Seagate SeaStream

29. května 2000
Hraji si, tedy nezlobím
Společnost Metabyte Networks demonstrovala personální videorekordér využívající technologii Seagate SeaStream s novými funkčními možnostmi.
Seagate SeaStream
Společnosti Seagate Technology a Metabyte Networks předvedly nový silný osobní vedeorekordér (Personal Video Recorder – PVR), funkce vzniklé kombinací software MbTV společnosti Metabyte s exklusivní technologií SeaStream od společnosti Seagate pro přenášení audio/video dat v discích řady U použitých pro spotřební elektroniku. MbTV přináší novou inteligenci do oblasti personalizované televize tím, že se automaticky učí preferencím televizního diváka a vytváří personalizované divácké profily. Dává tak divákům televize rychlý a snadný privátní přístup ke stále rostoucímu množství informací, které jsou mu nabízeny. Technologie SeaStream integrovaná se softwarovým souborem MbTV od společnosti Metabyte řídí disková záznamová zařízení v PVR, a optimalizuje tak průchod videodat a spravuje úroveň hlasitosti a odběru energie. Seagate je minoritním investorem ve společnosti Metabyte Networks. Společnosti oznámily vývoj PVR spolupracujícího s MbTV za užití technologie SeaStream pro vnější paměť v červnu 1999.

Technologie MbTV od společnosti Metabyte je unikátní několika způsoby. Za prvé je zcela automatická, učí se preferencím diváka bez jakéhokoli uživatelova zásahu a potom vytváří personalizované profily (MbTV Thumbprints™), které zpřístupňují velké množství služeb. Umělá inteligence vestavěná do MbTV rozpoznává jednotlivé diváky v domácnosti bez toho, že by se museli logicky připojit. Doporučuje, zaznamenává a maže programy podle uživatelových preferencí. Architektura MbTV od společnosti Metabyte je založena na filtrování relevantního obsahu směrem k domovu z masových sdělovacích prostředků. Je zcela efektivní na jednocestných vysílačích a integruje se se stávající infrastrukturou. MbTV chrání divákovo soukromí, neboť nevyžaduje, aby byla jakákoli data vysílána z divákova domova ven. MbTV nevyžaduje žádné měsíční předplatné.

Manu Mehta, president a generální ředitel společnosti Metabyte k tomu řekl: Vedení společnosti Seagate ve vývoji diskových mechanik a technologií pro aplikaci v konzumní elektronice bylo velmi užitečné pro prosazování implementace pevných disků do set-top boxů a zařízení konzumní elektroniky. Technologie SeaStream a naše strategické partnerství se společností Seagate nám umožnilo splnit náš cíl - přinést divákovy rychle a snadno soukromou cestu ke stále se zvyšujícímu objemu informací, jež jsou mu nabízeny.”

Richard Johnson, vicepresident společnosti Seagate pro spotřební řešení, k tomu dodává: “Naše partnerství se společností Metabyte Networks povznáší uživatelská zařízení jako PVR na vyšší úroveň inteligence a přináší produkty spotřební elektroniky a služby, které jsou pohodlné a snadno použitelné. MbTV činí z osobní televize zdroj užitečné informace a radostné zábavy pro dnešní zaměstnané televizní diváky.”

Nové PVR funkce založené na preferenčním stoji takové jako tyto mají schopnost fundamentálně změnit způsob, jakým diváci sledují a používají televizi a potenciálně otevírají nové trhy pro poskytovatele televizních a programů a protagonisty spotřební elektroniky,” řekl Larry Gerbrant, starší analytik a senior vicepresident společnosti Paul Kagan Associates, Inc., což je vedoucí společnost pro divácký průzkum a konzultační firma. “Tato nová éra pro televizi a tento druh technologie přináší dodavatelům spotřební elektroniky příležitost nabízet zákazníkům vzrušující nové služby.”

MbTV podporuje technologii SeaStream, která umožňuje optimální dodávku videodat a umožňuje domácí elektronice založené na pevných discích zvládnout takové klíčové prvky jako je snížení hlučnosti a spotřeby. SeaStream umožňuje diskovým mechanikám dodávat kompatibilní rychlost přenosu dat vyžadovanou pro audio/video nahrávání na televizních soupravách, stereosystémech a dalších zařízeních domácí zábavy při zajištění datové integrity potřebné pro nahrávání informací z Internetu a dalších počítačových dat. SeaStream se za běhu adjustuje ke všem druhům informačních toků, umožňuje aby nahrávací zařízení poskytovala A/V a na Internetu založené informace ze stejné diskové mechaniky. S pomocí technologie SeaStream můžete potenciálně nahrávat dva televizní programy, sledovat film a poslouchat oblíbenou hudbu a přitom ještě hrát hru, kde se honí závodní auta a simultánně surfovat po webu, a to vše z jednoho paměťového zařízení pro domácí zábavu.

Společnost Seagate je světová špička v oblasti vnějších pamětí pro PVR. Dodávky jejích zařízení převyšují celkové dodávky všech ostatních dodavatelů. Diskové mechaniky série U přináší technologii, jež umožňuje PVR zastavovat, převíjet a přehrávat živé televizní programy. PVR umožňují divákům personalizovat jejich zážitek tím, že zaznamenávají jejich oblíbené programy tak, aby mohly být sledovány kdykoli je uživatel chce sledovat. Diskové mechaniky společnosti Seagate určené pro spotřební elektroniku jsou zkonstruovány tak, aby poskytovaly trvalý proud dat požadovaný A/V elektronikou a umožňovaly další klíčové prvky, vyžadované od domácí elektroniky založené na pevných discích, jako je snížená hlučnost, snížená spotřeba energie a delší životnost.

Metabyte Networks, Inc. vyvíjí software pro přizpůsobené televizní produkty sahající od digitálních video magnetofonů přes cílenou reklamu, personalizované televizní portály a personalizované vysílání dat. MbTV je integruje se stávající infrastrukturou a její obchodní model doplňuje, nekonkuruje s MSO. THOMSON a ostatní jsou investory do Metabyte Networks, Inc. Metabyte má strategickou dohodu o spolupráci s C-Cube Microsystems a nabízí své MbTV produkty pro Microsoft TV, člena klientského software Microsfot TV Platform Adaption Kit (Microsoft TVPAK).

Společnost Seagate Technology, Inc. je vedoucí poskytovatel technologií a produktů umožňujících lidem ukládat a spravovat informace. Společnost je rozhodnuta poskytnout nejlepší produkty ve své třídě, aby pomohla lidem získat informace kdekoli, kdykoli a jakkoli je potřebují. Seagate je největší výrobce diskových mechanik na světě, magnetických záznamových hlav a médií. Je významným novátorem v oblasti magnetopáskových jednotek a jedním z hlavních vývojářů programového vybavení pro správu informací podnikové třídy. Seagate naleznete všude po celém světě rovněž na WWW stránkách s adresou http:// www.seagate.com. Pokud chcete získat automaticky novinky, ceny akcií a finanční informace přes telefon, vytočte číslo +1 (760) 704 4368.

Váš názor Další článek: Hraji si, tedy nezlobím

Témata článku: Video, Software, Seagate, Klíčový prvek, Vnější svět, Paměťový kit, Podnikové cílení, Spotřební elektronika, Cube, Elektronika, Osobní profil, Osobní klíč, Nový druh, Nová informace, Měsíční předplatné, Preference, Televize program


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 116

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 111

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu