SAP kupuje dodavatele podnikových portálů TopTier Software

Společnosti SAP, přední světový poskytovatel softwarových e-business řešení, a TopTier Software, vedoucí poskytovatel softwaru pro podnikové informační portály, dnes ohlásily podepsání finální dohody o koupi TopTier firmou SAP.
SAP kupuje dodavatele podnikových portálů TopTier Software
Společnosti SAP, přední světový poskytovatel softwarových e-business řešení, a TopTier Software, vedoucí poskytovatel softwaru pro podnikové informační portály, dnes ohlásily podepsání finální dohody o koupi TopTier firmou SAP. TopTier je partnerem SAPu od roku 1999 a část její technologie již je integrována a dostupná v rámci podnikového portálu mySAP Workplace.

Podle podmínek smlouvy koupí SAP firmu TopTier za 400 miliónů dolarů v hotovosti a stane se jediným vlastníkem této firmy. Dokončení celé transakce se očekává ve druhém čtvrtletí letošního roku. Společnost TopTier vykázala v roce 2000 tržby v hodnotě přibližně 20 milionů dolarů. SAP odhaduje, že tato akvizice bude znamenat vynaložení nákladů na výzkum a vývoj v hodnotě, která nepřekročí 50 milionů dolarů. SAP očekává, že koupě ovlivní letošní ukazatele zisku jen minimálně.

Tato transakce je dalším krokem ve strategii SAP, jež znamená vytvoření vedoucí pozice na trhu v oblasti podnikových portálů, řízení vztahů se zákazníky, řízení dodavatelského řetězce a v segmentu elektronických tržišť. Zároveň představuje větší možnosti pro společnost SAP z hlediska rozšíření uživatelské základny. Akvizice poskytne SAP řadu specialistů zkušených v oblasti podnikových portálů a rozsáhlou instalovanou zákaznickou základnu včetně firem Daimler Chrysler, Hewlett Packard, GMAC, Universal Studios a Wells Fargo Bank.

Technologie firmy TopTier je kompatibilní s podnikovým portálem mySAP Workplace, který integruje mySAP e-business řešení a non-SAP komponenty s cílem zajistit přístup k aktuálním informacím, aplikacím a službám, které umožňují zaměstnancům vykonávat každodenní pracovní úkoly. Technologie TopTier umožňuje vedle integrace aplikací SAP také integraci další heterogenních aplikací.

Váš názor Další článek: První mirroring procesorů Athlon na světě

Témata článku: Software, Chrysler, Fargo, Instalovaná aplikace, Daimler, Wells Fargo


Určitě si přečtěte

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch