SAS chystá software pro procesor Intel® Itanium® 2

14. června 2002
Aktualizace 330 pro 3DMark2001 SE
Software SAS® Release 9.0 bude optimalizován pro systémy s procesory Itanium 2, zákazníci očekávají zvýšení výkonu
SAS chystá software pro procesor Intel® Itanium® 2

PAŘÍŽ, 13. června 2002 — Společnosti SAS a Intel Corporation dnes oznámily, že bude brzy k dispozici nejnovější verze softwaru SAS® pro servery s chystaným procesorem Intel® Itanium® 2. Software SAS Release 9.0, který by měl být k dispozici v létě, bude jedním z prvních komerčně dostupných podnikových balíků pro procesor Itanium 2.

 

SAS Release 9.0 je optimalizován pro systémy založené na procesoru Itanium 2. Několik zákazníků SAS, například Wells Fargo a Cornell University, už nyní provozují pilotní systémy s procesory Itanium 2 a softwarem SAS.

 

„Wells Fargo používá řešení SAS pro správu vztahů se zákazníky a další klíčové oblasti podnikání na serveru s procesorem Intel Itanium již přes rok a s jeho rychlostí zpracování vysokých objemů zákaznických a ostatních dat jsme velice spokojeni,“ řekl Savvas Papaiacovou, viceprezident a manažer zákaznických informačních systémů ve společnosti Wells Fargo. „Nyní jsme v počátečních stádiích testování SAS na novém systému s procesorem Itanium 2 a těšíme se na zvýšený výkon.“ Společnost Wells Fargo se sídlem v San Franciscu poskytuje rozmanité finanční služby v oblasti bankovnictví, investic, pojištění, hypoték a spotřebních finančních produktů, její roční obrat je 312 miliard amerických dolarů.

 

Carol Murphree, manažerka počítačových poradenských služeb na Cornellově institutu pro výzkum společenských a ekonomických věd (Cornell Institute for Social and Economic Research, CISER), Cornell University, spolupracuje se společnostmi Intel a SAS na řešení stále náročnějších problémů. „Při podpoře výzkumu společenských věd na Cornell University stále hledáme způsoby, jak poskytnout našim výzkumníkům systémy, které by byly jak cenově výhodné, tak výkonné. Podporujeme velice sofistikované uživatele SAS, kteří opakovaně narážejí na omezení 32bitových systémů a aplikací s jediným procesem. Jsme nadšeni, že jim nyní budeme moci poskytnout vyšší výkonovou rezervu systémů s procesorem Itanium 2 a možnosti více procesů ve verzi 9 softwaru SAS. Počítáme s tím, že kombinace produktů a podpory společností Intel a SAS nám zajistí přesně to, co potřebujeme pro vyšší výkon a rychlejší řešení.“

 

SAS uvolní produkční verzi Release 9.0 pro operační systémy Microsoft Windows 64-bit a HP-UX 11i a servery s procesory Itanium 2 v průběhu tohoto léta. Intel chystá uvedení procesoru Itanium 2 na stejné období.

 

„SAS a Intel už přes deset let spolupracují na optimalizaci řešení SAS pro lepší výkon a plné využívání možností serverových platforem Intel. Našim společným cílem je také zajistit, aby nové produkty Intel byly navrženy přesně pro počítačové potřeby nejnáročnějších podnikových zákazníků,“ řekl Keith Collins, senior viceprezident a technologický ředitel společnosti SAS. „V posledním roce byla tato spolupráce ještě prohloubena při společném výzkumu a vývoji ve středisku SAS Intel Advanced Research Center. Testování v tomto středisku potvrdilo, že chystaná platforma Itanium 2 zvýší výkon o 50 až 100 procent proti existujícím platformám s procesory Itanium a poskytne tedy obrovskou výkonovou rezervu pro rozsáhlé datové sady a náročné I/O operace, jež je nutností pro podniková řešení SAS.“

 

SAS Intel Advanced Research Center bylo založeno v loňském roce, aby se zabývalo pokročilým výzkumem nastupujících technologií a hledalo způsoby, jak zajistit nejlepší výkon v dané třídě, jednoduchost instalace a maximální škálovatelnost řešení SAS na serverech s procesory Intel. Tento výzkum pomáhá zajistit, aby podniková řešení obchodní inteligence SAS využívala zdokonalení výkonu a škálovatelnosti v současných i budoucích platformách a technologiích Intel. Týká se to kromě jiného rodiny procesorů Itanium, rodiny procesorů Intel Xeon™, technologie Hyper-Threading a specifikací vstupních/výstupních rozhraní pro servery.

 

„Organizace v současné době potřebují transformovat obrovské objemy dat o zákaznících, dodavatelském řetězci, financích, kvalitě a dalších oblastech podnikání do užitečných informací, které pomáhají při účinném rozhodování a představují konkurenční výhodu,“ řekl Mike Fister, senior viceprezident a ředitel Intel Enterprise Platforms Group. „Tisíce organizací se pro klíčové obchodní funkce jako správu vztahů se zákazníky a správu vztahů s dodavateli spoléhá na softwarová řešení SAS. Kombinace tohoto softwaru, výpočetního výkonu, schopnosti zpracovávat obrovské objemy dat a škálovatelnosti systémů s procesory Itanium 2 bude pro zákazníky SAS představovat fantastickou nabídku.“

 

Toto oznámení bylo zveřejněno na konferenci SAS European Users Group International (SeUGI) v Paříži, které se účastní přes 2 000 zákazníků SAS z celého světa. SAS a Intel zde předvedou SAS Release 9.0 na serverech s procesory Itanium 2.

 

O procesoru Intel® Itanium® 2

Procesor Itanium 2 je druhým členem rodiny podnikových procesorů společnosti Intel, které přinášejí výkon a ekonomickou výhodnost masově vyráběných procesorů Intel do nejnáročnějšího segmentu podnikových systémů. Rodina procesorů Itanium nabízí široký výběr spolehlivých, škálovatelných platforem a softwaru pro high-end servery a pracovní stanice s výrazně nižší cenou a vyšším výkonem, než nabízejí proprietární řešení. Další informace o procesorech Intel Itanium: www.intel.com/eBusiness/products/itanium/index.htm.

 

O společnosti Intel

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů a je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

O společnosti SAS

SAS jako přední společnost na trhu poskytuje novou generaci softwaru a služeb pro obchodní inteligenci, které vytvářejí skutečně kvalitní podnikové informace. Řešení SAS se používají na více než 38 000 místech, včetně 99 z prvních 100 firem žebříčku Fortune 500, při vývoji ziskovějších vztahů se zákazníky a dodavateli, pro zajištění lepšího, přesnějšího a informovanějšího rozhodování a pro podporu rozvoje organizací. SAS je jediným výrobcem softwaru, který plně integruje špičkový datový sklad, analytické a tradiční aplikace obchodní inteligence s cílem vytvořit z obrovských objemů dat inteligentní informace. Už 25 let dává SAS zákazníkům po celém světě The Power to Know™. Víc informací najdete  na www.sas.com.

 

SAS a všechny ostatní názvy produktů nebo služeb společnosti SAS Institute Inc. jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti SAS Institute Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Symbol ® označuje registraci v USA.  Intel, Itanium a Xeon jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřinných společností ve Spojených státech a dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností.

 

Váš názor Další článek: Aktualizace 330 pro 3DMark2001 SE

Témata článku: Software, Procesory, Nastupující segment, Fargo, Obrovský objem, Wells Fargo


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch