Série Acer Aspire S7: nejtenčí a nejlehčí Ultrabooky

Série Acer Aspire S7: nejtenčí a nejlehčí Ultrabooky

Už při předpremiéře na veletrhu Computex 2012 v Tchaj-pej byl Aspire S7, nejtenčí a nejlehčí Ultrabook™ od Aceru, oslavován jako jeden z nejzajímavějších dotykových Ultrabooků™ s Windows 8. To se opakovalo i při slavnostním uvedení Windows 8 v New Yorku, kde byl Aspire S7 označen jako nejlepší počítač, který kdy byl vyroben. Pozitivní ohlasy neměly obdoby.

Aspire S7, který je tenký jako smartphone, je bezprostřední kombinací krásy a výkonu. Přímé linie, víko z lesklého bílého skla, elektroluminiscenční osvětlení a eloxovaný hliník – to všechno přináší Ultrabook™, který prosazuje špičkové technologie a inovativní design. Duální krouticí moment pantů víka a technologie Acer Green Instant On a Always Connect zajišťují maximální kontrolu a bezproblémové používání.

„Acer zvolil svěží přístup k designu a vývoji Aspire S7 a využil prémiových materiálů i konstrukčních metod,“ řekl Jim Wong, prezident společnosti Acer. „U S7 jsme se vydali cestou vysoké úrovně technického zpracování a kvalitního designu. Hlavní prioritou při návrhu byl co největší přínos pro uživatele. Promítla se do něj také naše trvalá snaha o zavedení takových technologií do našich produktů, které by doplňovaly lidské chování, stimulovaly zvědavost a progresivní myšlení i činnost.“
 

Tělo z jednoho kusu hliníku a skleněné víko
Všechny modely série Aspire S7 přicházejí s unibody tělem z jednoho kusu hliníku, které bylo vyrobeno procesem šetřícím energií i materiálem. Výsledkem je ultratenké šasi, které je zároveň extrémně pevné, ideální na časté přenášení. Modely Aspire S7 jsou také vybaveny IPS displejem s Full HD rozlišením (1 920 × 1 080 px) a dotykovým ovládáním s podporou až deseti dotyků zároveň. Přesné a neměnné barvy zůstávají u technologie IPS i při pozorování z extrémních úhlů až do 178° ve všech směrech.

Jedním z nejnápadnějších designových prvků u Aspire S7 je elegantní bílá barva 13,3" modelu s dotykovým displejem. Displej je zepředu i zezadu obklopen lesklým bílým sklem Gorilla® Glass 2, které je krásné na pohled, hladké na omak a i přes svůj tenký profil (celý Ultrabook™ má tloušťku jen 11,9 mm) je extrémně pevné, odolné proti poškrábání a jde snadno čistit. Acer u S7 použil sklo Gorilla® Glass 2 jako konstrukční prvek vůbec poprvé, ostatní výrobci využívají sklo pouze pro dekoraci. Nejenže je vizuálně nápadité, díky Gorilla® Glass 2bylo dosaženo i vysoké konstrukční pevnosti, notebook tak bez problémů zvládne každodenní používání. K celkové odolnosti přispívá i měkké tenké odpružení mezi hliníkovým rámem a sklem. Případný šok tak absorbuje hlavně šasi, ne samotné sklo. Tím se výrazně snižuje riziko závažného poškození.

Menší a lehčí 11,6" model také nabídne dotykový Full HD displej, šasi z jednoho kusu hliníku a hliníkové víko s elegantním do kříže kartáčovaným povrchem, který připomíná texturu tkaniny. Takový povrch je hladký, příjemný na dotek, zároveň však také odolný vůči poškození a odpuzuje otisky prstů i šmouhy.

Duální moment pantů a snadné otáčení obrazu
Ve Windows 8 můžete naplno využívat výhod dotykového ovládání. Víko u 13,3" modelu Aspire S7 jde navíc vyklopit až do úplné roviny (180°). Snadné otáčení obrazu stiskem kombinace kláves společně s vynikajícími pozorovacími úhly displeje umožní jednoduché sdílení obrazu s širokým okolím.

Na co byl při výrobě Aspire S7 brán velmi vysoký důraz, byl vývoj pantů s duálním krouticím momentem. Ten je nezbytný pro kladení ideálního odporu při ovládání dotyky. Když je víko otevřeno v rozmezí úhlů 100 a 120°, moment se 1,6krát zvýší, aby bylo při namáhání dotyky stabilní a udrželo se ve vzpřímené poloze. Vysoké odolnosti pantů je dosaženo jejich integrací přímo do struktury kovaného rámu displeje.

Neustále studený s chlazením Acer TwinAir
Aby byl Aspire S7 neustále studený, vytvořil Acer nový způsob chlazení, které nazval „TwinAir“. Tento inovativní návrh prodlužuje životnost baterie a udržuje klávesnici i základnu Aspire S7 studenou, práce s notebookem je tak velmi komfortní. TwinAir využívá dvou malých vysokorychlostních (10 000 ot./min) ventilátorů – jeden nasává studený vzduch a druhý vypouští teplý. Umístění ventilátorů v zadní části navíc zajišťuje, že jsou nejteplejší místa udržována v bezpečné vzdálenosti od prstů, dlaní i klína uživatele.

Automatické podsvícení klávesnice
Acer vybavil Aspire S7 také elektroluminiscenčním (EL) podsvícením klávesnice, které se automaticky aktivuje a mění svůj jas podle intenzity okolního osvětlení. Toto světlocitlivé řešení podsvícení klávesnice je jedním z nejtenčích, které jsou v současné době k dispozici. Je optimalizováno pro maximální vizuální komfort a snadnou viditelnost za horších světelných podmínek. Elektroluminiscenční osvětlení nabízí jemnější a pro oči komfortnější svit, než klasické LED podsvícení.

Tenký, ale výkonný
I přes svůj ultratenký design dostal Aspire S7 do vínku nejmodernější výkonné technologie. Patří zde třetí generace procesorů Intel® Core™ s modelem i5-3317U nebo i7-3517U a absolutně tiché SSD s vysokými rychlostmi čtení, zápisu a minimálními přístupovými dobami. Tyto SSD jsou navíc zapojené do režimu RAID 0 pro ještě vyšší rychlost čtení. Zabudovaný Li-pol akumulátor poskytuje až šest hodin provozu, druhá volitelná baterie výdrž zdvojnásobí1.

Modely Aspire S7 jsou dodávány s redukcí z portu Micro HDMI® na D-Sub pro promítání prezentací na dataprojektoru. V balení nechybí ani adaptér z portu USB na RJ45 pro připojení ke kabelové síti LAN.

Okamžité připojení a snadné sdílení dat
Ultrabooky™ Aspire S7 se mohou pochlubit technologiemi Acer Green Instant On pro rychlé spuštění či probuzení systému a Acer Always Connect. Ta umožňuje neustálou aktualizaci dat přes Wi-Fi, a to i po přechodu do režimu spánku. Služba AcerCloud zase poskytuje zákazníkům dálkový přístup k datům na jejich Ultrabooku™ přes tablet nebo smartphone a snadné sdílení těchto dat mezi dalšími počítači a mobilními zařízeními. Můžete například fotit smartphonem a pak si fotky prohlédnout na svém Ultrabooku™ Aspire S7 doma nebo v kanceláři.

Cena a dostupnost
Prodej Aspire S7 začal 26. října 2012. Pro podrobnější informace o dostupnosti, specifikaci jednotlivých modelů a jejich cenách navštivte stránky www.acer.cz.

Další článek: Změna na žebříčku YouTube: druhý nejsledovanější je Gangnam Style

Témata článku: Panty, Maximální vzdálenost, Ideální kombinace, Hliníkové šasi, Tenké tělo, Acer Aspire, Podsvícení, Ultrabook, Inovativní technologie, Dotykový displej, Moment, Aspire, Micro HDMI, Podsvícená klávesnice, Příjemný stisk, Vysoká odolnost, Tenký model, Nejtenčí USB, Gorilla, Bezprostřední okolí, Maximální jas, Sklo, Gorilla Glass 4, Acer chlazení, Rj45, Nejlepší notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 123

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11