SGI oznámila podporu NVIDIA Tesla u svých vysoce výkonných GPU výpočetních řešení

28. září 2010
Superpočítačová honba za výkonem
SGI oznámila podporu NVIDIA Tesla u svých vysoce výkonných GPU výpočetních řešení

SGI předvede svou nabídku od desksidů po superpočítače na konferenci GPU Technology 2010

Společnost SGI (NASDAQ: SGI), ověřený lídr v oblasti technických výpočtů, oznámila dostupnost grafických procesorů NVIDIA Tesla 20-series, založených na nejnovější generaci architektury Fermi, pro svá GPU výpočetní řešení. SGI poskytuje aplikačně specifickou akceleraci a její GPU výpočetní portfolio sahá od deskside počítačů po superpočítače a tyto produkty jsou optimalizovány tak, aby vyhověly nejnáročnějším výpočetním prostředím na světě. Jako lídr v oblasti akcelerace a řešení na objednávku má společnost SGI jedinečnou pozici poskytovat integraci řady NVIDIA Fermi a přinášet zákazníkům hybridní řešení tradičních mikroprocesorů a akcelerátorů, která řeší nejkritičtější technické výpočetní problémy.

SGI předvede jednu ze svých NVIDIA Tesla GPU platforem, Altix® UV, na konferenci GPU Technology Conference, která proběhne 20.-23. září 2010 v San José v Kalifornii.

„Díky integraci GPU NVIDIA Tesla do produktového portfolia SGI, mohou nyní zákazníci uplatnit řešení, která jsou optimalizována pro jejich nejnáročnější technické výpočetní problémy,“ uvedl Andy Keane, generální ředitel řady Tesla společnosti NVIDIA.

Dostupná, unikátní GPU výpočetní řešení od SGI zahrnují:

  • Octane™ III - HPC deskside – nabízí schopnosti vysoce výkonného klastru, přenositelnost a užitnost pracovní stanice. Je dostupný jako single nebo dual-node, dvousoketová grafická stanice a integrovaný klastr s podporou nejrychlejší NVIDIA grafiky a GPU výpočetních karet.
  • Server SGI® Altix® XE a Rackable™ - pracovní skupina pro oblast enterprise – využívá vítěznou kombinaci nejnovější procesorové architektury Intel® Xeon®, profesionální grafiku NVIDIA Quadro a řešení Tesla 20-series. Tyto servery poskytují vysokou hodnotu a výkon.
  • Superpočítač Altix UV – až 8 NVIDIA Quadro a Tesla 20-series grafických karet kombinovaných v jednom systému, platforma Altix UV přináší GPU akceleraci do nové třídy výkonu pro řešení z oblasti chemie, domácí obrany, proudění kapalin a biologie.
  • Superpočítač Altix® ICE – pro zákazníky, kteří chtějí řídit rozsáhlá, škálovatelná HPC prostředí, která zahrnují grafické procesory. Platforma SGI Altix ICE 8400 nabízí možnost integrace servisních nodů a začleňuje grafické procesory přímo do dvojité, vysoce propustné, nízko-latentní InfiniBandové sítě.

„Společnost SGI vede odvětví v dodávkách aplikačně specifické akcelerace za pomoci partnerů jako je NVIDIA,“ sdělil Bill Mannel, viceprezident pro produktový marketing firmy SGI. „SGI je nadšená, že může pokračovat ve spolupráci s firmou NVIDIA a integruje Fermi do svého GPU portfolia pro nejlepší grafická a GPU řešení v oboru. Navíc se těšíme na integraci NVIDIA Tesla grafických procesorů do našich příštích produktů jako je například „Projekt Mojo“, naše hybridní, výpočetní platforma.“

Bill Mannel bude prezentovat na konferenci GPU Technology s přednáškou nazvanou „Co kdybyste měli petabyte paměti a/nebo petaflop výpočetní kapacity?“. Přednáška proběhne ve středu 22.9.2010 v 10 hod. a bude se zabývat aplikačním prostorem kde jsou GPU výpočty spárovány s velmi rozsáhlou architekturou sdílené paměti a/nebo petabytem výpočetní kapacity, která umožňuje, aby byly zodpovězeny nové vědecké a obchodní otázky.

Kromě podpory grafických procesorů NVIDIA Tesla, zdvojnásobila SGI svá hardwarová řešení díky týmu aplikačních inženýrů a expertů z oblasti profesionálních služeb, kteří jsou schopni ladit zákaznické aplikace pro GPU počítání. Díky těmto expertům si Irish Centre for High-End Computing (ICHEC) vybralo SGI pro exkluzivní spolupráci a snaží se umožnit institucím a firmám zrychlit vývoj aplikací, které využívají GPU výpočetní systémy.

Pro celkový přehled nabízených GPU produktů navštivte stránky: www.sgi.com/products/gpu.

O SGI

Spolčnost SGI, ověřený lídr v odvětví technických výpočtů, pomáhá zákazníkům řešit jejich nejnáročnější obchodní i technologické výzvy. Pro více informací navštivte stránky www.sgi.com.

© 2010 SGI. SGI, Octane a Altix jsou registrovanými ochrannými známkami nebo obchodními značkami společnosti Silicon Graphics International Corp nebo jejích poboček. Všechny ostatní ochranné známky zde uvedené jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Témata článku: Nvidia, Tesla, Registrovaná karta, Fermi, Exkluzivní aplikace, Technická kapacita, Profesionální grafik, Nvidia Quadro, Tesla S

Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu