Shoptet.cz: E-shop může mít každý za 5 vteřin

Shoptet.cz: E-shop může mít každý za 5 vteřin

Již dávno není znalost IT podmínkou k založení a provozování internetového obchodu. Díky službám, které e-shopová řešení pronajímají, provozovatel obchodu nepotřebuje znát, to co je v pozadí. Během chvilky a bez velkých počátečních investic mají funkční online obchod. Přesto stále přetrvává jistá obava.

Pořídit si e-shop nemůže být jednodušší, ale stále mezi lidmi přetrvává jistá obava, že provozovatel musí být více než zdatný v oblasti IT. „V drtivé většině zakládají e-shopy muži, a to i když pak skutečný provoz zajišťuje žena. Ty se obávají technických složitostí, a proto přenechávají nastavení na svých partnerech. S rostoucí počítačovou gramotností podíl žen v oblasti e-commerce roste, z našich údajů se jedná nyní o 23%,“ komentuje Miroslav Uďan, CEO služby Shoptet.cz.

V případě, že se lidé rozhodnout založit si e-shop mohou si vybrat, zda si pořídí e-shop na míru či využijí opensource řešení nebo pronájem. Každé z nich má svá pozitiva a negativa. Nejdražší a nejnáročnější je řešení na míru, které splňuje veškeré požadavky provozovatele. Je ale potřeba počítat i s dalšími investicemi při potřebě jakékoli změny. E-shopy z open source jsou sice zdarma, ale většinou nepodporují češtinu a je nutné je nechat odborníkem upravit a naprogramovat tak, aby vyhovovaly místním podmínkám. Také údržba je stejně náročná jako v prvním případě. Pro ty, kteří s internetovým obchodem chtějí začít, je proto nejvhodnější variantou pronájem e-shopového řešení. Nejsou potřeba žádné velké investice na začátku a o plynulý chod i inovace se stará pronajímatel. E-shopová řešení, která lze pronajmout, fungují na principu předem nastavených šablon. Každý si najede to, co mu vyhovuje a sestaví si svůj e-shop jako pomyslnou stavebnici.

„Založení e-shopu není nic složitého. Za 5 vteřin máte na základě zadání e-mailové adresy připravený svůj online obchod. Orientace je naprosto intuitivní, takže to zvládne opravdu každý. Po technické stránce je to takto jednoduché,“ dodává Miroslav Uďan.

Témata článku: Shop, E-shop, Oblast pronájmu, Jistá míra, Připravená šablona

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji