SAP certifikoval interoperabilitu produktu Novell Sentinel s platformou SAP NetWeaver

SAP certifikoval interoperabilitu produktu Novell Sentinel s platformou SAP NetWeaver

Společnost Novell ohlásila, že její produkt pro správu informačních událostí (SIEM) Novell® Sentinel™ 6.1 byl společností SAP certifikován pro integraci s technologickou platformou SAP NetWeaver®. Pro zákazníky tato integrace podstatně snižuje rizika a náklady na správu zabezpečení, neboť umožňuje správcům IT reagovat na okamžitě kritické situace, které nastávají.

Analytička IDC Sally Hudson, která se zabývá otázkami shody s předpisy, řekla: „IDC se domnívá, že v důsledku finanční krize a volání po přísnější regulaci si podniky budou muset zvyknout na větší regulační dohled. Zabezpečení dat, prevence úniků dat, správa identit a přístupu spolu s protokolováním a správou bezpečnostních informací a událostí budou mít do budoucna větší význam.“

Technologie SIEM v reálném čase analyzují data událostí a identifikují hrozby, vytvářejí reporty a protokolují data pro monitorování shody. Novell Sentinel 6.1 zjednodušuje monitorování zabezpečení tím, že umožňuje administrátorům spravovat informace a upozornění v kombinaci se znalostí o identitě uživatele, který dané upozornění vyvolal.

„Naše špičková řešení správy shody usnadňují automatizaci, ověřování a vynucování IT kontrolních mechanismů v reálném čase,“ řekl Jim Ebzery, senior viceprezident produktů pro správu identit a zabezpečení ve společnosti Novell. „Díky integraci našich řešení správy identit a zabezpečení s prostředím založeným na aplikacích SAP jsme schopni pomáhat firmám naplno využívat funkce řešení SAP pro podnikové řízení, správu rizik a zajištění shody.“

Novell Sentinel jako součást řešení Novell Compliance Management nabízí nejškálovatelnější a nejefektivnější analýzu událostí v reálném čase. Je to jediné řešení na trhu, které vytváří vazby mezi identitami, systémy a daty a poskytuje centralizovaný pohled na provozy podniku prostřednictvím automatického procesu, jenž dokáže zabránit porušení zásad předtím, než k němu dojde. Novell Sentinel 6.1 se pro správu upozornění integruje s externím rozhraním SAP BC-XAL 6.10.

Další článek: Akcionáři nechtějí prodat Sun Microsystems a podávají žalobu

Témata článku: Reálný čas, Hudson, Upozornění, Sentinel, Kritická situace, Compliance

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší