SAS Institute posiluje český tým

SAS Institute, přední dodavatel integrovaných datových skladů a řešení poskytování informací pro podporu rozhodování, oznámil rozšíření svého týmu v České republice o tři nové členy.
SAS Institute posiluje český tým
SAS Institute, přední dodavatel integrovaných datových skladů a řešení poskytování informací pro podporu rozhodování, oznámil rozšíření svého týmu v České republice o tři nové členy. Jsou jimi Petr Hejma, Oleg Blaško a Dalibor Chadima.Petr Hejma (35) nastoupil do pozice Business Development Manager. Bude zodpovědný za přímý prodej a prodej přes obchodní partnery zákazníkům z vertikálních sektorů, kterými jsou výroba, obchod, utility, služby a doprava. Petr Hejma přichází do SAS Institute z firmy LLP Praha, kde pracoval na pozici Sales Executive. Je absolventem ČVUT, katedry Ekonomiky a řízení. Dokončil také několik rozšiřujících kurzů včetně postgraduálního na ČVUT se zaměřením na obchod a řízení.Oleg Blaško (29) bude ve své pozici Business Development Managera zodpovědný za sektor telekomunikací a financí. Oleg Blaško se narodil v Sankt-Petěrburgu a vystudoval VŠE v Praze. Před příchodem do SAS Institute pracoval ve firmách PZO Merkuria, Scala ČR, Merlin a CPE.Dalibor Chadima (46) nastoupil v SAS Institute jako Sales Support Consultant. Svou kariéru začal v ČSD, kde pracoval nejdříve ve výpočetním středisku a později v odboru informatiky na generálním ředitelství ČSD. Dalibor Chadima pracoval také ve firmách Software AG a COMPIC, kde měl na starosti podporu prodeje produktů firmy Candle. Je absolventem VŠDS Žilina se specializací kybernetika v dopravě a informatika.

SAS Institute je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse - technologií pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu "od dat k informacím", tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS Institute využívá přes 33 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS Institute byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Roční obrat firmy v roce 1999 činil více než 1 miliardu dolarů. Více informací naleznete na www.sas.com.Ke klientům SAS Institute v České republice patří například IPB, Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, KB, Multiservis, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Český statistický úřad.

Váš názor Další článek: Ocenění pro společnost EXPERT & PARTNER

Témata článku: Software, Největší dodavatel, Scala, Merlin, Delivery, Development, Integrovaný obchod


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X