Seznam email zatočil s nevyžádanou poštou

Praha, 16. ledna 2004 – Všechny emailové schránky služby Seznam E-mail nyní využívají komplexní ochranu proti nevyžádané poště. Důkladnou antispamovou ochranu vyřešila společnost Seznam.cz, a. s., pomocí technického řešení, které díky svému rozsahu u nás nemá obdoby.
Seznam email zatočil s nevyžádanou poštou

Nevyžádaná pošta, tzv. spam, patří v současné době k nejpalčivějším problémům emailové komunikace. Společnost Seznam.cz, a.s., provozovatel služby Seznam Email, proto implementovala nové řešení, které uživatelům téměř 3 milionů emailových schránek zajistí účinnou ochranu proti nevyžádané poště. Tzv. antispamová ochrana se automaticky stala součástí všech emailových schránek a v současnosti jako jediná svého druhu u nás je uživatelům poskytována zdarma.

 

Služba Seznam Email zaznamenává každou vteřinu průměrně 60 příchozích emailových zpráv, které musí být před doručením prověřeny tak, aby byla zajištěna důkladná ochrana před spamem. To vyžadovalo instalaci speciálního technického řešení, které zahrnuje deset výkonných serverů IBM s 2 procesory Xeon o rychlosti 3 GHz a s pamětí 2 GB RAM.

 

Systém ochrany proti nevyžádané poště je založen na principu přezkoumání příchozích emailových zpráv předtím, než jsou doručeny do schránek uživatelů. Systém analyzuje každou zprávu na několika úrovních podle mnoha měřítek. Na základě této analýzy je schopen vyhodnotit, s jakou pravděpodobností se jedná o regulérní email nebo o spam.

 

ú         Zprávy, které s nejvyšší pravděpodobností představují nevyžádanou poštu, jsou automaticky smazány ještě před doručením.

 

ú         Zprávy s nižší pravděpodobností spamu jsou doručeny do zvláštní složky v emailové schránce a nevztahují se na ně uživatelské filtry (např. automatické přeposílání zpráv, upozornění na mobilní telefon, atd.)

 

ú         Zprávy s velmi nízkou pravděpodobností spamu jsou normálně doručeny.

 

Doplňkem antispamové ochrany je též osobní blacklist, tzn. seznam emailových adres, z nichž si uživatel nepřeje dostávat poštu. Každý uživatel může libovolně přidávat nebo mazat adresy v tomto seznamu podle uvážení.

 

„Při nedávných průzkumech jsme dospěli k závěru, že až 40 % z celkového počtu 5 milionů emailových zpráv, které naši uživatelé dostávají denně do svých schránek, tvoří nevyžádaná pošta,“ řekl Ivo Lukačovič, předseda představenstva společnosti Seznam.cz, a.s. „I přes naše neustálé snahy bojovat individuálně proti tomuto problému bylo nutné investovat do komplexního systémového řešení, které objem nevyžádané pošty snížilo na minimum.“

Diskuze (3) Další článek: Použití filtrů v digitální fotografii

Témata článku: Seznam Email, Blacklist


Určitě si přečtěte

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 74

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 33

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 80

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB