Seminář představil nové trendy v řízení podniků, zejména Business Intelligence

28. března 2007
Xandros server 2 bude obsahovat Scalix
V Praze 28. března 2007. Seminář na téma Nové trendy řízení podniků – Business Inteligence uspořádala ve středu 28. března společnost LCS. Kromě úvodu do problematiky BI měli účastníci semináře, kterých se sešlo více než sedm desítek, možnost vyslechnout také prezentace na navazující témata, jako využití OLAP analýz, finanční analýza a plánování, řízení peněžních toků či manažerské rozhraní.
Seminář představil nové trendy v řízení podniků, zejména Business Intelligence

Populární téma Business  Inteligence, čili „vyšetřování dat“ přednesl Ján Sadvár, specialista společnosti LCS na tuto problematiku. Mimo jiné seznámil posluchače s nejdůležitějšími základními pojmy, užívanými v souvislosti s touto problematikou, jako jsou např. OLTP, OLAP či Datový sklad. Velmi zajímavé bylo i procesní schéma BI a její přínosy pro uživatele.

O finančních analýzách a pánování a poté o řízení peněžních toků promluvila Jana Křapková, konzultantka systému Helios Orange. Přiblížila posluchačům nové nároky na řízení podniků a na ně navazující témata, jako jsou např. metody finanční analýzy či problematiku ukazatelů v informačním systému. Na toto téma poté navázala prezentací na téma řízení finančních toků.

O manažerském rozhraní, které informační systém obsahuje, hovořil Michal Polák, obchodní manažer systému Helios Orange.

Seminářem provázel a praktické zkušenosti zákazníků systémů Helios na konci prezentoval Stanislav sýkora, ředitel divize Helios Orange společnosti LCS.

Váš názor | Xandros server 2 bude obsahovat Scalix

Témata článku: Helios, Orange

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší