SHARP slavnostně otevřel novou továrnu na LCD televize v Evropě

SHARP slavnostně otevřel novou továrnu na LCD televize v Evropě

Praha, 25. září 2007. Společnost Sharp slavnostně otevřela Sharp Manufacturing Poland Sp. Z o. o. (SMPL), novou továrnu na výrobu LCD modulů a LCD televizí, která bude zásobovat evropský trh. Mezi pozvanými návštěvníky byli zástupci polské vlády a vojvodství, japonský velvyslanec v Polsku, obchodní partneři a prezident Sharpu Mikio Katayama.

SMPL je situována blízko města Toruň v Kujavsko-pomořském vojvodství v severní části středního Polska. Je to první továrna společnosti Sharp na výrobu LCD modulů v Evropě. Spuštění provozu proběhlo podle plánu: výroba LCD modulů začala v lednu 2007 a integrovaná výroba (zahrnující produkci LCD modulů a montáž LCD televizí) začala v červenci 2007.

Evropa zažívá v posledních letech velký nárůst zájmu o koupi LCD televizí. Je odhadováno, že ve fiskálním roce 2011 vzroste poptávka až na 36 milionů kusů, což bude znamenat 30% z celosvětové poptávky. Postupné vypínání pozemního analogového vysílání v Evropě v budoucnu ještě zvětší zájem o velké LCD televize s plným HD rozlišením  na kontinentu.

Z těchto důvodů Sharp postupně zvyšuje produkční kapacitu v SMPL, naplánována je výroba 10 milionů LCD modulů v roce 2011. Kromě integrované výroby LCD televizí bude SMPL také zásobovat dodávkou LCD modulů pro velké LCD televize další továrny Sharpu ve Španělsku a v Německu.

Témata článku: Modul, Televize 80, Výroba, I televize, Sharp, Televize 60, Velký plán, Velké město, Televize 4 k, Televize 32, Televize 02, Televize 55, Televize 81

Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu