SAP v Pekingu zlepšuje výběr daní

SAP v Pekingu zlepšuje výběr daní

Praha – 23. července, 2007 – Společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro organizace všech velikostí, dnes oznámila úspěšné spuštění řešení SAP v pekingském národním úřadu pro výběr daní oblasti Xicheng. Tento úřad je jedním z hlavních pilířů čínské státní daňové administrativy.

Více než pětina velkých čínských firem bude těžit ze zjednodušení a sjednocení procesu výběru daní. Úřad pro výběr daní v oblasti Xicheng je zodpovědný za správu 38 ze 180 největších čínských podniků, které naplňují pokladnu města Peking z více než 70 procent.

Dříve byli daňoví poplatníci řízeni různými lokálními samosprávami a centrální úřad neměl přístup k finančním zprávám firem. Statistiky firem musely být manuálně přizpůsobovány, a to až do výše několika miliard Euro, což bylo nejen velmi pracné pro zaměstnance obou stran, ale navíc byla výsledná data nepřesná.

„Úspěch nebo propad správy daní přímo souvisí s vývojem národní ekonomiky,” řekl Hu Yongjin, generální ředitel Xicheng District National Tax Bureau. „Máme vysoká očekávání na základě dlouholetých zkušeností SAP v oblasti veřejné správy a správy daní. Věříme, že nový systém zlepší platební morálku podniků platících daně a zvýší dostupnost a spolehlivost informací o plátcích.”

Úřad se obrátil na SAP, aby zavedl standardizované procesy výběru daní a zlepšil dosavadní stav. Zaměstnanci úřadu spolu s týmem expertů SAP zmapovali chod úřadu a identifikovali jeho další potřeby. Výsledkem je řešení, které pomůže finančnímu úřadu a jednotlivým plátcům daně monitorovat, analyzovat a efektivně kontrolovat daňové platby.

Váš názor Další článek: Western Digital představuje ekologicky šetrné disky

Témata článku: Úřad, Jednotlivá města, Centrální oblast, Státní podnik, Hlavní pilíř


Určitě si přečtěte

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 117

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB