Seznam je připojen do Internetu 100Mbit linkou

19. října 1999
Pravý undelete i pro Windows NT
Servery Seznamu, jsou připojeny do Internetu rychlostí 100Mbit. Díky velkému nárůstu zájmu o služby Seznamu byla ve spolupráci s poskytovatelem připojení, společností Global One, zvýšena kapacita linky vedoucí k serverům Seznamu.
V minulých týdnech došlo nejdříve k testovacímu provozu a následně i trvalému připojení linky o rychlosti 100Mbit k serverům Seznamu. „Provoz na našich serverech dosáhl takového objemu, že tento krok se jevil téměř nezbytným,“ říká Petr Šnajdr, technický ředitel Seznamu. Díky ochotě a rychlosti společnosti Global One byla linka upgradována velmi rychle.

V současné době jsou tedy servery Seznamu připojeny až do výměnného uzlu NIX (kde má linky většina významných poskytovatelů připojení) rychlostí 18 Mbit. „V nejbližší době bychom měli zprovoznit novou linku do NIX o kapacitě 100Mbit, která bude realizována společností PragoNet,“ říká Vladimír Madanský, produktový manažer služeb Internetu ve společnosti Global One. Mimo to je Global One s dalšími silnými poskytovateli propojena přímým peeringem. Technické řešení připojení je realizováno pomocí ATM rozhraní na technologiích Cisco.

O firmě Seznam:
Firma Seznam vznikla v květnu roku 1996 jako provozovatel katalogového a vyhledávacího serveru Seznam. V březnu 1997 zprovoznila katalogový a vyhledávací server Zoznam (http://www.zoznam.sk), který se orientuje na stránky slovenského Internetu, a od května téhož roku uvedla do provozu fulltextový vyhledávací server Kompas (http://kompas.seznam.cz). V říjnu roku 1997 zprovoznila novou verzi zpravodajského serveru Seznam DNES (http://dnes.seznam.cz), ve spolupráci se sdružením Pinknet otevřela server Lidé pro vyhledávání e-mailových adres (http://lide.seznam.cz). V únoru roku 1998 společně s firmou PJSoft uvedla do provozu server pro vyhledávání v mapách Prahy a ČR (http://www.mapy.cz). V květnu následoval zpravodajský server Novinky.cz (http://www.novinky.cz) a zatím poslední službou je Email Seznam (http://email.seznam.cz). V říjnu roku 1998 Seznam oznámil překročení hranice 100 tisíc přístupů na hlavní stránku serveru Seznam za den. V červnu 1999 pak Seznam ohlásil 270 000 přístupů na hlavní stránku Seznamu za jediný den.

O firmě Global One:
Global One, celosvětový společný podnik firem Deutsche Telekom, France Telecom a Sprint, nabízí vyřešení všech potřeb hlasové i datové komunikace podniku a institucí, telekomunikačních společností i jednotlivců z celého světa u jediného zdroje. Global One má více než 3 900 zaměstnanců a přes 1 400 přístupových bodů ve více než 70 zemích. V současné době je místní uzel Global IP v Praze připojen do celosvětové páteřní IP sítě Global One a k mezinárodnímu poskytovateli IP konektivity Deutsche Telekom.

Global One má k dispozici dostatečnou vlastní datovou přenosovou kapacitu na bázi vysokorychlostní technologie SDH do Frankfurtu, v rámci které může libovolně navyšovat IP konektivitu až do přenosových rychlostí STM-16 ( 2.54 Gbit/s). Global One je od 1. května 1998 členem sdružení NIX.

Váš názor Další článek: Pravý undelete i pro Windows NT

Témata článku: , , , , , , , ,