SAP – jednička na trhu podnikového softwaru

24. července 2006
Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!
Podle nejnovější zprávy výzkumné agentury Gartner, Inc. je SAP celosvětovým lídrem na trhu CRM, ERP a SCM.
SAP – jednička na trhu podnikového softwaru

Praha - 24. července 2006 - Společnost SAP dnes oznámila, že firma celosvětově potvrdila svoji vedoucí pozici největšího dodavatele podnikového softwaru, a to na základě tržního podílu. Gartner Dataquest, divize Gartner, Inc., vedoucí dodavatel výzkumu a analýz v oblasti informačních technologií, vydal v červnu letošního roku 3 zprávy, které analyzují současný stav podnikových aplikací – enterprise resource planning (ERP), customer relationship management (CRM) a supply chain management (SCM). Na základě nového způsobu měření celkových softwarových tržeb se společnost SAP dostala na první místo ve všech třech tržních segmentech. SAP má navíc největší tržní podíl v segmentu ERP – Enterprise Asset Management.

 

„Jsme velmi spokojeni s výsledky posledního výzkumu, který dokazuje, že SAP je vedoucím dodavatelem s největším tržním podílem ve všech ERP kategoriích,“ řekl Leo Apotheker, prezident zákaznických řešení a provozu, člen výkonného představenstva SAP AG. „Věříme, že je to důkaz našich schopností úspěšně provádět naši produktovou strategii a zároveň spolupracovat s našimi zákazníky při naplňování jejich současných i budoucích potřeb.“

 

Poprvé Gartner vypočítal tržní podíl celosvětového trhu podnikového softwaru na základě celkových softwarových tržeb, které odrážejí změny v odvětví jako například open-source software (OSS), obchodní modely on-demand a nové regulace.

 

CRM – podle Gartnera SAP pokračuje v posilování vedoucí pozice díky své integrované CRM strategii. V celosvětovém měřítku prochází trh CRM rychlým růstem, celkové softwarové tržby vzrostly na 13,7 %, SAP jako jednička na trhu CRM zaznamenala meziroční růst 19,6 %.

SAP se zaměřuje na dodávku výkonné standardní CRM funkcionality s odvětvovými specifiky (například řízení akcí a výstav pro spotřebitelské produkty a řízení duševního vlastnictví pro média).

 

ERP – SAP je nyní ohodnocen jako jednička ve všech čtyřech kategoriích softwaru ERP, včetně finančního řízení, řízení lidských zdrojů, provozního řízení a zmíněného Enterprise Asset Management. SAP dosáhl ve srovnání s jinými dodavateli největšího růstu. S 21,4% meziročním růstem byl SAP katapultován na první pozici v tomto segmentu trhu.

 

SCM – SAP rozšířila svoji pozici držitele největšího podílu na trhu na celosvětovém trhu SCM s 25% meziročním růstem. Přičemž celkově tržby z prodeje softwaru SCM aplikací rostly pouze o 2,6 %. Hlavním trendem na trhu SCM v roce 2005 byla vyšší poptávka po servisně orientované architektuře (SOA).

 

Nová metodologie měření zachytí změny v daném odvětví. Gartner představil nové měření celkových softwarových tržeb a nově jej používá ve svých zprávách o celosvětovém podnikovém prodeji softwaru. Gartner definuje tržby ze softwaru jako tržby generované z nových licencí, aktualizací, hostování a předplatných, technické podpory a údržby. Služby a hardware nejsou zahrnuty do tržeb prodeje softwaru. V minulosti Gartner používal prodej nových licencí jako měřítko pro svoje zprávy.

Témata článku: Open source, Asset Management, Největší dodavatel, Nový management, Podnikový software, Největší podíl