SAS získal britskou softwarovou firmu Memex

SAS získal britskou softwarovou firmu Memex

Společnost SAS, přední výrobce softwaru a služeb pro Business Analytics, získala předního celosvětového výrobce řešení pro řízení zpravodajské činnosti (Intelligence Management), společnost Memex. Řešení Intelligence Management pomáhají zdokonalovat procesy v oblasti řízení zpravodajských činností, zvyšovat veřejnou bezpečnost a předcházet a odvracet trestné činy, terorismus a další hrozby. Společnost Memex má silné zastoupení v segmentu kontroly dodržování zákonů a vnitrostátní bezpečnosti.

Společnost SAS je již nyní celosvětovým hráčem na trhu veřejné bezpečnosti a získáním společnosti Memex má v úmyslu dosáhnout vůdčí celosvětové pozice. „Akvizice společnosti Memex je klíčovým prvkem v naší globální iniciativě, kterou chceme obohatit naši nabídku řešení pro potřeby policie a dalších orgánů, které mají na starosti dodržování zákonů, oblast trestního soudnictví, vnitrostátní bezpečnosti a zpravodajských činností,“ řekl Jim Goodnight, CEO společnosti SAS, a dodává: „Chci, aby se SAS stal první společností, kterou organizace zajišťující veřejnou bezpečnost zavolají, když budou muset aplikovat analytiku k řešení trestných činů a ochraně občanů.“

Ian Manocha, Managing Director SAS Velké Británie a Irska, který bude zastávat funkci předsedy správní rady ve společnosti Memex, k tomu dodal: „V mnoha státech fungují samostatné trhy s řešením pro kontrolu dodržování zákonů, soudnictví, vnitrostátní bezpečnost a obranné zpravodajství, přičemž každý z nich využívá své vlastní údaje. SAS rozšiřuje možnost sdílení a využívání těchto informací ještě účinnějším a efektivnějším způsobem na místní, národní a celosvětové úrovni se zaměřením na predikci a prevenci trestných činů."

Společnost Memex se sídlem ve skotském Glasgow je zavedenou a uznávanou společností mezi orgány, které mají na starosti dodržování zákonů, a globálními zákazníky. Mezi její klientelu patří např. Policejní oddělení v Bedfordshire a Surrey, Britská dopravní policie, státní policie ve státech Delaware, Michigan, New Hampshire a Pennsylvanie, Úřad pro vyšetřování v Georgii, Protiteroristická skupina včasného varování v Kansas City, Regionální kooperační centrum v Severovýchodním Ohiu, policejní útvary v Los Angeles a Philadelphii, Centrální ústředí zpravodajské služby v Kalifornii, policejní oddělení v Belize, Albánská státní policie či Úřad OSN pro drogy a kriminalitu.

Společnost SAS se díky této akvizici bude moci zaměřit na nově se objevující trh kooperačních center pro prevenci terorismu a reakci na něj, který sdružuje zdroje několika orgánů prosazujících dodržování zákonů. Již několik států USA a velkých měst má k dispozici kooperační centra, která používají technologii společnosti Memex. Pod vedením stávajícího výkonného řídícího týmu má SAS v plánu rozšiřovat tuto sféru podnikání v globálním měřítku. Dle slov CEO společnosti Memex, Davida Carricka, představují tyto dvě společnosti přirozené spojení. „Kombinace Business Intelligence společnosti SAS a nabídky pokročilé analytiky s naší nabídkou vyhledávání podnikových informací, jejich zpracování a řízení zpravodajské činnosti pro potřeby sektoru veřejné bezpečnosti je na trhu zcela jedinečná.“

Tento krok je v souladu se strategií společnosti SAS, získávat akvizicí společnosti nabízející zásadní technologie, které rozšíří a obohatí vlastní produktovou řadu společnosti SAS. Akvizicí společnosti Memex bude SAS schopen vytvořit klíčový prvek pro mezinárodní podnikání v oblasti prodeje řešení společností SAS a Memex subjektům zajišťujícím národní bezpečnost, zpravodajskou činnost a vymáhání zákonů.

Společnosti SAS i Memex jsou v soukromém vlastnictví. Finanční podmínky akvizice nejsou k dispozici. Oznámení o akvizici bylo učiněno na mezinárodní konferenci The Premier Business Leadership Series– v Berlíně, která se konátřikrát do roka. Příští konference se bude konat od 10. do 11. srpna v Hongkongu.

Další článek: MSI AE2400: nic víc na stole nepotřebujete (video)

Témata článku: Národní trh, Leadership, Premier, Kansas, Dopravní úřad, Philadelphia, Hongkong, Georgia, Centrální oblast, Glasgow, Klíčový prvek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší