SAS Enterprise Miner ve verzi 3.0

Lepší rozhodování díky novým funkcím dolování dat
SAS Enterprise Miner ve verzi 3.0
SAS Institute, přední dodavatel řešení pro podporu rozhodování, skladování a dolování dat, uvedl na trh nový softwarový produkt SAS®Enterprise Miner™, verze 3.0. Díky nové architektuře, která je přizpůsobena zákonitostem obchodu, nyní špičkový software SAS Institute pro dolování dat umožňuje odborným uživatelům maximalizovat zisky a minimalizovat ztráty tím, že jim dává do rukou nástroj pro predikci nákladů a výnosů spojených se specifickými rozhodnutími. Verze 3.0 tohoto softwaru spojuje snadnost mikrodolování s funkčností makrodolování díky přizpůsobitelnému rozhraní windowsovského typu.

Integrace metadat se softwarem SAS Institute pro řízení datových skladů nazvaným SAS/Warehouse Administrator je další novou vlastností verze 3.0, kterou má pouze SAS Enterprise Miner. To zajišťuje, že metadata (týkající se např. nějakého zákazníka nebo cíle nějaké studie) jsou definována a spravována pouze v rámci datového skladu, a ne vždy znovu v každém projektu dolování dat. Integrace metadat také zajišťuje, že ostatní obchodní aplikace mohou snadno využívat výsledků z takových projektů.

Enterprise Miner 3.0 přináší také dvě nové vlastnosti pro aplikace řízení vztahů se zákazníky (Customer Relationship Management) - profilování cílů a segmentaci zákazníků.

Henry Morris, viceprezident pro oblast datových skladů a poskytování informací firmy International Data Corporation ve Framinghamu, Massachusets, předpovídá dramatický nárůst trhu dolování dat. SAS Institute považuje za lídra v tomto odvětví. “Podle našich výzkumů je SAS Institute vedoucím prodejcem softwaru pro statistiku a dolování dat,” říká Morris. “Očekáváme, že trh s dolováním dat bude mít v následujících pěti letech kombinované tempo růstu kolem 47% ročně. Příští vlna analytických aplikací bude využívat prediktivní modelování s cílem optimalizovat a personalizovat každý zásah zákazníka.”

Target Profiler: za produktem SAS® Solution for CRM se skrývá výkonné prediktivní modelování
SAS® Solution for CRM (řešení SAS pro řízení vztahů se zákazníky – Customer Relationship Management) je kombinace produktů a služeb, jejichž cílem je vytváření dlouhodobých a profitabilních vztahů k zákazníkům. Systém je založen na analýze obrovských objemů zákaznických dat pocházejících z mnoha zdrojů a sestavování výsledků, které jsou dostupné v přímo použitelné formě v celé organizaci. Úkolem produktu Enterprise Miner v tomto systému je profilovat, segmentovat a vytvářet ze zákaznických dat prediktivní modely pro podporu cíleného marketingu, vedení kampaní, řízení telefonního servisu, automatizace prodeje a ostatních činností, které spadají do oblasti řízení vztahů se zákazníky (CRM).

“Vybrali jsme si SAS Enterprise Miner, protože jsme zjistili, že má intuitivní ovládání a analytické schopnosti pro vytváření modelů, které využívají řadu statistických technik,” říká Robert Klein, vedoucí skupiny modelování v oddělení marketingu firmy Sprint v Kansas City ve státě Missouri. “Zapůsobil na nás jak široký výběr možností Enterprise Mineru, tak soubor jeho výkonných nástrojů pro vytváření modelů. Netrpělivě očekáváme další verzi – zejména nové funkce pro zdokonalený cílený marketing.”

Target Profiler, nová součást SAS Enterprise Mineru, zajišťuje jednu z klíčových funkcí SAS Solution pro CRM tím, že poskytuje vedoucím pracovníkům společností dokonalý přehled o nákladech, který potřebují pro své každodenní rozhodování. Např. vedoucí marketingu může s jeho pomocí vyhodnotit finanční dopad zasílání katalogů perspektivním zákazníkům ve srovnání s jiným postupem.

Podpora sítí SOM/Kohonen, která je novým rysem verze 3.0, rozšiřuje schopnosti Enterprise Mineru v oblasti segmentace zákazníků tím, že dovoluje marketingovým analytikům roztřídit zákazníky podle kvalitativních hledisek (jako např. jejich nákupních zvyklostí) a ne podle tradičních časově závislých proměnných, jako jsou věk a příjem. To přináší marketingovým analytikům nové možnosti při hledání důležitých korelací v nákupním chování zákazníků.

Mezi další důležitá vylepšení patří zlepšené rozhraní, které dovoluje práci na jednom projektu současně více uživatelům, a nová schopnost nazvaná Reporter Node, která shromažďuje výsledky dolování dat do souborů html, které lze prohlížet jakýmkoliv webovým prohlížečem.

Vylepšení produktu Enterprise Miner, která byla vytvářena v průběhu posledního roku, vycházejí z osvědčené metodologie SAS Institute pro automatizaci celého procesu dolování dat. SEMMA, tj. metodologie vzorkování, prohledávání, modifikace, modelování a hodnocení velkých objemů dat, se v produktu SAS Enterprise Miner realizuje jedním jednoduchým grafickým rozhraním uživatele (GUI).

Platformy a dostupnost
Enterprise Miner Vverze 3.0, právě uváděný na trh, je aplikací klient/server. Použitelné platformy pro klienta jsou Windows95 a Windows NT. Platformy použitelné pro server jsou: Windows NT, AIX, Solaris, HP-UX, a unixové platformy Digital Compaq.

SAS Institute
SAS Institute je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse - technologií pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu "od dat k informacím", tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS Institute využívá přes 33 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS Institute byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Roční obrat firmy činí 871 milionů dolarů. Více informací naleznete na www.sas.com.Ke klientům SAS Institute v České republice patří například IPB, Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, KB, Multiservis, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Český statistický úřad.
Váš názor Další článek: Začínáme velký projekt českého Internetu: Serge.cz

Témata článku: Software, Windows, Morris, Nový klient, Nová modifikace, Analytická firma, Solution, Metadata, Sklad, Kansas, Dokonalé rozhraní, Klein, Marketing, Nový zákazník, Enterprise, Sprint, Reporter, Důležitá oblast


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky