Samsung vyvinul první 8Gb LPDDR4 mobilní paměť DRAM

Samsung vyvinul první 8Gb LPDDR4 mobilní paměť DRAM

Společnost Samsung, světový lídr v technologiích a výrobě pamětí, představila první 8Gb mobilní paměť DRAM s nízkou spotřebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4).

Klepněte pro větší obrázek

„Tato nová generace pamětí DRAM LPDDR4 významně přispěje k rychlejšímu růstu globálního mobilního trhu s DRAM paměťmi, který bude brzy tvořit největší podíl na celém trhu s DRAM paměťmi,“ uvedl Young-Hyun May, výkonný viceprezident pro obchod a marketing divize pamětí společnosti Samsung Electronics. „Budeme se snažit být neustále o krok napřed před ostatními výrobci a pokračovat v zavádění nejmodernějších mobilních DRAM pamětí tak, aby globální výrobci mohli uvádět nová mobilní zařízení v co možná nejkratší možné lhůtě,“ dodal Young-Hyun May.

Díky svým vlastnostem, jako je vyšší hustota paměti, vysoký výkon a energetická úspornost, umožní mobilní paměti Samsung DRAM LPDDR4 koncovým uživatelům využívat pokročilé aplikace rychleji a plynuleji a také si vychutnat vyšší rozlišení displeje s menší spotřebou baterie.

Nové mobilní paměti Samsung DRAM LPDDR4 s kapacitou 8Gb jsou vyráběny 20nm výrobní technologií a na jednom čipu nabízí kapacitu 1 GB, což je momentálně největší hustota DRAM pamětí. Se čtyřmi čipy, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno pouzdro 4 GB LPDDR4, tedy nejvyšší dostupnou úroveň výkonu.

Kromě toho LPDDR4 používá nízkonapěťové Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O rozhraní, které Samsung původně navrhl pro JEDEC. Nové čipy dosahují přenosové rychlosti až 3 200 Mb/s, což je dvojnásobek rychlosti současně vyráběných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotřebuje přibližně o 40 % méně energie při napětí 1,1 V.

S novým čipem se společnost Samsung plánuje zaměřit nejen na prémiový mobilní trh, včetně UHD smartphonů s velkým displejem, ale také na tablety a ultra-slim notebooky, které nabízejí zobrazení čtyřikrát vyšší než Full-HD rozlišení, a také na vysoce výkonné síťové systémy.

Samsung je předním vývojářem mobilních DRAM technologií a je lídrem v podílu na trhu v oblasti mobilní paměti DRAM se 4Gb a 6Gb LPDDR3. Společnost začala nabízet nejtenčí a nejmenší 3GB LPDDR3 (6Gb) v listopadu a novou 8Gb LPDDR4 DRAM uvádí v roce 2014. 8Gb mobilní DRAM čip se bude velmi rychle rozšiřovat na trhu s mobilními zařízeními nové generace využívající vysokokapacitní DRAM čipy.
 

 

 

 

 

 

 

Další článek: Firefox OS míří do televizí, Mozilla se dohodla s Panasonikem [CES]

Témata článku: Logic, Nízká úroveň, Mobilní trh, Slim, Young, Paměť, Double, Největší podíl, Výkonný čip, Tablety Samsung, Paměti, Nový čip, Swing, Mobilní displej, Nový notebook levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky