Seagate, Intel A Silicon Image zveřejnily nové možnosti rozhraní Serial ATA II

30. září 2002
Dočkáme se Windows Yukon?
Přirozená podpora vytváření front příkazů přináší novou úroveň inteligence do serverů vstupní úrovně, síťových paměťových řešení a vysoce výkonných PC
Seagate, Intel A Silicon Image zveřejnily nové možnosti rozhraní Serial ATA II

SCOTTS VALLEY, Kalifornie — 29.září, 2002 — Společnosti Seagate, Intel a Silicon Image na vývojovém fóru Intel Developer Forum předvedly nové možnosti rozhraní Serial ATA, které budou definovány v nové specifikaci Serial ATA II. Mezi jinými výhodami předvedený systém implementoval technologii vytváření front příkazů - což je nový klíčový element definovaný ve specifikaci Serial ATA II, který přinese novou úroveň inteligence do serverů vstupní úrovně, síťových paměťových řešení a PC na horní výkonové hranici. Předváděný systém skládající se z pevného disku, hostitelského řadiče a systémového software - tedy ze všech elementů nezbytných pro aplikaci technologie vytváření front příkazů –byl první ukázkou implementace nových funkcí, které budou uvedeny ve specifikaci rozhraní Serial ATA II, jež bude oficiálně zveřejněna v příštím čtvrtletí. Předvedení této technologie representuje důležitý krok na cestě k budoucnosti, kdy datově náročné aplikace a bohatý informační tok budou poskytovány  využitím PC, zařízení spotřební elektroniky, domácích síťových rozbočovačů a všudypřítomných malých serverů.

Zatímco specifikace Serial ATA 1.0 zajišťuje dostatečný výkon pro léta budoucí, pak specifikace Serial ATA II vylepšuje specifikaci Serial ATA o funkce pro inteligentnější správu dat tak, aby tato technologie poskytla další užitnou hodnotu pro servery vstupní úrovně, paměťová zařízení v síti a trh vysoce výkonných PC. Předpokládá se, že tyto funkce ve zmíněných cílových aplikacích ještě umocní historickou úlohu rozhraní Serial ATA a že pomohou zrychlit přechod průmyslu z paralelního rozhraní na rozhraní Serial ATA.

Vlastní podpora technologie vytváření front příkazů je možná nejpožadovanějším prvkem nové specifikace. Umožňuje, aby pevný disk obdržel několik požadavků na datový přenos a uspořádal provedení těchto požadavků tak, aby byla maximalizována propustnost dat. Diskové mechaniky Serial ATA II budou schopny žádosti zařazovat do fronty a tyto pak zpracovávat nezávisle na systémové jednotce CPU nebo čipové sadě na základní desce.

Již zmíněná předváděcí akce podtrhla výhody vlastní podpory technologie vytváření front příkazů rozhraním Serial ATA II, jehož prototyp byl vytvořen třemi zúčastněnými společnostmi. V systému byl použit hostitelský řadič SATALink™ SiI™ 3112A™ PCI to Serial ATA od společnosti Silicon Image, namíru šitý prototyp diskové mechaniky s rozhraním Serial ATA od společnosti Seagate a software vyvinutý společností Intel. Při paralelním srovnávacím testu byly diskové mechaniky od společnosti Seagate - SATA II s přirozenou podporou technologie vytváření front příkazů a ekvivalentní disková mechanika s rozhraním Parallel ATA - vystaveny datově náročnému zatížení. Počet IOPS (I/O za sekundu) vykonaný každou diskovou mechanikou se zobrazoval v reálném čase na vedle stojících "tachometrech."

I když se toto předvádění se zaměřilo na přirozenou podporu technologie vytváření front příkazů, společnosti pokračují i na vývoji implementace nových funkcí specifikovaných v Serial ATA II, mezi něž patří:

·         Zlepšení výkonu jako je zpracování/dodávka mimo pořadí a shromažďování/rozptylování dat.

·         Úplná správa obsahu počítačové skříně včetně ovládání ventilátoru a indikace aktivit, regulace teploty a ohlášení nového zařízení.

·         Řešení pro zadní propojení s cílem prodloužit vzdálenost mezi mechanikami za hranice definované v rozhraní Serial ATA 1.0 pro použití v montážních skříních osazených diskovými mechanikami výměnnými za chodu.

·         Efektivní konektivita k rozsáhlému počtu diskových mechanik.

"Společnost Seagate pracuje na vývoji nových technologií, jako je Serial ATA, a dává tak svým zákazníkům vynikající příležitost vytvářet nové produkty na trhu PC a serverů vstupní úrovně s novými funkcemi a novou úrovní výkonu,“ řekl Darci Arnold, vicepresident společnosti Seagate pro celosvětový obchod. "Naše vedoucí úloha v oblasti výzkumu a vývoje a spolupráce s technologickými špičkami, jakými je Intel a Silicon Image, nám umožňuje přinášet našim zákazníkům trvale řadu výhod.“

Parviz Khodi, vicepresident maketingu u společnosti Silicon Image, prohlásil: “Tuto presentaci umožnila spolupráce se společnostmi Seagate a Intel. Byl to právě integrovaný disk Serial ATA a hostitelská řešení, která měla parametry nezbytné pro implementaci vlastní technologie vytváření front příkazů, která je kritická pro životně důležité funkční možnosti rozhraní Serial ATA II. Zkonstruovali jsme hostitelský řadič SiI 3112 s rozšířenými možnostmi překračujícími specifikaci rozhraní Serial ATA 1.0, které umožnily implementaci a předvedení technologie vytváření front příkazů ve specifikaci Serial ATA II. První a jediný hotový produkt, plně integrovaný hostitelský řadič Serial ATA - SATALink SiI 3112 - vyrobený naší společností, je klíčovým prvkem, který umožní přechod průmyslu k rozhraní Serial ATA, a je také důkazem o naší vedoucí úloze při implementaci technologie Serial ATA..“

Serial ATA je evoluční náhrada fyzického paměťového rozhraní Parallel ATA v oblasti stolních počítačů stejně tak jako v cenově citlivých segmentech serverů a síťových paměťových řešeních. Používá tenčí, flexibilnější kabely s menším počtem žil, a umožňuje tak tvůrcům počítačů konstruovat systémy s kabeláží, která se lépe a snadněji instaluje, zlepšuje tepelné poměry ve skříni a zabírá méně místa. Umožňuje snadnější a pružnější propojení se základní deskou a použití menších konektorů než umožňuje technologie Parallel ATA. Očekává se, že technologie rozšířená o výhody specifikace Serial ATA II poskytne rozhraní k sekundárním paměťovým zařízením, které naplní potřeby počítačů na období v blízké budoucnosti.

 

Počínaje příštím čtvrtletím bude rozhraní Serial ATA implementováno do různých výrobků pro připojení sekundárních paměťových zařízení, jako jsou pevné disky, mechaniky DVD a CD-R/W, v oblasti stolních a mobilních PC, cenově citlivých serverů a síťových paměťových řešení. Výrobky s rozhraním Serial ATA II by se měly objevit na trhu počátkem příštího roku. Budou plně kompatibilní s rozhraním Serial ATA 1.0 a budou zachovávat softwarovou kompatibilitu se stávajícími operačními systémy.

 

 

Společnost Seagate je celosvětovou špičkou ve vývoji, výrobě a prodeji diskových mechanik určených pro PC, podnikovou sféru a zařízení z oblasti spotřební elektroniky. Krédem společnost je dodávání cenami ověnčených produktů a takové podpory zákazníků, aby uspokojila stále rostoucí celosvětovou poptávku po zařízeních pro ukládání dat. Společnost Seagate naleznete všude po celém světě a rovněž na WWW stránkách s adresou http:// www.seagate.com.

Silicon Image, Inc. se sídlem společnosti v Sunnyvale v Kalifornii, konstruuje, vyvíjí a prodává multigigabitové polovodiče a systémová řešení pro různé aplikace v komunikacích vyžadujících dosažení vysoké propustnosti dat. Společnost Silicon Image má dobrou pozici díky své firemní architektuře MSL™ (Multi-layer Serial Link) důležité pro vedoucí úlohu na mnoha trzích masové spotřeby včetně PC, spotřební elektroniky a paměťových řešení a v oblasti počítačových sítí. V současnosti je společnost Silicon Image se svou inovativní technologií digitálního propojování vedoucím subjektem v globální aréně PC/displeje a stává se z ní vedoucí hráč v oblasti paměťových řešení díky své nabídce robustních a vysoce propustných systémů. Další informace o společnosti Silicon Image naleznete na adrese www.siliconimage.com.

Váš názor Další článek: Dočkáme se Windows Yukon?

Témata článku: Software, Seagate, Důležitá oblast, Nové rozhraní, PC skříně, Serial, Rozhraní, Sekundární zařízení, Arnold, Atos, Front, Nová technologie


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky