SAS je lídrem v oblasti nástrojů pro přístup k informacím

13. září 2002
Dosaženo 21513 bodů v 3DMarku
Podle zprávy analytické společnosti IDC, je SAS vedoucím dodavatelem nástrojů pro přístup k informacím, tedy nástrojů business intelligence a statistické/technické analýzy dat.Prvenství si SAS získal na základě vyhodnocení celosvětových příjmů za softwarové licence a údržbu v roce 2001
SAS je lídrem v oblasti nástrojů pro přístup k informacím

Praha (11.září 2002) – SAS Institute, lídr v oblasti business intelligence, si udržuje vedoucí postavení na trhu nástrojů pro přístup k informacím (Information Access Tools – IAT) s 9,9% tržním podílem. Vyplývá to ze studie společnosti IDC nazvané „Předpověď a analýza celosvětového trhu nástrojů pro přístup k informacím: 2002 – 2006”. IDC podle této studie také odhaduje, že celosvětový trh IAT dosáhl v roce 2001 hodnoty 4,54 miliard dolarů. Kategorie IAT zahrnuje oblasti business intelligence (uživatelské nástroje pro dotazování/reporting, OLAP, dolování dat, datové sklady, manažerské systémy), statistickou a datovou analýzu a jiné nástroje.

 

SAS si také udržel prvenství na trhu analytických nástrojů, s největším tržním podílem v oblasti dolování dat (38,3 %) a statistické a technické analýzy dat (25,5 %).

 

„SAS si udržuje primát v kategorii IAT, protože nenabízí jen běžné funkce pro dotazování a reporting, ale i nástroje pro dolování dat a jejich analýzu,” řekl Henry Morris, viceprezident společnosti IDC. „Tím jak se firmy snaží stále více využívat existujících informací a nalézat odpovědi na komplikované obchodní otázky, je pro ně výhodné používat pokročilé analytické nástroje a technologie dolování dat, které nabízí SAS.”

 

SAS je v současnosti jediným dodavatelem softwaru business intelligence, který je schopen nabídnout technologie a řešení s ověřenou hodnotou napříč celým procesem generování znalostí (tzv. Intelligence Value Chain) ve spojení s oborovými zkušenostmi poskytovanými skrze metodologie, modely a předpřipravená odvětvová řešení SAS.

 

„V současné ekonomické situaci požadují firemní uživatelé přesné a včas dodané informace,” prohlásil Jim Davis, viceprezident a marketingový ředitel společnosti SAS. „S příchodem nové generace business intelligence potřebují tyto organizace osvědčené aplikace postavené na infrastruktuře, která využívá stávající investice do hardwaru, ERP systémů, databázového softwaru atd. Proto hledají řešení nabízející rychlou návratnost investic a splňující současné i budoucí požadavky jejich oboru. Zároveň chtějí dodavatele, který jim je schopen poskytnout integrované a flexibilní technologie pro celý znalostní hodnotový řetězec – od získávání informací, přes jejich ukládání, až dotazování, reporting a pokročilé analytické technologie. SAS je takovýmto dodavatelem.”

 

„Generování znalostí odpovídajících na komplexní dotazy je proces, který vyžaduje více než pouhé dotazování a reporting, což někdo označuje jako business intelligence," dodal Jim Davis. „Před pěti lety zaznamenal SAS postupný přechod od samotných nástrojů k aplikacím s vyšší hodnotou, když zahájil vývoj analytických aplikací postavených na vlastní znalostní architektuře. Analytické technologie, a především prediktivní analýza, jsou klíčem k zajištění kvalitních znalostí, které mají za následek lepší rozhodování. SAS také nad těmito nástroji a technologiemi vyvinul sadu aplikací, které pomáhají firmám hledat odpovědi na komplexní podnikatelské otázky.”

 

O společnosti SAS

SAS je světovým lídrem trhu nabízejícího software a služby pro novou generaci business intelligence, která poskytuje komplexní pohled na činnost organizace. Řešení pro banky, pojišťovny, finanční a telekomunikační organizace nabízí zejména v oblastech řízení vztahů se zákazníky (CRM), řízení výkonnosti organizace (BSC) a finanční konsolidace. Svým zákazníkům umožňuje transformovat data – včetně velkého objemu dat generovaného v rámci e-businessu – do podoby využitelných informací. Software od SASu, největší soukromě vlastněné  softwarové společnosti na světě, je využíván ve více než 38.000 obchodních, vládních a univerzitních organizacích ve 111 zemích. V roce 2001 činil obrat společnosti SAS 1,13 milliardy USD. Mezi zákazníky je 99 společností ze žebříčku Fortune 100. Již 26 let poskytuje SAS svým zákazníkům The Power to know ™!. Více informací naleznete na www.sas.com.

 

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Jana Žižková                                                   Markéta Polanská

SAS Institute                                                  Herald Communications

Tel. (02) 6117 6310                                          Tel. (02) 2423 2650

jana.zizkova@eur.sas.com                                          polanska@herald-pr.cz

 

Váš názor Další článek: Dosaženo 21513 bodů v 3DMarku

Témata článku: Tržní lídr, Pokročilá předpověď, Analytická společnost, Reporting, Morris, Power Bank, Přesná předpověď


Určitě si přečtěte

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 39

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky