Sharp spustil výrobu LCD modulů v Polsku

Na začátku roku 2007 spustila firma Sharp produkci LCD modulů v nové továrně “Sharp Manufacturing Poland“ (SMPL) v polské Toruni. Počáteční kapacita výroby bude 100 tisíc modulů měsíčně – důvodem je rychle rostoucí poptávka po LCD televizorech na evropském trhu.
Sharp spustil výrobu LCD modulů v Polsku

Praha, 8. ledna 2007. Na začátku ledna začal průkopník LCD technologie, japonský Sharp, vyrábět LCD moduly ve své nové továrně v Toruni na severu Polska. V počáteční fázi produkce se počítá s měsíční výrobou 100 tisíc LCD modulů určených pro LCD televizory Sharp s velkými úhlopříčkami.

LCD moduly se budou dodávat do plochých LCD TV vyráběných Sharpem ve Španělsku a firmou Loewe Opta v Německu. Kapacita výroby bude postupně navyšována kvůli rychle rostoucí poptávce po LCD televizorech v Evropě.

“Nový závod na LCD moduly v Polsku je důkazem toho, jak je pro Sharp evropský trh důležitý. Očekáváme, že v roce 2007 dosáhne poptávka po LCD televizorech v Evropě 23 milionů kusů”, vysvětluje Hans Kleis, generální ředitel Sharp Electronics Europe. ”Díky továrně v Toruni chceme být jednak schopní lépe se vypořádat s vysokou poptávkou po LCD TV v západní Evropě a zkrátit dobu dodávek našich produktů na trh. Zároveň je nová továrna investicí ve východní Evropě, protože země jako Polsko, Česká republika, Slovensko nebo Maďarsko patří k rychle rostoucím trhům, které budou v budoucnosti z hlediska LCD televizorů čím dál důležitější. Proto Sharp plánuje v tomto roce v Toruni dále rozšiřovat produkci, aby zde bylo možné kompletovat celé LCD televizory,” pokračuje Kleis.

Dosud investovaná částka do nové továrny činí zhruba 44 milionů eur (6 miliard jenů). Nyní podnik zaměstnává 800 lidí.

Sharp již provozuje první továrnu na výrobu LCD displejů 8. generace na světě – závod Kamejama II v japonské Ósace, kde spustil výrobu v září 2006. V této továrně firma vyrábí LCD substráty o rozměrech 2,16 x 2,46 metrů. Z těchto substrátů o ploše 5,3 metrů čtverečních, se řežou panely pro velké obrazovky s vysokým rozlišením (Full HD Sharp AQUOS), které se pak zpracovávají v dalších továrnách, mezi něž se zařadí i nová továrna v Polsku.

V lednu 2007 byla zdvojnásobena výrobní kapacita závodu Kamejama II na 30 tisíc skleněných substrátů. Je to reakce Sharpu na rostoucí světovou poptávku po LCD televizorech s velkými úhlopříčkami. Z jednoho mateřského substrátu z Kamejamy II lze například vyrobit osm 46-palcových (116 cm) nebo šest 52-palcových (132 cm) LCD televizorů.

Váš názor Další článek: Modrá revoluce: Recenze Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD10

Témata článku: Loewe, Čtvereční metr, Televizory, Sharp Aquos, Sever, Evropa, Vysoká částka, Velká kapacita, Mateřská firma, Sharp, LCD TV, Velká úhlopříčka, Čtvereční panel, Televizory 32, Vysoká kapacita, Nové televizory 2016

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší