Sharp rozšiřuje kapacitu výroby solárních modulů v Evropě na 220 MW

Praha, 6. února 2007 – Společnost Sharp v průběhu letošního roku zdvojnásobí svou produkční kapacitu pro výrobu solárních (fotovoltaických) modulů v Sharp Manufacturing Company of U.K. (SUKM) v továrně ve Wrehamu v severním Walesu. Kapacita bude zvýšena ze současných 110 MW (od února 2007) na 220 MW za rok.
Sharp rozšiřuje kapacitu výroby solárních modulů v Evropě na 220 MW

SUKM byla druhou mezinárodní továrnou vyrábějící solární moduly po výrobních provozech ve Spojených státech. Fungovat začala na jaře 2004 s tehdejší výrobní kapacitou 20 MW za rok. Od té doby postupně vzrostla produkční kapacita na 50 MW v květnu 2005 a na 100 MW v únoru 2006, letos bude výrobní kapacita zvýšena na 220 MW za rok.

Doposud byl především německý trh hlavním hnacím motorem poptávky po solárních systémech v Evropě, avšak různé programy garantující zpětný odkup takto produkované elektrické energie od spotřebitelů se rozšířily do dalších 20 krajin, včetně Španělska, Itálie, Řecka a Francie, kde dlouhý denní sluneční svit zaručuje efektivní využití solárních fotovoltaických systémů. V současné době výrazně roste počet takovýchto instalací soustředěných do oblasti jižní Evropy.

Sharp velmi rychle pracuje na tom, aby uspokojil výrazně stoupající poptávku po solárních systémech v Evropě, rozšířením kapacity výroby modulů ve Velké Británii. Solární energie negeneruje škodlivé látky mající negativní vliv na životní prostředí a jako největší výrobce v této oblasti, se Sharp zaměřuje na rozšíření své nabídky, včetně snahy o co nejtenčí fotoelektrické články z důvodu více efektivnějšího využití materiálu, a rozšiřuje produkci tenkých (thin-film) solárních fotovoltaických článků z důvodů minimalizace množství použitého silikonu.

Témata článku: Sharp, Dlouhá doba, Tehdejší doba, Tenký film, Sluneční energie, Využitá kapacita, Efektivní využití

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Jardis 7. 2. 2007 17:57:51
    Teda ta poslední věta to je hnus, autor asi zapomněl, že se tady mluví...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?