SAP a TechniData pomohou chemičkám splnit REACH

Praha – 30. března 2007. SAP a partnerská firma TechniData doplnila integrované řešení SAP pro chemický průmysl o funkcionalitu, která umožní firmám splnit požadavky nové evropské legislativy REACH, oznámila společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro firmy a organizace veřejné správy všech velikostí.
SAP a TechniData pomohou chemičkám splnit REACH

Řešení integruje a automatizuje všechny fáze procesu REACH a zákazníci mohou nejen rychle splnit přísné podmínky směrnice REACH, ale zároveň se vyhnou dramatickému nárůstu administrativních nákladů. Oznámení bylo vydáno na letošním veletrhu CeBIT.

Norma schválená evropským parlamentem před 60 dny požaduje, aby všechny chemické látky, kterých firmy vyrobí nebo dovezou nad jednu tunu ročně, byly zaregistrovány u Evropské agentury pro chemické látky. Ta je posoudí a vydá k jejich výrobě či dovozu povolení. Dosavadní výzkum však naznačuje, že chemičky mohou očekávat významné zvýšení provozních nákladů a značnou administrativní zátěž při snaze vyhovět tomuto nařízení.

Nová funkcionalita doplní současné řešení od SAP - SAP® Environment, Health & Safety (SAP EH&S), které v současnosti používá více než 1000 firem na celém světě. Tyto firmy jsou velmi dobře připraveny jednoduše sledovat množství chemikálií, sbírat a předkládat data a sledovat proces registrace. Automatizace těchto procesů a synchronizace se standardními postupy v chemickém odvětví pomůže firmám ušetřit náklady. Zároveň mají jistotu, že splňují všechna evropská nařízení.

Řešení SAP EH&S vyhovuje nejen požadavkům kladeným na chemický průmysl, ale zároveň umožňuje sledování pohybu chemických látek příslušnými orgány státní správy.

 „Jednoduchá identifikace, sledování a výkaznictví dat jsou základem k tomu, abychom splňovali podmínky nové legislativy,“ řekl Dr. Andreas Gypser, zodpovědný za EH&S systémy v zákaznické společnosti BASF. „Díky spolupráci SAP a TechniData máme vždy aktuální přehled o množství chemikálií a tyto údaje jsou navíc integrovány do našeho ERP, což nám šetří čas a peníze.“

Nová funkcionalita se původně zaměřila na první fázi legislativy, ve které firmy určují, které chemikálie je potřeba sledovat. Dnes je již možné sledovat množství chemikálií a současně vést projektové řízení registrace a s tím souvisejících činností.

Témata článku: Basf, Reach, Safety, Tuna, Evropská legislativa, Evropský parlament

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí