SAS představuje novou sadu řešení SAS Financial Intelligence

SAS nabízí ucelené řešení pro finanční řízení podniku
SAS představuje novou sadu řešení SAS Financial Intelligence

Cary, USA, 19. listopadu 2004 - Společnost SAS představuje nové řešení SAS Financial Intelligence obsahující rozsáhlé portfolio softwarových produktů, které umožní podnikům přesnější řízení a plánování finančních operací. S pomocí SAS Financial Intelligence je finanční oddělení schopné poskytnout ucelený pohled na výkon firmy, a stává se tak spolehlivým a důvěryhodným poradcem a dodavatelem hodnotných informací pro celý podnik.

 

„SAS Financial Intelligence je dosud nejrozsáhlejší řešení na platformě SAS®9,” řekl Dr. Jim Goodnight, CEO společnosti SAS. „Při současném zaměření na finanční ukazatele potřebují společnosti naprostou jistotu správnosti finančních dat a příslušných analýz, které jsou potřeba k rychlému a přesnému rozhodování. SAS Financial Intelligence pomáhá finančním ředitelům připravit se na neobvyklé situace, protože umožňuje lepší podnikové plánování a optimalizaci řízení výkonnosti firmy.“

 

SAS umožňuje finančním ředitelům pohled do minulosti, současnosti i budoucnosti

Sada řešení SAS Financial Intelligence urychluje a zjednodušuje sběr a konsolidaci finančních dat z celého podniku, a zajišťuje dostatečný prostor pro podrobné analýzy a plánování. Finanční oddělení může vyvinout přesné předpovědi na základě nákladů a poptávky, a následně je doplnit o alternativní scénáře nákladů a výnosů při hledání kvalifikovaného řešení různorodých situací.

 

SAS Financial Intelligence obsahuje nejnovější verzi řešení SAS Financial Management, zajišťující integrovanou konsolidaci, výkaznictví, plánování a analýzu finančních dat, a SAS Strategic Performance Management, který pomáhá definovat, realizovat a přizpůsobovat podnikové strategie.

 

SAS Financial Intelligence poskytuje finančním ředitelům informace potřebné ke splnění regulačních požadavků, dosažení finanční transparentnosti, strategickému plánování a celkovému řízení firmy. Díky škálovatelnému ukládání dat a shody systému s požadavky regulátorů mohou odpovědní pracovníci řídit

a omezovat rizika spojená s překročením těchto norem a zároveň rychle reagovat na změny tržního prostředí. Řešení obsahuje v současnosti nejucelenější a nejvýkonnější systém prediktivní analýzy na trhu, které organizacím přináší jedinečné možnosti při plánování a optimalizaci finančních operací.

 


Kromě řešení SAS Financial Management a SAS Strategic Performance Management obsahuje sada SAS Financial Intelligence také:

  • SAS Activity-Based Management, umožňující odpovědným ředitelům přesně počítat, modelovat a definovat náklady na úrovni produktů, služeb, zákazníků, segmentů nebo podnikových oddělení.
  • Sadu SAS řešení pro řízení rizik, která pomáhá podnikům při monitorování a řízení provozních, tržních a kreditních rizik a příslušných scénářů pro odhalování podvodů.
  • SAS Corporate Compliance, která umožňuje archivaci, sledování, řízení, monitorování a vykazování finančních ukazatelů, vyžadovaných nařízením Sarbanes-Oxley a dalšími regulacemi.

 

SAS®9 – více než business intelligence

SAS Financial Intelligence je nejnovější nabídkou na platformě SAS®9 Intelligence, která prostřednictvím zdokonalených analýz zajišťuje informace o klíčových aspektech činnosti podniku. Společnost SAS již letos uvedla řešení SAS Marketing Automation, SAS Risk Dimensions, SAS Web Analytics a SAS Activity-Based Management na platformě SAS®9. V polovině září bylo uvedeno řešení SAS IT Management Solutions a minulý měsíc byl představen SAS Supplier Relationship Management. Řešení SAS Human Capital Management bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2005.

 

O společnosti SAS
SAS je předním světovým dodavatelem softwaru a služeb pro novou generaci řešení v oblasti business intelligence, poskytující komplexní pohled na činnost organizace. Produktů SAS využívá více než 40 000 organizací, včetně 90 procent firem z žebříčku Fortune 500, k vytváření profitabilních vztahů se zákazníky, dodavateli a k celkové podpoře svého podnikání. SAS je jediným dodavatelem, který kompletně a úspěšně integruje technologie pro vytváření datových skladů, analytické nástroje a aplikace business inteligence s cílem získat kvalitní znalosti z velkých objemů dat.

 

 

 

Váš názor Další článek: Karneval hlásí 10 000 uživatelů internetu, UPC jich má 40 000

Témata článku: Activity, Přesná předpověď, Podrobná předpověď, Financial Times, Compliance, Caro


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu