SAP a IDS Scheer se dohodli na celosvětovém prodeji produktů ARIS Platform

SAP a IDS Scheer se dohodli na celosvětovém prodeji produktů ARIS Platform

Saarbrücken/Walldorf, 21. června 2007. Ve snaze pomoci zákazníkům po celém světě urychlit aktualizaci řešení, zvýšit výkonnost podnikových procesů a zajistit shodu s vládními nařízeními, oznámila společnost IDS Scheer a SAP AG (NYSE: SAP) rozšíření dohody o prodeji produktů ARIS Platform. Jako odpověď na rostoucí požadavky zákazníků bude společnost SAP globálně distribuovat další softwarové balíčky systému ARIS pro řízení podnikových procesů pod názvem „SAP Enterprise Modeling Applications by IDS Scheer“, obsahující například „SAP Process Performance Management by IDS Scheer“.

Rozšíření dohody je založeno na silném partnerství, které mezi SAP a IDS Scheer již existuje. IDS Scheer je globálním partnerem společnosti SAP, zatímco SAP je strategickým partnerem společnosti IDS Scheer. Obě společnosti nabízejí ARIS for SAP NetWeaver,  řešení pro analýzu podnikových procesů (BPA), které zákazníkům umožňuje modelovat a propojit podnikové procesy s aplikacemi SAP.

Rozšířením resellerské dohody, navazující na smlouvu z roku 2003 zahrnující ARIS for SAP NetWeaver, bude společnost SAP zajišťovat distribuci dalších softwarových balíčků pro následující tři oblasti:

Význam řízení výkonnosti procesů (PPM) v současnosti stále roste, zejména pro společnosti usilující o maximální efektivitu svých obchodních operací. SAP Process Performance Management by IDS Scheer umožňuje provádět analýzu procesů probíhajících na systému SAP a automaticky generovat grafickou dokumentaci. Zároveň systém využívá dříve definovaných indikátorů výkonu procesů pro vyhodnocení výkonu a efektivity stávajících z hlediska čistě obchodní perspektivy. Výsledkem je intuitivně přístupná analýza hodnot aktuálních indikátorů efektivity procesů a jejich odpovídající grafický výstup. Systém včasné výstrahy a monitorování procesů automaticky sleduje všechny procesy a zobrazuje varování, pokud se odchylují od plánu. SAP Process Performance Management by IDS Scheer znamená rozhodující posílení kontinuálního procesu inovace a udržitelnosti podnikových procesů fungujících na systému SAP.   

Firemní podnikové procesy jsou často založeny na IT architektuře vyžadující řád a transparentnost. To klade nároky na podnikové systémy Service-Oriented Architecture (SOA) pro identifikaci kritických IT systémů a jejich propojení s požadavky podnikových procesů. Software obsahuje všechny potřebné plánovací nástroje pro vytvoření cílové podnikové struktury, která bude nejefektivnější pro obchodní úspěšnost. Spolu s Business intelligence (BI) a modelačními schopnostmi produktu SAP Enterprise Modeling by IDS Scheer, nabízí SAP plnou integraci se strukturou SAP NetWeaver Business Intelligence (SAP NetWeaver BI). To využijí zejména IT manažeři, BI experti a další specializovaný personál při provádění redokumentace, vytváření koncepce či modelování, vyžadovaných při BI rozvojových, harmonizačních či konsolidačních projektech.

SAP Business Process Optimization by IDS Scheer doplňuje kvantitativní procesní analýzu k webovému modelování, a to za spolupráce s rozšířenými simulačními funkcemi. Společnosti tak mohou realisticky simulovat procesní hierarchii a související podnikové procesy. To zahrnuje také další organizační struktury a další zdroje zainteresované v procesu. S pomocí SAP Business Process Optimization by IDS Scheer lze optimalizovat časy zpracování procesů a snižovat jejich náklady a zvyšovat jejich kvalitu. Součástí optimalizačního balíčku je také nástroj pro webovou správu procesů.

Témata článku: Software, Obchodní význam, Struktura, Performance, Modeling

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje