Server PRIMEQUEST od Fujitsu Siemens Computers drží nový světový rekord

10. ledna 2006
Lenovo Thinkpad: 11 hodin výdrže
Mnichov a Tokio, 5. ledna 2006 — Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT a vedoucí výrobce výpočetní techniky pro klíčové úlohy, dnes oznámila, že server PRIMEQUEST 480, vlajková loď řady PRIMEQUEST™, výkonem 322 719 BOPS(*1) (obchodních operací za sekundu) vytvořil nový světový rekord ve třídě serverů do 32 jader v testu SPECjbb2005 (Java Business Benchmark 2005) společnosti SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation)(*2).
Server PRIMEQUEST od Fujitsu Siemens Computers drží nový světový rekord

Vedoucí pozici ve srovnávacím testu obsadila značka Fujitsu, rekord vytvořil její 32procesorový server PRIMEQUEST 480 osazený 1,6GHz procesory IntelÒ ItaniumÒ 2. Výsledky společnost SPEC zveřejnila 22. prosince 2005.

 

Vynikající výkon v podpoře otevřených standardů prostředí Java je základním kritériem při výběru platformy pro moderní softwarovou architekturu orientovanou na služby určené pro obchodní aplikace. IT manažer, který využívá serverovou platformu, jež se osvědčila ve srovnávacím testu SPECJBB 2005, těží z nejefektivnějšího výkonu.

 

SPECjbbÒ2005 je srovnávací test (benchmark) vyvinutý společností SPECÒ k vyhodnocování výkonu serverů určených pro provoz javových aplikací. Test simuluje zpracovávání současných hromadných obchodních úloh, jako je objednávání, přeprava, zpracování daňových a platebních dokladů, řízení inventarizace a správa zákaznických databází. Výsledky testu proto lze použít jako ukazatel výkonu pro zpracování úloh odpovídajících skutečným obchodním operacím.

 

Server PRIMEQUEST společnosti Fujitsu Siemens Computers je jedním z nejvýkonnějších serverů pro otevřené systémy, který spojuje ekonomičnost těchto systémů a spolehlivost mainframového serveru. V serveru PRIMEQUEST jsou použity vysoce výkonné 64bitové procesory IntelÒ ItaniumÒ 2 s čipovou sadou vyvinutou společností Fujitsu, které zajišťují maximální spolehlivost a škálovatelnost procesoru. Vysoký výkon serveru PRIMEQUEST umožňují také ultrarychlé synchronní přenosy mezi jednotlivými čipy.

 

Servery PRIMEQUEST jsou ideální pro klíčové obchodní aplikace vyžadující vysokou úroveň dostupnosti, robustní výkon, zvýšenou flexibilitu a optimální využívání zdrojů. K typickým oblastem využití serverů PRIMEQUEST patří rozsáhlé databázové systémy, prostředí pro zpracovávání on-line transakcí a zpracování obchodní logiky aplikací střední úrovně ve velkém měřítku. Architektura serverů PRIMEQUEST vytváří prostřednictvím až devíti nezávislých, hardwarově izolovaných segmentů s vysokou úrovní dostupnosti platformu s vysokou odolností vůči výpadkům. Každý segment v rámci systému je tvořen plně nezávislým „serverem“.

 

Servery řady PRIMEQUEST jsou nabízeny v rámci strategie Fujitsu Siemens TRIOLE, jež se zaměřuje na co nejefektivnější využití výpočetní techniky. Tato strategie spojuje servery, datová úložiště, sítě a middleware do dynamického a flexibilního IT prostředí dle potřeb zákazníka. Strategie TRIOLE zajišťuje optimalizovaný návrh a výstavbu vysoce spolehlivých datových center určených pro provoz v heterogenních prostředích. Tam je jejich úkolem snížit míru výpadků provozu a zároveň zvýšit akcechopnost a efektivitu. Bližší informace najdete na internetové adrese www.fujitsu-siemens.com/products/mission_critical/index.html. Dynamické datové centrum (DDC), ve Fujitsu Siemens Computers využívané v rámci strategie TRIOLE, představuje koncept architektury nové generace pro uspořádání hardwaru a softwaru zaměřený na oblast služeb pro koncové uživatele a dohod o úrovni služeb (SLA – Service Level Agreements). Jeho posláním je řízení úrovně výpočetních prostředků na vyžádání.

 

Fujitsu Siemens Computers prostřednictvím dynamických datových center umožňuje společnostem přechod od vícevrstevně orientované IT struktury k architektuře orientované na služby. To například znamená, že počítače a databázové zdroje lze dynamicky propojit s aplikacemi. Výsledkem je vyšší flexibilita a spolehlivost systému a zároveň dochází k nezanedbatelnému zlepšení  v oblasti efektivního využívání nákladů na IT infrastrukturu.

Témata článku: Hans, Vysoká úroveň, ASCII, Srovnávací test, Symbol

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje