Service Pack pro Virtual Server 2005 R2 je k dispozici

Service Pack pro Virtual Server 2005 R2 je k dispozici

Microsoft uvolnil ke stažení finální verzi Service Packu 1 pro Virtual Server 2005 R2. Tento servisní balíček přináší podporu virtualizačních technologií obsažených v moderních procesorech (hardware-assisted virtualization), rozšíření zálohovacích služeb a vyšší úroveň kompatibility. Service Pack zároveň obsahuje novou funkci Volume Shadow Services, která zákazníkům usnadní zálohování a obnovu virtuálních systémů v případě jejich selhání. Namísto plánování záloh jednotlivých virtuálních strojů mohou zákazníci s instalovaným Service Packem pro Virtual Server 2005 R2 vytvářet záložní kopie fyzických strojů bez výluk jejich provozu a následně vytvořit záložní kopie všech virtuálních počítačů na daném fyzickém stroji.

Virtual Server 2005 R2 SP1 také podporuje tvorbu clusterů hostitelských strojů (host clustering), která zákazníkům přináší další zkrácení výpadků v závislosti na rychlosti datových úložišť a objemu operační paměti přidělené virtuálním strojům. Tvorba clusterů je dostupná pro Windows Server 2003 ve verzích Enterprise nebo Datacenter. Jedná se o řešení nezávislé na konkrétním typu datových úložišť s vysokou dostupností pro plánované i neplánované výpadky. Ve spojení s nástrojem System Center Virtual Machine Manager, který je dostupný v testovací verzi beta 2, získají zákazníci nástroje pro migraci svých systémů se zajištěním vysoké úrovně dostupnosti služeb.

Virtual Server 2005 R2 Service Pack 1 také přidává podporu pro operační systémy Novell SLES 10 a Solaris 10 v roli operačních systémů virtuálních strojů. Virtual Server 2005 R2 tak nyní podporuje celkem 11 operačních systémů mimo rodinu Microsoft Windows. Za méně než rok si uživatelé stáhli více než 15 000 přídavných modulů pro podporu Linuxu v rámci Virtual Server 2005 R2. Toto číslo ukazuje, že zákazníci a partneři Microsoftu mají zájem o konsolidaci svých linuxových procesů na platformě Windows Server.

Microsoft dlouhodobě spolupracuje s poskytovateli hostovaných řešení. V současnosti nabízí svým zákazníkům hostované služby na platformě společnosti Microsoft více než 5000 firem po celém světě. Jejich služby se pohybují v širokém rozmezí od základního hostingu webových stránek až po hosting špičkových podnikových aplikací, jako je Microsoft Exchange, Microsoft CRM nebo Microsoft Dynamics AX. Značná část partnerů společnosti Microsoft dnes využívá jako součást své infrastruktury pro vytvoření zajímavých nabídek pro své zákazníky právě Microsoft Virtual Server 2005.

Témata článku: Microsoft, Stroj, Moderní stroj, Výpadky paměti, Shadow, Vysoká úroveň

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje