SAS/Warehouse Administrator 2.0 umožňuje průběžné změny datových skladů

16. listopadu 1999
Baan se vrací na scénu
SAS Institute dnes představil beta verzi softwaru SAS/Warehouse Administrator® V2.
SAS/Warehouse Administrator 2.0 umožňuje průběžné změny datových skladů
SAS Institute dnes představil beta verzi softwaru SAS/Warehouse Administrator® V2. Nová verze přináší zlepšené schopnosti proaktivní podpory publikování a odběru informací (publish/subscribe), multidimenzionální analýzy (OLAP), grafického uživatelského rozhraní (GUI) pro zadávání metadat, integrace s nástroji pro analýzy a výkaznictví Enterprise Miner™ a Enterprise Reporter™ a úlohově orientovaného editoru procesů pro správu velkých datových skladů.

Podle Scotta Andersona, produktového manažera pro správu datových skladů pro území Evropy, středního Východu a Afriky, “se úspěšné datové sklady stále mění, aby udržely krok s měnícími se obchodními pravidly, které podporují. Přidávají se další data, mění se struktury, obchodní procesy se stávají složitějšími a přibývá zájemců o podporu.” Ve snaze pomoci odborníkům na informační technologie (IT) uspokojit požadavky na správu datových skladů provedla společnost SAS Institute řadu vylepšení programu SAS/Warehouse Administrator s cílem přiblížit tento nástroj způsobu, jakým jsou datové sklady strukturovány.

V prostředí velkých datových skladů jsou vícerozměrné databáze (MDDB) a systémy OLAP (ROLAP, MOLAP a HOLAP) nedílnou součástí téměř každé realizace datového skladu. Slouží k vytažení často používaných sumarizovaných dat z detailních dat celopodnikového datového skladu a k jejich následnému zkoumání. Rostoucí počet a složitost těchto struktur potřebných k provozu podniku mohou vytvořit velmi obtížně zvladatelné technické prostředí. Verze 2 automatizuje tvorbu a správu databází MDDB pomocí procesních pravidel obsažených v tzv. metadatech:

  • Vyšší efektivita správy skladů prostřednictvím schopnosti vystřihnout/nalepit (cut/paste) objekt z/do datového skladu.

  • Vylepšená podpora automatizace a plánované řízení dějů a událostí prostřednictvím rozhraní GUI pro metadata vzájemně provázaných úkolů.

  • Tvorba znovupoužitelných zákaznických transformací a výrazů - s variabilní substitucí.

  • Přímý přísun dat z jakékoli relační databáze a snadnější zobrazení metadat umožňují správcům skladů okamžitou identifikaci původu dat a rychlejší import/export dat z/do programových balíků třetích stran.

  • Opakovatelné, metadaty řízené (bezkódové) transformační doplňkové moduly, díky nimž lze změny v datovém skladu automaticky poslat IT pracovníkům a konečným uživatelům za použití E-mailu nebo fronty zpráv.

  • Integrace s nástroji pro analýzu a výkaznictví, např. Enterprise Miner™ a Enterprise Reporter™.
SAS Institute

SAS Institute je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse - technologií pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu "od dat k informacím", tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS Institute využívá přes 33 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS Institute byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Roční obrat firmy činí 871 milionů dolarů. Více informací naleznete na www.sas.com.

Ke klientům SAS Institute v České republice patří například IPB, Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, KB, Multiservis, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Český statistický úřad.

Diskuze (1) Další článek: Baan se vrací na scénu

Témata článku: Software, Velká efektivita, Potřebný přísun, Sklad, Reporter, Detailní analýza, Subscribe, Připravená technologie, Vylepšený editor, Velká fronta, Velký objem, Integrovaný editor, Úspěšný editor, Cute, Metadata


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF