Scala uvádí InfoChannel Designer

20. července 1999
Jak komprimovat registr Windows 98?
Původem norská firma Scala uvádí svůj nový produkt pro vytváření a přehrávání multimediálních prezentací.
Scala uvádí InfoChannel Designer
Původem norská firma Scala uvádí svůj nový produkt pro vytváření a přehrávání multimediálních prezentací. InfoChannel Designer je revoluční nástroj, nástupce populárních produktů Scala InfoChannel a Multimedia.

Společnost Scala, Inc. uvedla na trh svůj nejnovější a dlouho očekávaný produkt. Jedná se o revoluční nástroj s názvem InfoChannel Designer, který umožňuje vytvářet profesionální multimediální prezentace, které kombinují textové informace, grafiku, animaci, zvuky a kvalitní celoobrazovkové video. Obsah takové prezentace může být publikován na Internetu nebo jako samostatný spustitelní soubor, odeslán jako interaktivní e-mail zpráva, uložen na CD atd. Produkt InfoChannel Designer vychází z multimediálního prezentačního nástroje Scala Multimedia a programu InfoChannel (odbavování informačních kanálů, kabelové televize, hotelové informační systémy atd.).

"Revoluční produkty Scala mění způsob, jakým lidé vytváří a prohlíží Web," oznámil Jim Alexander, prezident Scala, Inc., a dodal: "Naše technologie jsou ideální pro 'širokopásmé vysílací aplikace', které vyžadují přehrávání kvalitního obrazu na celou obrazovku jako běžná televize". Nové produkty firmy Scala tak propůjčují počítačům a Internetu vlastnosti, které měla doposud jen televizní technologie, ale ponechávají si veškeré výhody publikování na Webu a další vymoženosti moderní výpočetní techniky. Kvalitní a graficky i hudebně zdařilé prezentace, které se kterými jste se doposud mohli setkávat pouze na televizní obrazovce můžete nyní vytvářet ve svém počítači, uložit na CD, publikovat na Internetu či odeslat jako e-mail.

InfoChannel Designer nabízí stovky přechodů a vizuálních efektů (včetně přiblížení, rozptyl, nálety, alpha kanál atd.) v reálném čase. Program samozřejmě podporuje základní kreslící funkce, nastavení průhlednosti, zpracování obrázků v reálném čase, práce s texturami atd. Co se týče audia, uživatel může mixovat neomezeně MP3 skladeb, WAVu, MIDI, CD, ale lze využít i externí vstupy. Přehrávací utilita využívá všech vymožeností technologie DirectX a je optimalizována pro Pentium III procesory. Na CD jsou uloženy stovky megabajtů clipartů a demoskriptů. Potencionální uživatel se nemusí obávat komplikovaného rozhraní a ovládání programu. Stejně tak jako všechny předcházející programy firmy Scala i nový InfoChannel Designer přichází s originálním a velmi jednoduchým uživatelským rozhraním, na které si brzy každý zvykne. Interaktivní tlačítka a složité řetězení funkcí, lze zvládnout pouhým klikáním myší, bez znalosti programování nebo nějakého pokročilého skriptovacího jazyka. ScalaScript je samozřejmě také k dispozici, ale pro zkušenější a zdatnější uživatele.

InfoChannel Designer je dovršením strategie firmy Scala vytvořit ucelenou řadu produktů spojujících televizi, Internet a multimédia. Produkty pro vytváření multimediálních prezentací a jejich odbavování po síti, aplikace pro kabelové televize, distribuce prezentací na informační panely, komunikace a prezentace uvnitř firem atd. již existují.

Cena a dostupnost: Scala InfoChannel Designer bude v ceně 37.990 Kč dostupný v těchto dnech, upgrade z produktů MM100 a MM200 okolo 10.990 Kč.

Komentujeme: Program SCALA MM200 je populární nástroj pro vytváření multimediálních prezentací, kromě řady ocenění v zahraničních časopisech si získal v roce 1997 i titul CHIP Tip od české redakce. Doposud posledním produktem firmy byla SCALA InfoChannel IC200, určená pro odbavování prezentací po síti, kabelové televize, komplexní vnitropodnikové informační systémy a podobně. Vzhledem ke specifickému trhu zákazníků zůstává i nadále vyvíjena, objevují se nové upgrady, integrují se nové technologie atd. S novým InfoChannel Designerem můžete vytvářet prakticky totéž jako v MM200 (kterou tímto nahrazuje), ale navíc je přidána komponenta pro Web publishing (obdoba Macromedia ShockWave). Ta zajistí, že vytvořenou prezentaci můžete spustit v okně Internet Exploreru či Netscape Navigatoru, že bude nezávislá na rozlišení (od celoobrazovkového režimu až po klasický reklamní banner), po Internetu lze ve stylu kanálů přijímat (ale i odesílat) nové prezentace/informace atd. Samozřejmě lze prezentace uložit na CD/DVD, přidána je i komponenta "e-mail publishing" (předávání prezentací prostřednictvím elektronické pošty).

Váš názor Další článek: Jak komprimovat registr Windows 98?

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Shockwave, Kabelová televize, Televize s internetem, Web Mail, Informační panel, Nezávislý titul, Televize a internet, Televizní grafika, Multimediální produkt, Alexander, Designer, Prezentační video, Nezávislá televize, Televize program, Televizní obrazovka, Scala


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky