v oblasti síťových zařízení a zabezpečení, a SER Solutions, firma vyvíjející software pro call centra. „Spojením těchto tří firem vznikne ještě celistvější nabídka produktů a řešení v oblasti firemních sítí a komunikací, opírající se o špičkovou distribuční síť, celosvětové pokrytí a rozsáhlé zákaznické portfolio Siemens Enterprise Communications,“ doplnil Alec Gores.

Prostřednictvím investice ve výši zhruba 175 milionů eur, jež představuje polovinu celkové plánované investice zhruba 350 milionů eur, hodlá Siemens přispět k růstu společnosti Siemens Enterprise Communications. Vytvoření masivní kapitalizace nového podniku, spolu s dalšími náklady spojenými s transakcí a pasivy Siemens Enterprise Communications, výrazně ovlivní finanční výsledky Siemens ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008.

Řízení provozu nového podniku bude spadat do kompetence Gores. Podnik bude oprávněn nadále užívat značku Siemens a budou na něj převedeny klíčové patenty a licence. Stejně tak budou do společného podniku převedeny výrobní závody v německém Lipsku, brazilské Curitibě a řecké Soluni. Výroba v lipském závodě je smluvně zaručena do roku 2011. Curitiba se stane významným výrobním závodem nového podniku. V případě soluňského závodu se zatím uvažuje o různých variantách.

Siemens Enterprise Communications zůstává preferovaným dodavatelem mateřského koncernu Siemens AG a budou i nadále spolupracovat na zákaznických projektech. Inovativní nové produkty Siemens Enterprise Communications, jako je OpenScape UC Server, zůstávají součástí produktového portfolia. Společnosti Gores a Siemens se rovněž dohodly na tom, že Siemens Enterprise Communications bude i v budoucnu nabízet migrační strategie OpenPath pro hladký přechod stávajících produktů na nová řešení na bázi sjednocené komunikace. Podpora a aktualizace produktů Siemens Enterprise Communications, zejména HiPath 3000 a HiPath 4000, by měla pokračovat i v dlouhodobém horizontu.

Váš názor Další článek: Nvidia představila nové mobilní grafické karty

Témata článku: Enterprise, Ser, Portfolio, Masivní rozšíření, Celosvětové pokrytí, Siemens

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší