SCO pro Open Source

SCO rozšiřuje svůj příspěvek ke komunitě zaměřené na prosazování otevřených zdrojových kódů.
SCO pro Open Source
Společnost SCO s cílem přispět k tvorbě otevřených standardů uvolnila zdrojový kód svého systému pro vykazování aktivit operačního systému.

Společnost SCO demonstrovala své rozhodnutí přispívat k rozvoji komunity zaměřené na prosazování otevřených zdrojových kódů a otevřených standardů v oblasti operačního systému UNIX. Společnost SCO oznámila, že má v plánu pro tuto komunitu uvolnit licenci na zdrojový kód svého klíčového systému pro monitorování a vykazování aktivit operačního systému UNIX .

Společnost SCO poskytne licenci na zdrojový kód svého systému pro vykazování aktivit operačního systému (System Activity Reporter - SAR) komunitě zaměřené na prosazování otevřených zdrojových kódů pro OS UNIX ve spolupráci se společností Starnix, což je první uživatel tohoto programového kódu. Systém SAR se v současnosti používá pro získávání dat nezbytných k administraci jádra systému UnixWare 7 System V Release 5 (SVR5). Společnost SCO věří, že po uvolnění zdrojového kódu systému SAR pro komunitu zaměřenou na prosazovaní otevřených zdrojových kódů v oblasti OS UNIX, pomůže standardizovat administraci jádra na všech operačních systémech.

Uvolnění kódu SAR pro komunitu zaměřenou na prosazovaní otevřených zdrojových kódů v oblasti OS UNIX, bude provedeno ve dvou fázích. V první fázi se SCO dohodla se společností Starnix, která povede tým vývojářů s cílem portovat systém SAR na OS Linux a odvozeniny operačního systému UNIX BSD. V druhé fázi přejmenuje SCO zdrojový kód na OpenSAR a bude koordinovat jeho další vývoj se společností Starnix podle podmínek veřejné licence typu Mozilla.

„SCO původně vyvíjela a navrhovala systém SAR jako standardní rozhraní pro systémové analytické nástroje,“ řekla Lisa Ozimek, vicepresidentka systémové skupiny UNIX u SCO. „Jeho přijetí komunitou zaměřenou na prosazovaní otevřených zdrojových kódů v oblasti OS UNIX přinese nový vítr do tohoto standardizačního úsilí. Je to také poprvé, kdy jsme uvolnili část zdrojového kódu operačního systému UNIX System V SVR5.“

Aktivity související s tímto prohlášením
Společnost SCO navíc k uvolnění kódu systému SAR přispěla do fondu komunity otevřených zdrojových kódů pro OS UNIX a otevřených standardů

SCO uvedla program Lxrun, jenž umožní, aby operační systémy UNIX mohly provozovat nemodifikované desktop aplikace pro Linux.

SCO je členem projektu UDI (Uniform Driver Interface). Tento projekt zajistí, aby vývoj rozhraní byl zcela nezávislý na vývoji operačního systému.

SCO poskytuje Open Licence Software Supplement (OLSS) zcela zdarma uživatelům operačních systémů UnixWare 7 a SCO OpenServer Release 5.

OLSS je množina populárních aplikací v otevřeném kódu dodávaná velmi prakticky na jednom CD-ROM. Další informace o projektu OpenSAR naleznete na adrese http://www.starnix.com/osar/.

O společnosti Starnix
Starnix, Inc. je jednou z prvních společností, které úspěšně zavedly operační systém Linux a počítání v otevřeném kódu do podnikového prostředí. Nabízí velké množství služeb - integraci, podporu, trénink, zlepšení výkonu a i vývojové služby uživatelům všech forem operačního systému Linux a Unix. Jedná se také o význačného participanta ve společných projektech unixovské komunity, jako je Linux Professional Institute a Canadian Linux User’s Exchange. Další informace naleznete na WWW stránkách společnosti Starnix s adresou http://www.starnix.com.

O společnosti SCO
SCO je světová jednička mezi dodavateli OS typu Unix a špičkový poskytovatel síťového programového vybavení, jež umožňuje klientům všech druhů, včetně počítačů PC, grafických terminálů, NC počítačů přístup z rozhraní Webtop k životně důležitým aplikacím běžícím v podniku na všech druzích serverů. SCO vytvořila programové vybavení Tarantella, což je první aplikační broker pro síťové výpočty. Společnost SCO prodává a podporuje své produkty v rámci světové sítě distributorů, reselerů, systémových integrátorů a značkových výrobců. Více informací o společnosti a jejich výrobcích naleznete na domovské stránce firmy SCO s adresou http://www.sco.com.
Váš názor Další článek: Znepřístupnění administrátorských sdílení

Témata článku: Linux, Open source, Operační systém, Reporter, Activity, Sara, Lisa, Broker


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky