SAP oznamuje 14% růst tržeb za první polovinu letošního roku

24. července 2006
Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!
Praha – 20. července 2006 Společnost SAP, největší dodavatel softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí, dnes oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí a první polovinu letošního roku.
SAP oznamuje 14% růst tržeb za první polovinu letošního roku

Ve druhém čtvrtletí vzrostly tržby z prodeje softwaru o 8 % (na 621 milionů eur) a celkové příjmy společnosti se zvýšily o  9 % (na 2,20 miliard eur) oproti stejnému období roku 2005. Provozní zisk vzrostl v tomto období o 13 % (na 558 milionů eur). V první polovině roku se zvýšily tržby z prodeje softwaru o 14 % (na 1,1 miliard eur), celkové tržby se zvýšily o 13 % (na 4,2 miliard eur).

Společnost dále znovu potvrdila výhled na celkové finanční výsledky pro letošní rok, který byl oznámen při zveřejnění výsledků za první čtvrtletí 2006 dne 20. dubna 2006.

 „SAP je na cestě k dalšímu velmi úspěšnému roku. Produktové příjmy, provozní příjmy a podíl z akcií v první polovině roku velmi silně rostly a podařilo se nám zvýšit celosvětově náš tržní podíl,“ řekl Henning Kagermann, CEO, SAP AG.

„Na začátku letošního roku jsme oznámili, že rok 2006 bude pro SAP milníkem, ve kterém SAP uvede na trh celou řadu nových produktů. Z těch nejzajímavějších pro naše zákazníky bych zmínil náš společný produkt s firmou Microsoft - Duet software a nebo řešení SAP CRM on-demand,“ uvedl Martin Bednár, generální ředitel SAP CE. „Věříme, že Duet bude významným přínosem velké skupině uživatelů, kteří se teď mohou dostávat k informacím a procesům SAP přes známé prostředí Microsoft Office,“ dodal Bednár.

Mezi hlavní události první poloviny roku 2006 patří uzavření důležitých smluv například s ukrajinským Ministerstvem obrany, Commerzbank AG, americkým The Home Depot, Deloitte & Touche, Saint Gobain a Japan Tobacco.

První pololetí v české pobočce SAP se neslo ve znamení pokračujícího úspěšného prodeje řešení pro malé a středně velké firmy a organizace a také masivního náboru a spolupráce s lokálními certifikovanými partnery. Těch od počátku tohoto roku přibylo již více než 10, patří mezi ně nově například firmy Aimtec, CCA Group, BDUM a další. K novým zákazníkům z oblasti SME se zařadily například společnosti AlfaVaria Liberec spol. s r. o., FOKUS optik a.s. a Arkov, spol. s r.o. Nových zákazníků z oblasti menších a středně velkých firem a organizací přibylo za první pololetí roku 2006 již téměř 40.

Váš názor Další článek: Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!

Témata článku: Software, Microsoft, Depot, První polovina, Office Depot, Celkový příjem, Japan


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky