Samsung představuje novou sérii 3bit V-NAND 850 EVO SSD

Samsung představuje novou sérii 3bit V-NAND 850 EVO SSD

Samsung Electronics Co., Ltd., světový lídr v oblasti vyspělých paměťových technologií, rozšiřuje svou nabídku SSD o dva nové modely: 850 EVO M.2 a 850 EVO mSATA. Tyto disky vycházejí z oceněné série SSD 850 EVO, která byla uvedena na trh v prosinci 2014. Jsou založené na průlomové technologii 3D V-NAND společnosti Samsung pro maximální výkon a výdrž. Díky desetinové hmotnosti ve srovnání s tradičními 2,5palcovými SSD jsou M.2 a mSATA SSD ideální pro uživatele, kteří chtějí vylepšit své stolní počítače nebo ultratenké notebooky o úložiště s vysokou kapacitou i výkonem.

„Jelikož jsou SSD 850 EVO dostupné v několika různých variantách, dává Samsung každému uživateli možnost upgradovat své zařízení prostřednictvím rychlosti, spolehlivosti a výdrže 3D V-NAND. Poptávka po vysokokapacitních SSD roste. Tato nová úložiště pomohou vyvolat další zájem o SSD, stejně jako rozšíří vedoucí pozici společnosti Samsung na trhu spotřebních úložišť,“ řekl Unsoo Kim, senior viceprezident marketingového týmu pro značkové produkty, Samsung Electronics.

Klepněte pro větší obrázek

V prosinci 2014 představil Samsung SSD 850 EVO založené na 3bit 3D V-NAND technologii, které výrazně zlepšují každodenní práci s počítačem díky překonání omezení běžné planární NAND architektury z hlediska hustoty. 3D V-NAND totiž využívá 32 vrstev buněk nad sebou, místo aby zmenšovala velikost buněk při snaze vměstnat je do pevně daného horizontálního prostoru. Výsledkem je vyšší hustota a větší výkon na menší ploše. Díky nejnovějším modelům SSD, M.2 a mSATA, může více spotřebitelů se stolními nebo ultratenkými počítači těžit z nejlepšího výkonu a spolehlivosti disků 850 EVO s technologií V-NAND ve své třídě.

SSD Samsung 850 EVO mSATA je k dispozici s kapacitou 1 TB, 500 GB, 250 GB a 120 GB. Rychlosti čtení až 540 MB/s a zápisu až 520 MB/s jsou na špičkové úrovni stejně jako v případě 2,5palcového 850 EVO. Model 850 EVO M.2 je k dispozici ve velikosti 500 GB, 250 GB a 120 GB. Rychlost čtení je v případě tohoto SSD až 540 MB/s a ​​rychlost zápisu až 500 MB/s.

Každý disk spravuje velké přenosy dat a komplexní multi-taskingové operace pomocí technologie Samsung TurboWrite. Modely s kapacitou 500 GB a 1TB tak zvládají náhodnou rychlost zápisu až 88 000 IOPS (input/output operací za sekundu) a náhodnou rychlost čtení až 97 000 IOPS.

Podobně jako u 2,5palcového SSD Samsung 850 EVO nabízejí M.2 a mSATA zvýšenou spolehlivost s trvalým výkonem a AES 256bitové hardwarové šifrování pro zajištění bezpečnosti a ochrany dat.

Samsung M.2 a mSATA 850 EVO SSD mají pětiletou záruku a výdrž 150 TBW (celkově zapsaných bajtů) v případě modelů s kapacitou 500 GB a vyšší. Na českém trhu budou v prodeji od konce dubna letošního roku.

Další článek: Čupr a majitel CZC investují miliony do StartupYardu. Tady jsou týmy

Témata článku: Pětiletá záruka, Paměťová buňka, Samsung SSD, Stolní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF