SAS Institute zvyšuje efektivitu řízení datového skladu

Verze 2.0 produktu SAS Warehouse Administrator nabízí nové nástroje pro publikování a přihlašování, rozšířený přístup k datům a zlepšené řízení plánování úkolů.
SAS Institute zvyšuje efektivitu řízení datového skladu
SAS Institute, přední dodavatel v oblasti integrovaných datových skladů a poskytování informací pro podporu rozhodování, dnes ohlásil dostupnost produktu SAS® Warehouse Administrator™ verze 2.0. Tato nová verze přináší funkce pro publikování na celopodnikové úrovni, zlepšený přístup k datům, zlepšené řízení plánování úkolů a integraci s nástroji pro tvorbu výstupů pro koncové uživatele datového skladu.

"Datové sklady a datová tržiště se staly žádanou součástí všech úspěšných aplikací v oblasti dolování dat, správy vědomostí, podnikových portálů, elektronického vyhledávání informací a správy dodavatelsko-odběratelských vztahů," řekl Frank Nauta, manažer produktu Warehouse Administrator společnosti SAS Institute.

Software Warehouse Administrator, který je nainstalován na více než šesti stech místech po celém světě, je špičkovým nástrojem, který pomáhá profesionálům v oblasti informačních systémů uspokojit požadavky, které jsou spojeny se správou datových skladů. Warehouse Administrator poskytuje pracovníkům, zavádějícím a spravujícím několik datových skladů nebo datových tržišť, možnost řídit všechny z jednoho místa. Integruje stávající nástroje obsažené v SAS Software a další nástroje jiných výrobců, jako jsou balíky pro vytváření datových modelů při budování a správě datových skladů. Poskytuje samozřejmě také komplexní a integrovanou správu metadat s podporou stávajících standardů. Verze 2.0 nabízí proaktivní poskytování informací s dodatkovými funkcemi pro publikování, které jsou dostatečně robustní pro celopodnikové použití a poskytují rozšířený inteligentní přístup k datovým zdrojům jako jsou SAP R/3, BAAN, ORACLE, DB2, Teradata, SQL/Server 7.0, Sybase a mnoho dalších.

SAS Warehouse Administrator 2.0 je nyní integrován s nástrojem společnosti SAS Institute Enterprise Reporter, sloužícím pro vytváření podnikových prezentačních výstupů a výkazů, a který dovoluje oddělením informačních technologií vytvářet zprávy na základě informací uložených v datovém skladu. Tento nový nástroj umožní oddělením informačních technologií získávat a dále sdělovat jasný pohled na obsah datového skladu, což je kritické pro zajištění vytváření velmi velkých datových skladů, které budou schopny reagovat na požadavky trhu. Další novinkou v SAS Warehouse Administrator je schopnost seskupovat logicky úkoly (jako například zpracování skupiny spolu souvisejících záznamů), tak aby mohly být zaslány jako jedna entita do systému plánování pracovních úkolů a zkrátily tak čas potřebný pro jejich správu.

SAS Warehouse Administrator začal být expedován v I. čtvrtletí roku 2000.

SAS Institute

SAS Institute je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse - technologií pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu "od dat k informacím", tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS Institute využívá přes 33 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS Institute byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Roční obrat firmy v roce 1999 činil více než 1 miliardu dolarů. Více informací naleznete na www.sas.com.

Ke klientům SAS Institute v České republice patří například IPB, Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, KB, Multiservis, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Český statistický úřad.

Váš názor Další článek: Nový Connect! – čtení pro manažery i techniky

Témata článku: Software, Reporter, Podniková verze, Sklad, Zavádějící zpráva, Frank, Připravená technologie


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF