SAP bude zákazníkům dodávat software pro optimalizaci podnikových technologií od Mercury

SAP bude prodávat řešení Mercury LoadRunner, jehož pomocí budou zákazníci moci ověřovat výkon aplikací.
SAP bude zákazníkům dodávat software pro optimalizaci podnikových technologií od Mercury

Walldorf, Německo, a Mountain View, Kalifornie 13. prosince 2005 — Společnosti SAP AG a Mercury Interactive Corporation, globální lídr v oblasti softwaru pro optimalizaci podnikových technologií, oznámily, že SAP bude prodávat řešení zátěžového testování Mercury LoadRunner. Produkt, který bude od nynějška k dispozici pod značkou SAP LoadRunner by Mercury, pomáhá zákazníkům maximalizovat hodnotu implementace informačních technologií ověřováním a optimalizací výkonnosti softwaru SAP pro plánování podnikových prostředků a platformy SAP NetWeaver. Toto oznámení následuje po květnovém oznámení společnosti Mercury, že bude dodávat řešení pro implementace ESA (Enterprise Services Architecture), a podtrhuje odhodlání SAPu vybudovat ekosystém partnerů a portfolio řešení pro zákazníky.

Mercury LoadRunner pomáhá zákazníkům zajišťovat, aby aplikace SAP před uvedením do provozu splňovaly patřičné požadavky na výkon. Pomocí nástroje Mercury LoadRunner si vedoucí projektů SAP mohou udělat přesný obrázek o výkonnosti celého systému a optimalizovat škálovatelnost aplikací postavených na platformě SAP NetWeaver. Vyhnou se tak přehnaným výdajům za hardware a infrastrukturu.

„Jako největší výrobce cukrovinek ve Spojených státech jsme potřebovali upgradovat podnikový systém SAP a ověřit si, že jeho architektura vyhovuje našim požadavkům na výkon a dostupnost. Díky nástrojům Mercury jsme upgrade aplikací SAP dokončili včas a v rámci rozpočtu, aniž by došlo k nárůstu počtu volání na technickou podporu a aniž by to negativně ovlivnilo provoz firmy,“ řekl Arthur Murray, vedoucí testování aplikací, zajištění kvality a školení ve společnosti The Hershey Company. „Hlubší spolupráci společností SAP a Mercury vnímáme jako velmi pozitivní krok.“

SAP LoadRunner by Mercury je řešení zátěžového testování, které pomáhá předvídat chování a výkon systémů. Je plně integrováno s technologií SAPu Computer Center Management System (CCMS) a umožňuje zákazníkům automatizovat zátěžové testování aplikací.

„Mercury a SAP s více než 1 400 společnými zákazníky mají dlouhou a úspěšnou historii spolupráce na zvyšování výkonnosti a účinnosti implementací SAP,“ řekl Ross Wainwright, senior viceprezident severoamerických poradenských služeb společnosti SAP. „Se společností Mercury spolupracujeme už déle než deset let a velice si zakládáme na dokonalé integraci našich produktů a na síle našeho partnerství.“

„Pro mnoho našich zákazníků je výkon firmy přímo závislý na výkonu aplikací SAP,“ řekl Jay Larson, senior viceprezident společnosti Mercury pro celosvětové aktivity v terénu. „Těší nás, že SAP bude svým zákazníkům přímo dodávat naše prvotřídní nástroje pro uvádění aplikací do provozu. Tento vývoj je pro Mercury i SAP skvělou příležitostí společně se soustředit na optimalizaci praktického fungování implementací SAP našich zákazníků.“

Další informace najdete ve studii Mercury and SAP: Optimize the Business Outcome (Mercury a SAP: optimalizace podnikatelského výsledku) na adrese www.mercury.com/sapwhitepaper.

 

PRVENSTVÍ SPOLEČNOSTI MERCURY V OBLASTI DODÁVÁNÍ APLIKACÍ

Společnost Mercury už 15 let pomáhá tisícům zákazníků optimalizovat kvalitu a výkon aplikací. Podle IDC je Mercury nesporným lídrem v oblasti uvádění aplikací do provozu s více než 58procentním podílem na trhu, což je více než trojnásobek podílu jakéhokoli jiného poskytovatele.[i] Ve zprávě agentury Gartner Inc. Application Quality Ecosystem, 2005: Leaders and Challengers (Ekosystém kvality aplikací, 2005: lídři a vyzyvatelé) se společnost Mercury umístila v kvadrantu lídra.[ii]

 

MERCURY A SAP

Společnosti Mercury a SAP spolupracují od poloviny devadesátých let. Jako SAP Software Partner vyvinula společnost Mercury soubor řešení BTO pro optimalizaci kvality, výkonu a škálovatelnosti aplikací SAP. Integrace mnohých produktů Mercury byla certifikována společností SAP, což je pro zákazníky zárukou, že rozhraní mezi řešeními Mercury a SAP jsou spolehlivá a fungují bezchybně. Společnost Mercury letos v únoru oznámila několikaletou dohodu se společností SAP AG, na jejímž základě bude nabízet špičkový produkt pro optimalizaci výkonu Mercury LoadRunner™ v rámci služby SAP Going-Live™ Check pro zákazníky platformy SAP NetWeaver®. SAP v dubnu udělil společnosti Mercury ocenění SAP® Pinnacle Award za mimořádné úspěchy ve vývoji a inovacích pro platformu SAP NetWeaver.

 

O SPOLEČNOSTI MERCURY

Společnost Mercury Interactive Corporation (NASDAQ: MERQ), globální lídr v oblasti optimalizace podnikových technologií, pomáhá zákazníkům optimalizovat praktickou hodnotu informačních technologií z hlediska podnikání. Společnost Mercury Interactive byla založena v roce 1989, je aktivní po celém světě a v současné době je jedním z nejrychleji rostoucích dodavatelů podnikového softwaru. Mercury poskytuje software a služby pro řízení IT, dodávání a správu aplikací. Produkty společnosti Mercury umožňují zákazníkům po celém světě řídit priority, procesy a lidské zdroje v IT a dosahovat maximální kvality a výkonu kritických podnikových aplikací. Nabídku produktů a služeb společnosti Mercury doplňují technologie a služby jejích obchodních partnerů po celém světě. Další informace najdete na adrese www.mercury.com.

 

 

O SPOLEČNOSTI SAP

SAP je přední světový dodavatel podnikového softwaru*. Celkově více než 28 000 zákazníků ve 120 zemích světa využívá 100 600 instalací softwaru SAP – od užších řešení pro potřeby malých a středně velkých podniků až po rozsáhlá řešení pro globální organizace. Řešení mySAP™ Business Suite pomáhají podnikům po celém světě zlepšovat vztahy se zákazníky, zkvalitňovat spolupráci s partnery a dosahovat vyšší účinnosti dodavatelských řetězců a obchodní činnosti. Jsou postavena na platformě SAP NetWeaver™, která usnadňuje změny a podněcuje inovace ve firmách. Průmyslová řešení společnosti SAP podporují jedinečné podnikové procesy více než 25 průmyslových segmentů včetně špičkových technologií, maloobchodu, veřejného sektoru a finančních služeb. Akcie společnosti s pobočkami ve více než 50 zemích jsou kótovány na několika burzách včetně burz cenných papírů ve Frankfurtu a New Yorku (NYSE) pod symbolem SAP. (Další informace jsou k dispozici na webu www.sap.com.)

(*) SAP definuje podniková softwarová řešení jako aplikace pro plánování podnikových prostředků a související softwarová řešení pro řízení dodavatelského řetězce, řízení vztahů se zákazníky, správu životních cyklů produktů a řízení vztahů s dodavateli.

Váš názor Další článek: Žebříček nejhledanějších výrazů na Googlu za tento rok

Témata článku: Software, Hans, Mercury, Ross, Pinnacle, Murray, Mimořádná spolupráce, Pinnacle Studio

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší