Sharp vyvinul jako první na světě duální tuner pro příjem pozemního digitálního vysílání

Sharp vyvinul jako první na světě duální tuner pro příjem pozemního digitálního vysílání

Praha, 4. června 2007. Sharp jako první na světě vyvinul VA3B5EZ915 duální tuner pro použití v mobilních zařízeních, schopný přijímat digitální pozemní vysílání v obou nyní používaných standardech DVD-H a T-DMB.

V Japonsku začalo pozemní digitální vysílání technologií „One Seg“ pro mobilní zařízení v dubnu loňského roku a očekává se, že letos v létě překoná celkový počet „One Seg“ kompatibilních mobilů hranici 10 miliónů kusů. Mimo japonské ostrovy se podobné služby začaly už také používat, včetně DVD-H vysílání v Evropě a T-DMB vysílání v Koreji a některých částech Evropy, a předpokládá se, že trh s produkty pro pozemní digitální vysílání určené pro mobilní zařízení poroste i mimo Japonsko.

Tuner je určen pro zabudování do mobilních zařízení, především do mobilních telefonů. Z toho důvodu výrobci vyžadují u této komponenty malou velikost, co nejtenčí šířku a malou spotřebu energie.

Na základě těchto požadavků Sharp vyvinul chip sety, které jsou více kompaktní, tenčí v profilu a spotřebují méně energie. Výsledkem je duální tuner, který podporuje obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB a má nejmenší spotřebu energie. 
 
Hlavní vlastnosti:

  1. Způsobilý přijímat obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB, jako první na světě.
  2. Nejmenší spotřeba energie (43 mW)
  3. Kompaktní, tenký profil, kapesní velikost (8.0 x 8.0 x 1.25 mm)

 

Témata článku: Tunery, Vysílání, Celková velikost, Sharp, Chip

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje