Server Sun Fire T2000 byl časopisem InfoWorld oceněn jako nejinovativnější server roku

SANTA CLARA, Kalifornie – 4. ledna 2006, PRAHA – 13. ledna 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila, že server Sun Fire T2000 s patentovanou technologií CoolThreads byl oceněn časopisem InfoWorld jako nejinovativnější server v systémové kategorii ocenění Technology of the Year. Jedná se o server s prvním osmijádrovým, 32vláknovým procesorem na trhu, který na jediném čipu nabízí výkon celého racku serverů.
Server Sun Fire T2000 byl časopisem InfoWorld oceněn jako nejinovativnější server roku

Každoročně vyhlašovaná ocenění Technology of the Year Awards časopisu InfoWorld identifikují nejvýznamnější technologie uplynulého roku, které mohou mít potenciálně největší dopad na podnikové strategie IT, a oceňují produkty, které jsou nejlepším praktickým příkladem implementace těchto technologií. „Naše každoroční ceny upozorňují na nejvýraznější pokrok téměř v celé sféře podnikových informačních technologií,“ řekl Steve Fox, šéfredaktor časopisu InfoWorld. „Vítězové ocenění InfoWorld 2006 Technology of the Year Award představují nejlepší produkty, které představují, anebo v mnoha případech zcela nově definují, úlohu IT a jejich praktický dopad v podnicích.“

Sun Fire T2000, oznámený 6. prosince 2005, je prvním serverem, který byl od základu navržen pro internetové pracovní úlohy a pro provoz současných i budoucích webových aplikací a distribuovaných databází. Tyto systémy postavené na procesoru UltraSPARC T1 9,6 GHz s kódovým označením Niagara dosáhly osmi světových rekordů v typových úlohách a určily nový průmyslový standard výkonnosti, energetické a prostorové efektivity s polovičními nároky na napájení a místo proti konkurenčním systémům. Sun zaručuje binární kompatibilitu aplikací pro systém Solaris na všech podporovaných platformách, včetně nových serverů Sun Fire T2000 s technologií CoolThreads. To znamená, že software napsaný pro Solaris 10 bude bez jakýchkoli úprav fungovat na všech podporovaných systémech s procesory UltraSPARC.

Váš názor Další článek: Uživatelská podpora pro Windows XP Home prodloužena do roku 2008

Témata článku: Niagara

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší