Seminář Počítačové viry 2002, České Budějovice , 11. dubna 2002

26. února 2002
Matrox G800?
dovolujeme si Vám oznámit, že 11. dubna 2002 uspořádají ALWIL Software a MR Servis v Českých Budějovicích seminář „Počítačové viry 2002“, na kterém vystoupí přední specialisté z České republiky a Slovenska.
Seminář Počítačové viry 2002, České Budějovice , 11. dubna 2002

 

dovolujeme si Vám oznámit, že 11. dubna 2002 uspořádají ALWIL Software a MR Servis v Českých Budějovicích seminář „Počítačové viry 2002“, na kterém vystoupí přední specialisté z České republiky a Slovenska. Seminář navazuje na úspěšné akce z let 1995, 1997 a 1999. Akce se uskuteční 11. dubna 2002 od 8:30 do 17:00 (registrace od 7:30) v kongresovém sále Akademie věd ČR, Branišovská 30, Čtyři Dvory. Doprava autobusy MHD č. 3 a 19 od nádraží ČSAD, ČSD (výstupní stanice „Studentská“). Pro registrované účastníku je možná rezervace ubytování v hotelu Gomel. Součástí semináře bude i prezentace antivirových řešení.

Pavel Baudiš, odborný garant semináře, k jeho uspořádání uvedl:

„Problematika počítačových virů se s rozvojem a rozšířením počítačů, datové komunikace a počítačových sítí stává stále aktuálnější. Potřeba účinné antivirové ochrany se dotýká každého uživatele počítačů od studenta, přes drobného podnikatele až po majitele počítačových sítí a jejich správce. Je mnohdy pozdě začneme-li se problémem počítačových virů a ochranou dat zabývat až tehdy, když zjistíme ztrátu nebo poškození dat, zhroucení systému a podobně.

Na řešení nastíněných problémů budou v rámci semináře věnovány referáty předních profesionálních pracovníků v daném oboru. Účastníci budou seznámeni s nejnovějšími trendy a možnostmi ochrany dat, technologickými novinkami, bude poskytnut přehled vhodných softwarových produktů, jejich hodnocení, případné předvedení a celá řada dalších informací.

Seminář je určen pro všechny uživatele osobních počítačů, nejen pro specialisty na ochranu dat, správce počítačových sítí, ale v každé firmě by měl působit alespoň jeden pracovník sledující trvale problematiku ochrany dat, její inovaci a vývoj.“

Mezi přednášejícími jsou Pavel Baudiš a Ondřej Vlček z ALWIL Software, Petr Odehnal a Petr Zahradníček z Grisoftu, Petr Nádeníček a Tomáš Přibyl z AEC, Miroslav Trnka z ESET, Josef Džubák, správce serveru www.hoax.cz a František Weyda z AVČR. Kompletní program a registrační formulář je k dispozici na adrese http://www.asw.cz/czech/pocvir02.htm.

Organizačně akci zajišťuje MR Servis (ing. Marie Řehoutová), Destinové 42, 370 05 Č. Budějovice, e-mail: rehout@zf.jcu.cz, tel./fax: 038/5343422. Bližší informace získáte kdykoliv na adrese sekretariátu semináře, tel./fax:038/5343422, popřípadě na adrese rehout@zf.jcu.cz.

 

 

 

Eduard Kučera
   ALWIL Software, vicepresident

Profil firmy ALWIL Software

ALWIL Software je ryze česká firma specializující se na vývoj programového vybavení pro ochranu dat na počítačích kompatibilních s IBM PC. Firma byla založena 1. dubna 1991 jako jedna ze společností vzniklých rozdělením družstva ALWIL. Produkty ALWIL Software jsou však na trhu již od roku 1988, kdy byly prodány první exempláře programů AVAST! a SUP.

Vlajkovou lodí ALWIL Software je v současné době antivirový systém avast! zahrnující v sobě 16bitový AVAST! určený pro platformy MS-DOS a Windows 3.x a 32bitový AVAST32 pro Windows 95/98/Me a Windows NT/2000/XP. Na každé z těchto platforem uživatel získá vynikající skener pro vyhledávání známých virů, program pro kontrolu integrity dat, rezidentní skener a monitor chování systému.

Současný avast! 3 využívající pro svou činnost architektury klient-server se dodává v různých verzích podle potřeb zákazníků. Pro ochranu pracovních stanic je určen avast! Workstation Edition, pro ochranu serverů Windows NT a vzdálenou správu antivirové ochrany v síti – avast! Network Edition, pro antivirovou ochranu Microsoft Exchange Serveru – avast! Exchange Server Edition a pro ochranu databází Lotus Notes je k dispozici avast! Lotus Notes Edition. avast! Firewall Edition je verze pro antivirovou ochranu firewallů používajících protokol CVP (např. Checkpoint). Posledními přírůstky do rodiny podporovaných platforem jsou verze pro SMTP server, Microsoft ISA a Windows XP. Stranou zájmu firmy nezůstávají ani domácí uživatelé, kteří mohou od června 2001 obdržet legální kopii antivirového programu avast! home pro nekomerční účely zcela zdarma.

U antivirového programu je důležitá pravidelná aktualizace - avast! je pravidelně aktualizován každý měsíc a je distribuován na CD ROM a na Internetu. První rok antivirové služby (AVS) je v ceně produktu, v dalších letech může zákazník předplatné za výhodných podmínek obnovit. Od července 2000 je uživatelům k dispozici služba iAVS, kdy jsou na internetu k dispozici alespoň jednou týdně nové diferenční soubory definičních souborů .VPS. Významnou předností systému avast! je rychlá reakce na nové masově rozšířené viry (v poslední době např. LoveLetter, Sircam, Nimda atd.) a fakt, že optimalizací je výrazně snížen objem přenášených dat, která je nutno dopravit uživatelům (10 až 60 KB místo jednotek MB).

O kvalitách produktů ALWIL Software svědčí mnoho pozitivních recenzí a ocenění, která byla ALWIL Software udělena nejen našimi, ale také zahraničními odbornými periodiky. Za zmínku stojí pozornost, kterou ALWIL Software věnuje Virus Bulletin (http://www.virusbtn.com) – avast! se v porovnávacích recenzích VB umisťuje posledních šest let vždy mezi nejlepšími antivirovými programy světa a v říjnu 1996 byl vůbec prvním programem, který v testech VB nalezl všechny viry. Další odborná porovnání lze nalézt na www stránkách Virus test centra Univerzity v Hamburgu (http://agn-www.informatik.uni-hamburg.de/vtc/) a Univerzity v Tampere (http://www.uta.fi/laitokset/virus/).

O distribuci produktů ALWIL Software pečuje firma ALWIL Trade (http://www.alwil.com), která využívá rozsáhlé sítě distributorů nejen v Evropě, ale také na americkém a asijském kontinentu. Všichni zájemci mohou avast! zdarma získat na Internetu na adresách http://www.asw.cz nebo http://www.alwil.com a bezplatně ho vyzkoušet po dobu tří měsíců včetně pravidelných aktualizací.

 

 

Váš názor Další článek: Matrox G800?

Témata článku: Software, Windows, Antivirová firma, Antivirový program, Drobná zmínka, Destiny, Hamburg, MHD


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 57

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 74Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky