SAP vloni opět dosáhl dvojciferného růstu

Společnost SAP, největší světový dodavatel softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí, dnes oznámila hospodářské výsledky za rok 2006 včetně výsledků hospodaření za poslední čtvrtletí uplynulého roku.
SAP vloni opět dosáhl dvojciferného růstu

SAP měl loni příjmy z prodeje software ve výši 3,1 miliardy eur (v roce 2005 to bylo 2,8 miliardy eur), což v meziročním srovnání znamená růst o 10 procent. Při konstantním kurzu příjmy z prodeje software vzrostly o 12 procent.

Celkové příjmy společnosti v roce 2006 činily 9,4 miliardy eur (v roce 2005 8,5 miliard eur), což v meziročním srovnání představuje růst o 10 procent (při konstantním kurzu je růst 11 procent).

„Loňský rok jsme zakončili solidním růstem tržeb jak z prodeje softwaru, tak i produktu. Poslední čtvrtletí roku 2006 je již dvanácté v pořadí s dvojciferným růstem. Zároveň se nám podařilo zvýšit ziskovost,“ řekl Henning Kagermann, CEO, SAP a dodal: „V regionech jsme byli také úspěšní, každý region překonal dvojciferné číslo z tržeb softwaru. Je to poprvé od roku 2000, co jsme dosáhli tak vyrovnaných výsledků. Zvýšili jsme také výrazně podíl na trhu. Náš podíl vzrostl o 2,8 procenta na celkových 24,8 procent za rok 2006.“

Celkové příjmy společnosti ve čtvrtém čtvrtletí 2006 činily 3,0 miliardy eur (v roce 2004 to bylo 2,8 miliardy), to představuje v meziročním srovnání růst o 7 procent.

Poslední čtvrtletí roku 2005 bylo pro SAP velmi důležité z obchodního hlediska. Došlo k uzavření partnerských vztahů ve všech klíčových regionech, například se společnostmi Vodafone Group Plc, ESPRIT, Bundesamt für Informationsmanagement, Anheuser-Busch Companies, Matsushita Electric Industrial.

Váš názor Další článek: Kritická oprava možná pozdě, ale přeci

Témata článku: Software, Meziroční příjem, Esprit, Region, Euro, Celkový příjem, Růst

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší