Se společností Delta Pekárny upevňuje Minerva pozici systémového integrátora v českém potravinářském průmyslu

Praha, 26. dubna 2005 - Minerva Česká republika dnes oznamuje podepsání smlouvy se společností DELTA PEKÁRNY, a. s., Předmětem smlouvy je implementace podnikového informačního systému (ERP) MFG/PRO nejnovější verze eB2, dodání licencí pro 600 uživatelů, údržba a konzultace. Řešení je doplněno o EDI komunikaci a čárové kódy. Ambiciózní mezinárodní projekt, který zahrnuje společnosti Delty v České republice, na Slovensku, Maďarsku a Polsku je naplánován do roku 2007.
Se společností Delta Pekárny upevňuje Minerva pozici systémového integrátora v českém potravinářském průmyslu

Skupina Delta sdružuje jedenáct velkopekáren v ČR, čtyři velkopekárny na Slovensku, firmy na výrobu mraženého pečiva a sladkého trvanlivého pečiva, produkci zdravé výživy, prodejny rychlého občerstvení a restaurace. Společnost zaměstnává 2800 lidí. Předběžný nekonsolidovaný obrat skupiny Delta činil v roce 2004 celkem 4,5 mld. Kč.

Podpisu smlouvy předcházelo devítiměsíční výběrové řízení, kterého se zúčastnilo 9 dodavatelů mezinárodních podnikových systémů nejvyšší kategorie. Delta své požadavky formulovala do 4 klíčových oblastí, ve kterých kladla důraz na propojení databází všech akvizicí, schopnost pracovat v různých jazycích, využívat různá uživatelská rozhraní s možností pracovat s více měnami a jazykovými mutacemi dokumentů. V závěrečném kole vyhrál systém MFG/PRO, který dodává v České a Slovenské republice výhradně společnost Minerva. MFG/PRO pokrývá specifické požadavky nejen v potravinářství, ale také v dalších průmyslových odvětví: strojírenství, automobilový a elektrotechnický průmysl, farmacie a spotřební zboží.

„Se stejným systémem, MFG/PRO, je velmi spokojená například nizozemská pekárenská společnost Bakkersland, která zastřešuje asi dvacet pekáren,“ argumentuje Taťána Zítková, ředitelka IT v Deltě. MFG/PRO tak nahradí stávající systém, který nadále neumožňuje držet krok s rychlým rozvojem firem skupiny Delta.

Minerva upevňuje svou pozici významného systémového integrátora v potravinářském průmyslu již od roku 1997, kdy se stala dodavatelem ERP systému do společnosti Madeta (tehdy Jihočeské mlékárny).V Madevii, sesterské společnosti Madety, Minerva dodala skladové a logistické řešení pro zboží s nízkou dobou trvanlivosti a náročností na dodržování teploty uskladnění. Další významnou společností v segmentu se stala v roce 1999 společnost Poděbradka, výrobce přírodních minerálních vod. O rok později Minerva vyhrála náročné výběrové řízení ve společnosti Hamé, předním výrobcem chlazených paštik a zeleninových a ovocných konzerv.

Minerva pomohla implementací MFG/PRO Hamé expandovat na východ. Hamé postavila nové výrobní závody v Rusku a Rumunsku. Delta tedy svým výběrem jen potvrdila silnou funkcionalitu MFG/PRO v potravinářství a zkušenosti Minervy v daném odvětví zaručují úspěšnou implementaci. Minerva úzce spolupracuje se společností QAD ať je to již poskytování referenčních míst, které QAD v Evropě využívá pro své potencionální zákazníky, tak právě nyní spolupráce a předávání zkušeností na projektech. Zastoupení QAD v Holandsku začátkem letošního roku dokončilo implementaci v pekárenské společnosti Bakkersland a Minerva má tak možnost dle potřeby konzultovat specifika tohoto oboru s odborníky QAD.

Společnost Minerva, výhradní distributor firmy QAD v ČR a SR
Minerva je organizace úzce orientovaná na zákazníka, která pomáhá výrobním a distribučním společnostem zlepšit jejich celkové řízení podniku s větší efektivností, kontrolou a produktivitou implementací informačních systémů.


Minerva Česká republika, a.s. je schopna svým zákazníkům nabídnout veškeré služby od instalace softwaru a poradenství až po systémovou integraci a e-business řešení světové třídy. Více než desetileté zkušenosti na trhu plánovaní podnikových zdrojů (ERP), certifikace ISO 9001a více než 70 společností užívajících informační systém MFG/PRO v České a Slovenské republice potvrzují, že spokojenost zákazníka je pro Minervu závazkem.

O společnosti QAD
QAD je předním dodavatelem podnikových aplikací pro nadnárodní výrobní společnosti. Aplikace QAD poskytují klíčovou funkcionalitu pro řízení výrobních zdrojů a činností v rámci podniku a mimo něj, umožňují výrobcům spolupráci se zákazníky, dodavateli a partnery k vyrobení a dodání toho správného výrobku se správnými náklady ve správný čas. Výrobní společnosti z automobilového průmyslu, z odvětví spotřebního zboží, potravinářství a nápojářství, strojírenství a zdravotnických výrobků používají aplikace QAD asi na 5,300 licencovaných místech ve více než 90-ti zemích a ve 26 jazycích. Více informací o QAD získáte na telefonním čísle  + 1 805 684 6614 nebo na webových stránkách www.qad.com. QAD je registrovaná obchodní značka společnosti QAD Inc. Všechny další produkty nebo názvy společnosti zde uvedené mohou být obchodními značkami příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Zakladatel Netscape se vrací s s výměnnou sítí OMN

Témata článku: Různé požadavky, Předběžný název, Delta, Sladká voda, Plánované zboží, Rychlé občerstvení, Minerva, Výrobce automobilů, Automobilový průmysl


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky