SAP ČR a Logica pomáhají T-Mobile

SAP ČR a Logica pomáhají T-Mobile dále zefektivnit využití všech finančních zdrojů 1. srpna 2002
SAP ČR a Logica pomáhají T-Mobile

 

Logica a SAP ČR společně realizovaly první instalaci systému mySAP Telecommunications (SAP IS-T) v České republice. T-Mobile se tak stal prvním českým operátorem, který využívá výhod tohoto komplexního řešení zaměřeného na specifické potřeby komunikačních společností, jimž pomáhá nacházet finanční rezervy a přesněji řídit zdroje.

 

Odvětvové řešení mySAP Telecommunications (SAP IS-T) umožňuje lépe využívat data z fakturačního systému a provozně-ekonomického systému. Sleduje například jak zákazníci platí za telekomunikační služby, automatizuje vymáhání pohledávek, a případně poskytuje podporu pro jednání o splátkovém kalendáři, úrokování nedoplatků apod. Vzniklá datová základna v implementovaném systému poskytuje podklady pro detailní analýzu ziskovosti jednotlivých produktů v různých skupinách zákazníků.

 

Spolupráce byla zahájena již v loňském roce, kdy Logica a SAP realizovaly první studii mapující možné přínosy spojené s nasazením řešení SAP IS-T. Tato studie mapovala potřeby operátora, analyzovala jeho interní procesy a obsahovala rovněž návrh architektury nového systému a jeho začlenění do infrastruktury T-Mobile. Poté, co se T-Mobile rozhodl řešení nasadit, byl vytvořen partnerský tým, v němž SAP ČR plnil úlohu garanta dodávky komplexního řešení. V rámci tohoto týmu převzala Logica odpovědnost za řízení projektu, migraci dat z dosavadních aplikací a integraci nového systému s fakturačním systémem BSCS, zatímco SAP se zaměřil na instalaci vlastního produktu a jeho přizpůsobení požadavkům zákazníka.

 

IT Development Manažer T-Mobile Jan Chládek uvedl: “Tento projekt je dalším potvrzením toho, že T-Mobile je operátorem, kterému záleží na tom, aby jeho zákazníci dostali maximální hodnotu  a kvalitu poskytovaných služeb. K dosažení tohoto cíle je důležité, aby realizace takového projektu byla garantována spolehlivostí a zkušeností obchodního partnera a byla provedena s ohledem na optimální využití všech zdrojů. Jedním z těchto partnerů je právě společnost Logica , která byla vybrána spolu s SAP, pro realizaci projektu implementace SAP IS-T  v naší společnosti. Průběh tohoto projektu potvrdil naše dosavadní pozitivní zkušenosti s oběma partnery.”

 

Martin Bednár, generální ředitel SAP v ČR dodal: “Realizovaný projekt ve společnosti T-Mobile důkazem vyspělosti českého telekomunikačního trhu, který akceptuje řešení, jež se stávají standardem ve vyspělých zemích. Řešení dodané firmami SAP ČR a Logica pro společnost T-Mobile využívá výhody integrace řešení mySAP Telecommunications se standardním podnikovým systémem SAP a fakturačními systémy včetně integrovaného finančního pohledu na zákazníka přes všechny poskytované telekomunikační služby. Jsem přesvědčen, že toto řešení je pro T-Mobile významnou podporou pro zefektivnění jeho podnikových procesů a dosažení obchodních cílů.”

 

Petr Kopecký, ředitel telekomunikační divize ve firmě Logica, řekl: “Není žádným tajemstvím, že situace na telekomunikačním trhu je méně optimistická než před několika lety. A také se již zřetelně ukazuje, že ti, kdo postupují v úzkém partnerství s nejlepšími konzultačními firmami, dokáží snadněji vytvářet nové zdroje výnosů a dosahovat efektivnějšího využití všech prostředků. Názornou ukázkou toho je naše spolupráce s T-Mobilem, jejíž součástí je i dnes ohlášený projekt.”

 

 

pro editory:

Logica je přední světový dodavatel a provozovatel IT řešení, konzultační firma a systémový integrátor. Její klienti působí na různých trzích, včetně telekomunikací, energetiky, finančních služeb, průmyslu a veřejného sektoru. Obrat této společnosti s pobočkami ve 34 zemích převyšuje miliardu liber. Logica byla založena v roce 1969 a je největší firmou z oboru IT služeb, jejíž akce se obchodují na londýnské burze.

 

Logica s.r.o. s pobočkami v Praze, Plzni, Brně a Bratislavě zaměstnává více než 500 lidí , kteří realizují projekty pro nejvýznamnější společnosti v České republice, na Slovensku a dalších zemích střední Evropy a vyvíjejí softwarové systémy pro globální telekomunikační trhy. Logica s.r.o byla - stejně jako mateřská společnost ve Velké Británii – certifikována podle mezinárodních norem ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0.

 

T-Mobile v České republice

Dne 2. 7. 2002 byl oficiálně ukončen přechod lokální značky Paegas na novou značku T-Mobile. RadioMobil je prvním a zatím jediným domácím operátorem v České republice, který svým zákazníkům přináší výhody vyplývající z členství v globální telekomunikační skupině T-Mobile International. Více informací lze najít na www.t-mobile.cz.

 

T-Mobile International

T-Mobile International, jedna ze čtyř strategických divizí koncernu Deutsche Telekom AG, je jedním z předních mezinárodních poskytovatelů služeb mobilní komunikace. Dceřiné a přidružené společnosti koncernu Deutsche Telekom dnes poskytují služby více než 69 miliónům uživatelů mobilních telefonů na celém světě. T-Mobile je prvním transatlantickým poskytovatelem služeb mobilní komunikace, který využívá digitální bezdrátovou technologii standardu GSM. Více informací lze najít na www.t-mobile.com.

 

Kontakt:

Logica

Petr Hampl,                           Telefon: 02/8402 0111, 0603/327 556

                                               E-mail: hamplp@logica.com

 

 

T-Mobile

Jiří Hájek

Manažer firemní komunikace

RadioMobil a.s.

Tel: +420 603 400 130

Fax: +420 603 620 106

E-mail: press@t-mobile.cz

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Vláda prodá Český Telecom za 55 miliard korun

Témata článku: T-Mobil, Mobile, Přidružená služba, Mobil, Interní editor, T-mobile mobilní telefony akce


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky